Vnetje želodca, Ultop in prebava (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


Felicita -> Vnetje želodca, Ultop in prebava (4.1.2010 9:06:38)

Načelno sem diagnosticirana z blagim kroničnim gastritisom, ki ne zahteva kake resne obravnave (Controloc po potrebi), je pa zdej dober mesec odkar me je zvilo in sicer 'akutno' vnetje želodca in dvanajstnika. dobila spasmex, talcid in ultop - prvo dvoje pojedla, zadnje mam za 4 mesce. držim se diete kokr le gre, kakšnim zadevam se težko uprem (sploh surovi zelenjavi in sadju), želodec je načelno precej ok že, problem mam zdej s prebavo. prej sm mela urejeno dobesedno na uro, zdej pa je katastrofa. zaprta po več dni, cela napihnjena (da o vetrovih niti ne bi), potem ko se pa 'odpre' se pa odpre pošteno in mam po možnosti drisko dan al pa dva, pol pa spet jovo na novo. jem probiotike, vedno močenjše (začela s kapljicami, v končni fazi pristala na linex forte) pa ni vidt da bi se zadeva kej izboljševala... a lahko pričakujem (če se zadeva seveda dovolj izboljša) da bo vse ok ko neham ultop jemat al bo tko zdej... skoz?




madela -> RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava (4.1.2010 10:06:53)

Felicita,jaz pa ne poznam teh težav,tako da čist nestrokovno. Za svojo taščo sem kupila nek čaj,ki odpira in baje pomaga pri uravnavanju prebave. Je pa me v lekarni opozorila,da se pije zelo redko in kratek čas. Morda bi poskusila še s kakim čajem. [sm=zmeden.gif]
Imena se zdaj ne spomnim,ampak lahko pokličem in vprašam,pa ti povem,če te zanima.




Hope2 -> RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava (4.1.2010 10:18:52)

Tu se pa jaz niti s čaji ne bi igrala. Posvetuj se raje s svojim zdravnikom. Jaz sem si včasih kupila čaj za odvajanje v lekarni in moram povedat, da je to bilo zame najhujše odvajanje kar se tiče bolečin. Parkrat sem celo skup padla. Vprašala sem še nekaj ljudi, ki so isto pili ta čaj in nekateri so imeli iste težave.

A lanena semena lahko ješ?




Felicita -> RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava (4.1.2010 10:29:01)

mah sej problem pomoje ni tok v zaprtju, mislm 'zaprta' sm 3-4 dni (kar je za nekatere ljudi normalen razmak za 'veliko potrebo'), moti me napihnjenost in da pol ko se zadeva 'odpre' grem na wc tut po 3x na dan al pa clo driskat začnem. da bi pa vzela še kej za odpiranje pol pa sploh ne vem kaj bi blo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
@ hope - ne, lanenga semena ne smem jest zrd želodca... kot rečeno, tut sadje in zelenjava odpadeta, ker sta menda dokaj agresivna do želodca... tko da pomoje je problem v vlakninah predvsem.




kasso -> RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava (4.1.2010 11:05:28)


IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

mah sej problem pomoje ni tok v zaprtju, mislm 'zaprta' sm 3-4 dni (kar je za nekatere ljudi normalen razmak za 'veliko potrebo'), moti me napihnjenost in da pol ko se zadeva 'odpre' grem na wc tut po 3x na dan al pa clo driskat začnem. da bi pa vzela še kej za odpiranje pol pa sploh ne vem kaj bi blo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
@ hope - ne, lanenga semena ne smem jest zrd želodca... kot rečeno, tut sadje in zelenjava odpadeta, ker sta menda dokaj agresivna do želodca... tko da pomoje je problem v vlakninah predvsem.


Točno tako.
Tudi sama imam identične probleme, samo malo več z samim želodcem.
Svetujem ti, da veliko piješ, ješ kuhano zelenjavo, ki ne napenja in kuhano sadje, npr. kompote. Poleg tega pa sem jaz jemala še prašek Mucofalk (semenska lupina bolhačice), ki želodcu ni škodil nič. To ni odvajalo, ampak le pomaga, da se ti prebava uredi. Pomembno je, da ga jemlješ redno in čez par dni se že pozna razlika.




jana -> RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava (4.1.2010 15:21:56)

Jaz imam podobne težave(kronični gastritis),Ultop,Nolpaza,vendar prebavo imam redno.Zaprtje in driske izmenjaje so prvi znaki raka črevesja,sej tako so mene opzorili naj bom na to pozorna.Nočem te strašit,vendar pomoje bo najboljše,da vprašaš zdravnika.




Hope2 -> RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava (4.1.2010 16:48:47)

IZVIRNO SPOROČILO: jana

Jaz imam podobne težave(kronični gastritis),Ultop,Nolpaza,vendar prebavo imam redno.Zaprtje in driske izmenjaje so prvi znaki raka črevesja,sej tako so mene opzorili naj bom na to pozorna.Nočem te strašit,vendar pomoje bo najboljše,da vprašaš zdravnika.


Sem tudi jaz malo poguglala in našla nekaj podobnega ali pa prehod iz gastritisa na vnetje črevesja. A si kdaj opravila kolonoskopijo? Res da je neprijetna ampak vsakih par let je priporočljiva za vsakogar




Felicita -> RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava (4.1.2010 17:38:25)

punce zdej ste me pa čist prestrašile [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] jest sm mislla da je to pač stranski učink ultopa, ker pač tudi piše v navodilih za uporabo...
no, naročena sem na gastroskopijo, pol bomo pa vidl kaj in kako naprej. probala bom mal bolj vlakninasto hrano jest (al kakorkoli že?), nadaljevala z linexom... drug teden pa pičim k dohtarju če bo še vedno enako.




madela -> RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava (4.1.2010 17:49:33)

Srečno Felicita [sm=smiley31.gif] Drži se.




kasso -> RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava (4.1.2010 18:08:46)


Glej ni vse rak. 2x sem bila na gastroskopiji. Prvič sem imela razjede - ulkuse, bakterijo HBP, drugič pa polip...pa seveda še kronični gastritis. Veš kaj meni najbolj pomaga, da mi pomiri želodec. Eno žlico olivnega olja vsako jutro na tešče.
Prvič sem se tudi jaz zdravila z Ultopom, samo se ne spomnim, da bi imela takrat težave s zaprtjem, drisko.
Je pa moj oče umrl za rakom na želodcu pri 53 ih letih, tako da tudi če pravijo, da ni dedno, se jaz kar pazim, kar se tiče tega.
Nič strahu, ker želodec takoj čuti tvoj stres [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Felicita -> RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava (4.1.2010 20:08:07)

ne sej za raka me niti tok ne skrbi (sm se že presekirala zarad benignega tumorja v prsih preveč okol raka/ov), me pa skrbi da je kej drugega, kakšna resna črevesna zadeva, al pa kaka razjeda, kej podobnega.
sej men so že rekli da čutim z želodcem, tko da kasso vem, kako je ko želodec vse čuti, zato pa tut mam na sumu kak čir al pa kaj podobnega. pomoje je to tut vzork večine tehle mojih problemov.




uwaga -> RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava (5.1.2010 8:43:51)

Vprašaj zdravnika, če je možno, da je kriv Ultop in če ga lahko zamenjaš za kaj drugega.
Moja hči je jemala Gasec, pa ni imela nobenih težav.
Drži se , pa upam , da čimprej rešiš.




atribus -> RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava (6.1.2010 21:34:05)

Lp, še iz moje strani.:-) Kdor ima željo, ampak res samo željo, da bi si to rad pozdravil naj mi piše.




madela -> RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava (6.1.2010 21:58:00)

Felicita,a ti je uspelo kaj izboljšat tvoje stanje? Si šla do zdravnika?




Felicita -> RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava (8.1.2010 20:33:32)

madela, hvala za skrb.
hmal po tistem ko sem celo zadevo napisala so se zadeve začele urejat... dejansko se je uredil v roku par dni. zdej je zadeva dejansko po starem, redno, neboleče etc [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] poklicala zdravnika in mu povedala, reku je, da glede na to da je minil verjetno ni kriv ultop, da pa vsekakor če se še 1x to zgodi (zaprtje in potem driska) pa kuj prec tja pa v laboratorij pa potem se bomo menil o kaki menjavi zdravil in dodatnih preiskavah.




madela -> RE: Vnetje želodca, Ultop in prebava (8.1.2010 21:25:08)

Super,to so pa lepe novice [sm=bravo.gif] Želim ti,da se ti stvar več ne ponovi!




Stran: [1]