Držanje za roko (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


Hope2 -> Držanje za roko (4.1.2010 13:56:58)

Naš malček je shodil sam pri 9 mesecih. Nikoli ga nismo držali za roke. Zdaj pri 13 že lepo maršira in teče in ker je zelo živahen ga je povsod veliko. Tu je še vse ok, ampak problem nastopi, ker noče, da ga primem za roko in ga vodim. Npr smo v šoping centru ali na pločniku ob cesti... torej ob taki ali drugačni nevarnosti, on pa bi šibal po svoje[sm=smiley13.gif]. Če ga primem za roko, se otepa, joka in meče po tleh, tuli da se vsi naokoli obračajo in naju gledajo. Zgleda kot najbolj razvajen otrok, pa ni.

Kako se lotit zadeve? Ga bo minilo? KDaj? Zdaj mu še ne morem razlagat, da je nevarno in me mora držat za roko, ker tega še ne razume. Na koncu ga vzamem v naročje in greva naprej, ampak velikokrat se tudi tako pritožuje, saj bi on hodil in potem spet tuljenje in trganje v naročju.




Anonimen -> RE: Držanje za roko (4.1.2010 14:00:32)

sčasoma odraste,... ti ne znam nič svetovati. ko je bil star 3 leta, je začenjal razumeti, zakaj, pa še zdaj ga kdaj kakšna piči,...

nekateri (ampak res redki in jaz nisem med njimi) uporabljajo povodec.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

drugače pa: ti mu kar razloži, zakaj je nevarno. večkrat, tudi ko gresta mirno čez cesto, mu razlagaj,... zdaj se je začelo obdobje razlaganja.




Anonimen -> RE: Držanje za roko (4.1.2010 14:01:46)

hope, probaj z povodcem za otroke....men se sicer ful cudno slisi[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image], sam obstaja in ga folk uporablja.




ledenaa -> RE: Držanje za roko (4.1.2010 14:02:14)

k.tja pred 3 letom tudi razume :)

pri nas roka mora biti in pika,se ne pogajam nikoli
Samo 1 x se je zgodilo da je tulil in jokal,pa smo šli lepo domov.
Če ni roke,ni sprehodov ni nič[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

In nimamo težav




zvesta -> RE: Držanje za roko (4.1.2010 14:02:55)

Imeli smo enak problem.

Lotili smo se ga tako, da sem si vzela čas zanj še preden sva šla od doma. Sem mu razložila, da greva na sprehod, da zunaj vozijo avtomobili in da me je strah zanj in da ko sva ob cesti, mi mora dati roko. Da če mi ne bo dal roke, bova šla nazaj domov in ne bova na sprehodu.

Če ni ubogal in dal roke, sme počepnila in mu ponovila kaj sva se dogovorila doma, in ob naslednjem "prestopku" šla z njim domov. In mu seveda povedala, da vsa se vrnila, ker me ni ubogal in dal roke.

To sva ponavljala kar nekaj časa. Vsakič sva na sprehodu prišla malo dalj. Je pa res, da tam kjer se mi je zdelo varno, sem mu pustila, da hodi sam, a sem mu povedala, da tukaj pa lahko, ker npr. ni avtomobilov.

MORAM REČI; DA SE JE OBRESTOVALO: Danes lahko grem z njim kamorkoli in se me lepo drži in si da reči, da kdaj kaj ne gre.

Je pa res, da je tako ubogljiv smao pri meni. Pri možu veliko manj, pri babici imata pa svoje dogovore in merila. :)




Anonimen -> RE: Držanje za roko (4.1.2010 14:04:09)

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

k.tja pred 3 letom tudi razume :)



ja, sem dopolnila,...
razume ja, samo potem pa je odvisno od otroka do otroka, če bo pokazal, da razume[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




barni -> RE: Držanje za roko (4.1.2010 14:10:07)

Nasa se zdaj ne da roke in je "pametna" po svoje.

CE tezi in je res nevarno, potem jo na konec dvignem ali pa na trdo primem proti njeni volji.

Je pa tecno res, ker vcaih ne bi sla pes in se na tla vrze, da ne gre pes, potem pa ko ni treba bi pa rada sla sama cez cesto. Kdo bi jih razumel?




Hope2 -> RE: Držanje za roko (4.1.2010 14:10:47)


IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

k.tja pred 3 letom tudi razume :)

pri nas roka mora biti in pika,se ne pogajam nikoli
Samo 1 x se je zgodilo da je tulil in jokal,pa smo šli lepo domov.
Če ni roke,ni sprehodov ni nič[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

In nimamo težav



Kdaj pa ste to začeli prakticirat. Jaz se tudi ne pustim, nisem popustila nitiprvič, ampak da mi v štacuni tuli več minut[sm=zmeden.gif]. 2x so prišle prodajalke k meni, če mi pomagajo otroka držat, da bom v miru kupovala[sm=zmeden.gif], enkrat so me vsi preko vrste spustili[sm=smiley36.gif], enkrat me je en moški zmerjal kaka mama sem[sm=smiley13.gif][sm=zmeden.gif]. Ma, res ne vem več.

Zvesta, kdaj si to začela prakticirat. Ker meni se zdi, da je še prekmalu (13 mesecev), da mu je itak vseeno četudi nikamor ne gre.





zvesta -> RE: Držanje za roko (4.1.2010 14:13:57)


IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


Zvesta, kdaj si to začela prakticirat. Ker meni se zdi, da je še prekmalu (13 mesecev), da mu je itak vseeno četudi nikamor ne gre.




Naš je shodil pri 14. mesecih.... Pa sva od začetka prakticirala. Saj sme večinoma imela občutek, da govorim v prazno, ampak po mesecu, dveh, sem pa videla majhne premike.




tažana -> RE: Držanje za roko (4.1.2010 14:15:12)

Z mirnim glasom razložiš zakaj je treba dat roko in od tega ne odstopiš. Če imaš čas počakaj na mestru dokler ti roke ne da in mu poveš, zakaj se ne premikata, če pa se ti kam mudi pa ga pač ti primeš za roko in pelješ. Nekaj časa se vrjetno dere potem pa neha. Samo ne sme te razjezit [sm=wink.gif].




tažana -> RE: Držanje za roko (4.1.2010 14:17:39)


IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

k.tja pred 3 letom tudi razume :)

pri nas roka mora biti in pika,se ne pogajam nikoli
Samo 1 x se je zgodilo da je tulil in jokal,pa smo šli lepo domov.
Če ni roke,ni sprehodov ni nič[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

In nimamo težav



Kdaj pa ste to začeli prakticirat. Jaz se tudi ne pustim, nisem popustila nitiprvič, ampak da mi v štacuni tuli več minut[sm=zmeden.gif]. 2x so prišle prodajalke k meni, če mi pomagajo otroka držat, da bom v miru kupovala[sm=zmeden.gif], enkrat so me vsi preko vrste spustili[sm=smiley36.gif], enkrat me je en moški zmerjal kaka mama sem[sm=smiley13.gif][sm=zmeden.gif]. Ma, res ne vem več.

Zvesta, kdaj si to začela prakticirat. Ker meni se zdi, da je še prekmalu (13 mesecev), da mu je itak vseeno četudi nikamor ne gre.




nič se ne sekiraj, če to moti ljudi v okolici. tisti ga poslušajo samo toliko dokler si ti tam, ti ga pa poslušaš še ves dan. samo nikar naj te ne razjezi ker potem izgleda kot da nimaš kontrole. [sm=smiley1.gif] Veliko vztrajnosti ti želim




Hope2 -> RE: Držanje za roko (4.1.2010 14:29:30)


IZVIRNO SPOROČILO: tažana

Z mirnim glasom razložiš zakaj je treba dat roko in od tega ne odstopiš. Če imaš čas počakaj na mestru dokler ti roke ne da in mu poveš, zakaj se ne premikata, če pa se ti kam mudi pa ga pač ti primeš za roko in pelješ. Nekaj časa se vrjetno dere potem pa neha. Samo ne sme te razjezit [sm=wink.gif].


Ok, bom potem še naprej vztrajala pri razlaganju.

Tole sem probala, ampak se mi je zdelo, da ga bolj vlečem, kot peljem[sm=smiley13.gif], saj mu noge nikakor ne funkcionirajo ob takih izpadih[sm=zmeden.gif].




ksenija12 -> RE: Držanje za roko (4.1.2010 14:33:29)

Pri nas smo imeli tak problem pri najmlajšem. Pa se je rešil čisto po naključju - enkrat smo se peljali mimo policajev, ki so kontrolirali promer. In potem midva z očijem govoriva o tem, da policaji gledajo,če smo pripeti itd...in ta mala dva odtakrat dalje zmeraj gledata če sta pripeta:) Ko sem videla, da sta policaje vzela za zelo resno avtoriteto, sem na sprehodu omenila, da policajo tudi gledajo, če otroci dajo roko ko prečkajo cesto..in ta mali je sam od sebe dal roko..in tako je sedaj to postala navada...smo dogovorjeni, da na pločniku ob neprometni cesti hodita po svoje, sicer pa si damo roke..onadva mes sabo, mlajši pa enemu od naju...velja poskusiti...tudi v vrtcu se vsi držijo 'za bibo' in noben otrok temu ne protestira...




Hope2 -> RE: Držanje za roko (4.1.2010 14:38:41)


IZVIRNO SPOROČILO: ksenija12

Pri nas smo imeli tak problem pri najmlajšem. Pa se je rešil čisto po naključju - enkrat smo se peljali mimo policajev, ki so kontrolirali promer. In potem midva z očijem govoriva o tem, da policaji gledajo,če smo pripeti itd...in ta mala dva odtakrat dalje zmeraj gledata če sta pripeta:) Ko sem videla, da sta policaje vzela za zelo resno avtoriteto, sem na sprehodu omenila, da policajo tudi gledajo, če otroci dajo roko ko prečkajo cesto..in ta mali je sam od sebe dal roko..in tako je sedaj to postala navada...smo dogovorjeni, da na pločniku ob neprometni cesti hodita po svoje, sicer pa si damo roke..onadva mes sabo, mlajši pa enemu od naju...velja poskusiti...tudi v vrtcu se vsi držijo 'za bibo' in noben otrok temu ne protestira...



To vem, ampak pri 13 mesecih jih ne peljejo ven z bibo, vsaj pri nas ne[sm=zmeden.gif].

Vse kar pišete se mi zdi ful logično in imate prav, ampak jaz si res ne znam predstavljat vse to pri 13 mesečniku. Mogoče pa ga imam še vedno za dojenčka[sm=zmeden.gif], se bom potrudila, ker tole res nikamor ne pelje.




uškinamama -> RE: Držanje za roko (4.1.2010 14:47:31)

Pri trinajstih mescih je moj sine dobil prvič po riti  (dvakrat sicer do sedaj) prav zaradi tega uhajanja ..kao jaz sem pa velik pa samostojen..
Prišla sva iz trgovine, dala sem ga iz nakupovalnega vozička , ko sem ga hotela prijeti za roko se mi je izmuznil in stekel (zraven se drl ne, ne)  na rob parkirišča, spodaj pa ankaranska cesta  [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. No sem ga po riti, čist padla ven [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]. Od takrat je bil mir. Nočem zdaj povedati, da malega udariš - le, da eni otroci so en poseben kaliber. Sem pa imela tudi povodec za otroke (zaradi varnosti)




nia5 -> RE: Držanje za roko (4.1.2010 15:09:12)

Ja res se ti včasih zdi, da govoriš v prazno (kot je ena omenila), ampak obrodi sadove. Tudi mi smo imeli enak problem glede rokice, ampak je kmalu začela sama dajat roko, še posebaj če se je kak avto peljal mimo. Mi pa imamo že en čas problem, da hoče na vso silo iti sama, niklakor v vozeku ali nosit, hoče bit samostojna in ji to tudi dopuščam, ampak seveda do tolikšne mere, da je varno. Sem ugotovila, da pri njej z lepo besedo in večkratnim ponavljanjem in razlaganjem pridem daleč.




Lantea -> RE: Držanje za roko (4.1.2010 18:17:16)

Ne želim izpasti kot neka tečka al pa kaj..ampak zakaj vas toliko misli, da otroci pri določeni starosti še ne razumejo??? Otrok razume, ve kako nas okrog obrnit že takoj ko se rodi...mogoče ne zavedno, pa vseeno. Pri 13 mesecih vam verjetno zna vaš malček že ogromno pokazati (da bi jedel, pil, kje je medvedek, muca, kako dela muca....). In kako ste prišli do tega? Verjetno z večkratnim ponavljanjem kje je kaj, kako se oglaša ipd. Nič drugače ni s takšnimi stvarmi, ki pa enostavno morajo biti - pravila, sploh kadar gre za varnost.
Js bi pri svojem otroku počepnila k njemu, mu enkrat razložila kakšna je situacija, ga prijela za roko in šla naprej. Tudi meni se je hotela kdaj iztrganti iz roke in se je vrgla po tleh oz. ni imela več nog. Ampak zaenkrat sem še močnejša od nje in jo lahko nekaj časa tudi vlečem. Se mogoče grdo sliši, ampak sori...kar se pa mora, se pa mora. In ob cesti in v gneči bo hodila zraven mene. Mogoče sem jo "vlekla" 3x, ampak od takrat naprej, ji vnaprej povem, da se bo na določenem mestu morala držati za roko in ni več težav.
Tako da, moje mnenje je, naj bo otrok star 10 mesecev ali 3 leta...otrok razume. Mogoče ne prvič, drugič ali tretjič pa bo, ampak je treba vztrajati in biti dosleden.




honey -> RE: Držanje za roko (4.1.2010 19:51:34)

Tako je - otrok pri 13 mesecih že zelo veliko razume - ponavadi več, kot starši mislimo [sm=smiley1.gif] Naš mali je shodil pri 11. mesecih. Živeli smo ob cesti, ki sicer ni bila ne vem kako prometna, ampak če ne drugega, se je lahko pripeljal mimo sosed ali pa kakšni mladci z motorji in kolesi. Dovolj, da bi otroka snel s ceste. Še ko je bil v vozičku, sem mu razlagala, da morava počakati, preden stopiva z dvorišča na cesto, da ne pride kakšen avto ali motor. Tudi, ko je bil že večji in je že sam racal, sem mu zmeraj povedala, da ne sme nikakor stopit na cesto, če ni nobenega od odraslih zraven. In se mi je res obrestovalo, da sem bila tečna. V 1 letu, kar smo še živeli tam, mi ni nikoli stopil na cesto, tudi če so se njegove sestrične (smo živeli v isti hiši) obnašale, kot bi teleta spustil iz hleva. K sreči se nikoli ni nobeni nič zgodilo, nikoli pa se ne ve. Tudi, ko smo se preselili v svojo hišo, sem ga pri 2 letih pustila samega na dvorišču, s tem, da zdaj živimo blizu (50 m stran) od glavne ceste. Ampak sem točno vedela, da mi ne bo šel dlje od tam, kjer je vedel, da mu je dovoljeno.

Ja, malo sem zabluzila, ampak hočem vam povedat, da otrok že pri 1 letu marsikaj razume. Zato pri nas ni bilo nikoli debate o tem, ali mi bo dal roko ali ne. Roko mi mora dati in pika. Sploh se nisem pogajala. Če ni hotel hodit (da je vlekel noge po tleh), sem ga pač privzdignila in ga nesla. Mogoče se je 2x otepal roke, ampak je ugotovil, da mu ni rešitve in se je vdal. Še zdaj, pri 4,5 letih mi velikokrat da sam od sebe roko, sploh kadar gremo čez cesto. Zato punce - ne ozirajte se na dretje, metanje po tleh ipd. Vztrajajte pri svojem in verjemite, da se vam bo obrestovalo.




koala -> RE: Držanje za roko (4.1.2010 19:58:54)

Moj je shodil pri 13 mesecih in od takrat prakticiramo da da roko če kam gremo. Od začetka ni bilo težav, zdaj (star je 23 mesecev) pa je že kakšne 3 mesece v fazi "sam" in se upira, ampak jaz ne popuščma, ko greva oz. gremo na sprehod in hodimio po cesti MORA dati roko. Pika. Sicer mu vsakič poveva zakaj pa se vseeno upira, včasih ga pač primem za roko in grem naprej če se pa preveč upira ga pobašem in nesem. To mu je najhujša kazen in že po nekaj korakih prosi da bi šel dol in da boko brez problema. Kjer je pa varno pa lahko dirka sam okoli.




Anonimen -> RE: Držanje za roko (4.1.2010 20:51:51)

IZVIRNO SPOROČILO: k.tja
nekateri (ampak res redki in jaz nisem med njimi) uporabljajo povodec.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

In kaj je pri tem povodcu tako groznega?!

No naša je shodila pri enem letu (sedaj je stara 13,5 mesecev) in ko šetava po ulici sem jo sprva držala za roko ... pač sprva se je nekaj zmrdovala, pa sem jo prijela za roko in povedala, da je tu cesta in da se bova držali za rokice ... no zdaj mi jo pa sama sicer ne ponudi, a nima nič proti, ko jo primem in greva ... sem ji pa danes prvič namontirala otroški povodec, ker tamala niti 80cm nima, jaz sem pa 180cm velika in me hrbtenica kar daje, ko se držim po strani, da dosežem njeno rokico ... ko greva pa čez križišče jo pa kljub vsemu primem za rokico, ali pa ko gre avto mimo tudi.




taška30 -> RE: Držanje za roko (4.1.2010 21:16:29)

Glede zunaj: tudi pri nas je upalilo, če sem rekla: ali daš roko ali greva pa domov. Problem nastane potem, ko imaš dva in je npr. tavelik otrok čisto priden in lepo hodi, tamali pa dela štalo in moramo potem vsi domov. Meni je bilo ob tem ful hudo. Tako da sem šla lepo po liniji najmanjšega odpora in smo velikokrat odhajale na sprehod z vozičkom. Ko smo prišle do igrišča ali nekam pač, sem dala pa tamalo ven.
Za v nakupovalne centre in trgovine mi pa pri starosti 1 leto na kraj pamet ni padlo iti brez vozička.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] Da bom nosila torbo, pa vrečke, pa še tamalo lovila zraven?!? Nisem jaz te sorte. Slej ko prej jih to bezljanje mine, čisto po naravni poti.




Ulla80 -> RE: Držanje za roko (4.1.2010 22:10:21)

pri nas so zeloooo pomagale kake povožene živali....kače in žabe....sva si jih vedno ogledale in sem ji razložla, da jih je povozil avto, ker niso hodle po pločniku in niso dale mamici roke[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
in je vsem pol razlagala, da je bla taka čist boga kača[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] pa ni dala roke in jo je avto povozil...
in pol vsakič ko je mela kake čudne prebliske, sem ji rekla če je pozabla na uno bogo kačo....je dalka roko bp[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




mateyka -> RE: Držanje za roko (4.1.2010 22:56:42)

IZVIRNO SPOROČILO: zvesta
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Zvesta, kdaj si to začela prakticirat. Ker meni se zdi, da je še prekmalu (13 mesecev), da mu je itak vseeno četudi nikamor ne gre.

Naš je shodil pri 14. mesecih.... Pa sva od začetka prakticirala. Saj sme večinoma imela občutek, da govorim v prazno, ampak po mesecu, dveh, sem pa videla majhne premike.


isto pri nas. je shodila pri 14in pol. prakticirali smo skoz, ker kaj naj naredim, ko greva po cesti? tupila sem ji da mora dat rokico, če so avtki. skoz sem ji ponavljala. dodala, da je še mala in je avti ne vidijo.. je hitro poštekala, si da dopovedat in tud jaz pustim ta laufa po svoje, ko sva na stezah, kjer ni ceste ali avtomobilov.
avte pa sicer zdaj cvika - če je preblizu, skoči na voziček ali pa hoče da jo dvignem (na parkingih ipd.). in kar prav je tako. eni vozijo ful prehirto za parkinge in ceste pred bloki, ona je pa tako mala, da je res ne bi zagledal, ko na hitro zavije.

ful štekajo, ne brini. tudi za druge stvari lahko začneš zgodaj. gugalnica npr. - sem ji tupila in ponavljala ko gospel - ne dol, dokler se ne ustavi, reci mami "dol",  počakaj da ustavim in potem lahko. zdaj se guga ko velika - res visoko in nikoli kar ne gre dol v letu med guganjem. res ji lahko zaupam, ker šteka da bo letela po zraku [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] ok, saj enkrat je res letela 2 m po luftu - si je nos povrtala z eno roko in pri tej brzini - šviiiiis. sam ji nič ni blo (smo bli na unih gumjastih tleh). samo od takrat je profi liga guncarošica [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




roberta -> RE: Držanje za roko (5.1.2010 8:02:24)

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Zgleda kot najbolj razvajen otrok, pa ni.



ne bit huda, ampak jaz bi rekla, da vseeno malce razvajen je [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

fant mora ugotoviti, da si ti šef in ne on. tako pač je. in trenutno nisi ti šef, ampak on, ker doseže vse kar želi z dretjem in metanjem po tleh. starši moramo postavljati meje. starši moramo povedati, kaj lahko in kaj ne. starši moramo otroka obvarovati pred nevarnostjo, ker je sami še ne vidijo in spoznajo. in če ob vsem tem pride zraven jok in stok zaradi onemogočanja njegove svobode, naj tako pač bo. pusti mu odločanje o ti. nepomembnih zadevah: ali bi jedel jabolko ali kivi, ali bo oblekel te hlače ali one, ali bi jedel z žlico ali vilico... ne pusti pa mu odločati o tem, ali lahko dirka po pločniku ob dirjajočih avtomobilih ob strani ali da z jokom izsiljuje stvari v trgovini.

vem, da ni lih najbolj prijetno, ko ti sceno naredi sredi polne trgovine, ampak to pač tako pri malih otrocih je. to počejo, ker jih zanima ali jim bo uspelo priti do konca. jaz otroka najprej opozorim, naj se ne dere, da se bomo lahko pogovorili o tem kar ga muči, če pa ne želi oz. vidim, da z prijaznostjo trenutno ne bom nikamor prišla, mirno zgrabim otroka preko trebuha in ga v vodoravnem položaju odnesem ven, pa naj zaradi mene tuli kolikor želi. na poglede drugih pa se poskušam ne ozirat, ker itak ne razumejo in mi je potem vseeno, kaj si mislijo... zunaj pa se itak pomiri in potem se "pogovorimo" - o sprejemljivosti takšenga obnašanja, ali smo bili prijazni, zakaj smo prijazni, zakaj se ne tepemo in brcamo, kako se pogovarjamo, ko kaj želimo... otrokovi starosti primerno seveda.

če pa je to cesta ali druga nevarnost, pa sploh! nima kaj sam tekati gor in dol med ljudmi in avtomobili. ponudi roko, če je ne primi, ga opozori na roko, če je ne prime, pa ga ti primi za roko. če jo izmakne, pa ga primi ti trdno in odločno za roko, in če še vedno ne bo šlo, ga vzemi v naročje in ga nesi - ob tem mu seveda onemogoči, da bi se otepal oz. te tepel, to pri 13 mesečniku gre, ker niso tako veliki, da jih ne bi mogli nesti in držati za roke in noge tako, da se ne more otepati. ob enem mu mirno ponavljaj, da ko se bo pomiril, ga boš spustila. in ko se bo, ga spusti in ponovno opozori na roko, ki ti jo mora dati, ker je npr. zaradi avtov nevarno ali karkoli že. in če ne bo šlo, ponovo vajo... vse dokler ne bo ugotovil, da bo tako kot si rekla ti in ne tako kot si želi on.

treba bo vztrajat in postavljat meje. če jih ne boš ti, jih bo on. in pri 13 mesecih lahko postaviš že marsikatero mejo. ker a veš, majhni razvajeneži zrastejo v velike razvajeneže. in taki otroci so običajno zelo težavni najstniki, ki nimajo veliko prijateljev, se čutijo popolnoma nerazumeljene in zmedene, kažejo slabe rezultate v šoli, terorizirajo vse okoli sebe z nemogočimi zahtevami in počnejo še cel kup drugih netakodobrihstvari. zato: ukrepaj! 

če si kaj bralne sorte, pa si preberi kaj od Bogdana Žorža, npr. Razvajenost: rak sodobne družbe.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (5.1.2010 8:17:45)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>