Zaposlitev za 4 ure in 4ure koriščenje za otroka (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


suzy124 -> Zaposlitev za 4 ure in 4ure koriščenje za otroka (6.1.2010 11:45:38)

Zanima me kako je z zaposlitvijo za 4 ure in da 4 ure koristiš za otroka? Kdo ti potem plačuje 4 ure ki jih koristiš za otroka?
Kakšne izkušnje?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




kasso -> RE: Zaposlitev za 4 ure in 4ure koriščenje za otroka (6.1.2010 11:47:49)

Država ti plača minimalne prispevke za 20 urni delavnik.




blazka -> RE: Zaposlitev za 4 ure in 4ure koriščenje za otroka (6.1.2010 11:49:18)

Za 4 ure, ki jih koristiš za otroka, ti država plačuje prispevke in pokojninsko zavarovanje. Plače za tiste 4 ure ne dobivaš!!!




zmajaz -> RE: Zaposlitev za 4 ure in 4ure koriščenje za otroka (6.1.2010 12:06:09)

IZVIRNO SPOROČILO: blazka
Za 4 ure, ki jih koristiš za otroka, ti država plačuje prispevke in pokojninsko zavarovanje. Plače za tiste 4 ure ne dobivaš!!!


Tako je - za preostale 4 ure imaš plačane prispevke in to od minimalne plače, ti pa lepo teče normalno delovna doba, kot bi delala 8 ur. Plače pa imaš samo toliko, kot je pač zaslužiš v tistih 4 urah pri delodajalcu.




suzy124 -> RE: Zaposlitev za 4 ure in 4ure koriščenje za otroka (6.1.2010 15:00:34)

Hvala vsem za odgovore.





romy -> RE: Zaposlitev za 4 ure in 4ure koriščenje za otroka (15.1.2010 11:40:15)

Zmajaz,

si prepričana da ti teče normalna delovna doba in ne samo 4. ure? To me res ful zanima?

Ker če ti, je to THE BEST.

lp




kasso -> RE: Zaposlitev za 4 ure in 4ure koriščenje za otroka (15.1.2010 12:01:06)


IZVIRNO SPOROČILO: romy

Zmajaz,

si prepričana da ti teče normalna delovna doba in ne samo 4. ure? To me res ful zanima?

Ker če ti, je to THE BEST.

lp

Ja, če si 4 ure zaposlen in imaš plačane prispevke za tele 4 ure, pa če ti še država plačuje za ostale 4 ure prispevke (minimalne), seveda ti teče normalno delovna doba. To je skupaj 40 urni delavnik/ teden.




zmajaz -> RE: Zaposlitev za 4 ure in 4ure koriščenje za otroka (15.1.2010 12:20:34)

IZVIRNO SPOROČILO: kasso
IZVIRNO SPOROČILO: romy
Zmajaz,
si prepričana da ti teče normalna delovna doba in ne samo 4. ure? To me res ful zanima?
Ker če ti, je to THE BEST.

Ja, če si 4 ure zaposlen in imaš plačane prispevke za tele 4 ure, pa če ti še država plačuje za ostale 4 ure prispevke (minimalne), seveda ti teče normalno delovna doba. To je skupaj 40 urni delavnik/ teden.


Tako je - za 4 ure ti plačuje delodajalec, za 4 pa država, zato ti normalno teče delovna doba za 8 ur - to je 100% informacija. Samo plačo imaš pa pač toliko, kolikor zaslužiš v 4 urah pri delodajalcu - ne dobiš nobenega nadomestila plače za preostale 4 ure. 




romy -> RE: Zaposlitev za 4 ure in 4ure koriščenje za otroka (15.1.2010 12:33:03)

hvala  [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1]