termometer (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Kaj potrebujem za novorojenčka?



Sporočilo


lenčy -> termometer (7.1.2010 11:49:22)

živjo!

mene pa zanima, katere termometre za dojenčke uporabljate? preden grem v nabavo, rabim par nasvetov... Hvala!!




ledenaa -> RE: termometer (7.1.2010 11:51:17)

Digitalni,kupljen za 6 e
kaže natančno




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (7.1.2010 11:55:09)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




zmajaz -> RE: termometer (7.1.2010 11:55:53)

Mi imamo že kaki dve leti Braunovega ušesnega, je bil res malo dražji (cca. 70 evrov), ampak smo zelo zadovoljni z njim, ker je zelo hiter in natančen, pa tudi rezultati merjenja so lepo ponovljivi (redko so odstopanja pri ponovljenih meritvah, če so že, so pa zelo majhna +/- 0,1 ali maksimalno 0,2 stopinje).




kristinaj -> RE: termometer (7.1.2010 11:58:21)

od brauna termo scan, meri v ušesu v 2 sekundah....




Najaa -> RE: termometer (7.1.2010 13:20:26)

Čisto navadnega, ker je še najbolj zanesljiv. 




Nika v službi -> RE: termometer (7.1.2010 14:45:27)

Mi smo uporabljali ušesnega Omron, ki ga - mimogrede - ravnokar prodajam... če rabiš...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Imamo namreč 2 in eden gre v prodajo...




PC Baby -> RE: termometer (7.1.2010 18:10:13)

Jaz sem v porodnišnici vprašali katere uporabljajo oni, oz. katere mi svetujejo. Rekli so, da digitalne za pod pazduho - so najbolj zanesljivi. V praksi je pa to ena muka. Dokler je dojenček mali še nekako gre, ko pa je tam nekje 7 - 8 mesecev je pa nemogoče mu ga držat pod pazduho 10 ali pri enih celo 20 sekund, da se ne bi zamaknil. Tako da smo kupili ušesnega in smo zelo zadovoljni. Izmeri b 2 sekundah.




Anonimen -> RE: termometer (7.1.2010 18:49:42)

Tega imamo ze 1leto in pol.Vedno pokaze tako kot treba.Sem vcasih tudi z navadnim se izmerila pa je vse stimalo.Najboljsi mi je za ponoci,ko mali spi
http://www.star2000.si/dok/termometer-brezkontaktni-thermofocus-tecnimed.htm




tweety83 -> RE: termometer (7.1.2010 18:50:36)

Ravno sem ga naročila preko spleta in sicer ušesnega digitalnega.
Sem kupila enega v Pikapolonici - tistega za pod pazduho a sploh ne kaže prav in se prav besna. Pa kaj čem. Upam da bo ta ušesni boljši.




ledenaa -> RE: termometer (7.1.2010 19:05:48)

PC baby se da 




PC Baby -> RE: termometer (7.1.2010 20:22:53)

Ziher imaš punčko [sm=smiley36.gif]




lenčy -> RE: termometer (25.1.2010 11:34:00)

hvala punce za odgovore...sicer ste mi naštele kar par primerov, js sm pa še zmeri v dvomih....
zdj glih akcija v mercatorju za Brauna pa sm ga že hotla kupit, pol sm pa nekje prebrala, da kao ušesni niso zaneslivi, ker imajo dojenčki majhna ušeska in ne izmerijo prav.kaj pravite? je pa res ugodna cena tko da me kr mika[sm=smiley1.gif]




ledenaa -> RE: termometer (25.1.2010 11:42:40)

Ne nimam[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




romy -> RE: termometer (25.1.2010 11:43:36)

IZVIRNO SPOROČILO: lenčy

hvala punce za odgovore...sicer ste mi naštele kar par primerov, js sm pa še zmeri v dvomih....
zdj glih akcija v mercatorju za Brauna pa sm ga že hotla kupit, pol sm pa nekje prebrala, da kao ušesni niso zaneslivi, ker imajo dojenčki majhna ušeska in ne izmerijo prav.kaj pravite? je pa res ugodna cena tko da me kr mika[sm=smiley1.gif]


No, tega imam jaz in je ZAKON!! Bil pa je tam cca 30 eur.






Anonimen -> RE: termometer (25.1.2010 12:36:58)

Imamo navadnega digitalnega ... je čisto ok. Smo ji pa merim temperaturo v ritki in je lažje kot podpazduho ... potem samo od izmerjene temperature 0,5 stran odštejem in je to to. Je pa res, da še nikoli ni imela kakih vročinskih napadov in da bi ji mogla med spanjem vročino merit ... takrat bi najbrš razmislila o nakupu tega ušesnega.




pupika -> RE: termometer (29.1.2010 7:34:29)

Mi imamo braunovega, že 4 leta, pa smo zelo zadovoljni. Se prav spomnim, ko je naš mali zbolel prvič pri 6 mesecih, se mije prav smilil, ko sem mu merila pod pazduho, ker jaz ponavadi merim kar pogosto. Potem smo še naslednji dan nabauli ušesnega in vedno kaže pravilno, sem pa testirala z digitalnim in je točen le da moraš pri ušesnem vedno odbit 0,5 stopinje, ker je ušesna temperatura večja od podpazdušne.




Stran: [1]