ne jem rib (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Prehrana nosečnic



Sporočilo


romy -> ne jem rib (12.1.2010 7:28:46)

Ojla.

Prosim za pomoč.

Znano mi je, da naj bi se v zadnjih 3 mesecih jedlo kapsule omega 3.
Jaz ne jem nobenih rib in nič kar je povezano s tem. Ali naj kapsule pričnem jemati prej, glede na to da moje telo ne zaužije niti najmanjše količine tega ali naj le počakam na zadnje 3 mesece.

hvala in lp, Romy




mamica2009 -> RE: ne jem rib (12.1.2010 7:30:57)

Tudi jaz nisem jedla rib in nisem jemala omega 3, pa sem rodila zdravega 4430 g težkega otroka.




pupika -> RE: ne jem rib (12.1.2010 8:01:32)

Tudi jaz tokrat rib ne morem spravit vase, medtem ko sem se v prvi nosečnosti silila, da sem vase spravila 2 krat ali pa vsaj 1 krat na teden sardinice. Tokrat pa ne gre, pa sem si zadnjič kupila kapsule neovit, ki vsebuje folno kislino in ribje olje omega 3.




muki1 -> RE: ne jem rib (12.1.2010 8:04:37)

Omega3 lahko ješ vedno.




blaža -> RE: ne jem rib (12.1.2010 8:06:37)


IZVIRNO SPOROČILO: mamica2009

Tudi jaz nisem jedla rib in nisem jemala omega 3, pa sem rodila zdravega 4430 g težkega otroka.


enako. In ne samo to, celo nosečnost mi je blo slabo, obe nosečnosti, pa še shujšala sem zaradi tega pri prvi 11 pri drugi 12 kg, jedla pa kar sem pač spravla vase, skozi infuzija, pri ta drugem so mi šli edino suhi toasti( če se tako napiše [sm=smiley36.gif])
Jemala sem pa le folno kislino z vitamini in minerali in je vse ok. Fanta sta zelo zdrava, nič bolna, žilava fanta.[sm=bravo.gif]




ledenaa -> RE: ne jem rib (12.1.2010 8:11:50)

naj bi ,ni pa nujno
če bi bilo kaj narobe bi pa rekli striktno jest to pa to




mateyka -> RE: ne jem rib (12.1.2010 8:38:51)

obstajajo kapsule omega 3 organskega izvora. načeloma ni "treba" jemat omego3 (ne bo z otrokom zdaj nekaj grozno narobe itd.), je pa dobro za razvoj živčevja in možganov. na švedskem ga priporočajo celo nosečnost. meni je blo skoz slabo in po ribjih omega 3 se mi je grozno spahovalo. tako da mi je mož kupil rastlinske, ker on je hote, da je naša mala genij [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

a tiste, ki so vegetarijanci: Omega 3 se nahaja tudi v lanenem semenu. Laneno seme se lahko uživa pomešano z jogurtom, s krušnimi izdelki itd. Lahko ga tudi grizljamo, ko gledamo TV, lahko pa ga tudi nekaj zmeljemo in ga dodamo h kuhanim jedem.




kristinaj -> RE: ne jem rib (12.1.2010 9:40:52)

jaz nisem jedla rib pa tudi nekih omega 3 kapsul ne, v nobeni nosečnosti in sem rodila dva zdrava, velika in težka otroka ... sem pa v prvi nosečnosti nekje od 5m naprej... pila vsaj kozarček črnega pri kosilu, ker mi je takooo vleklo, da so ga morali skrivati, v drugo pa pivo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Božička09 -> RE: ne jem rib (12.1.2010 18:09:07)

Omega3 in omega6 maščobne kisline dobiš tudi v oreščkih, če ti kapsule ne dišijo :)




Stran: [1]