Test za odtekanje plodovnice - prosim za pomoč!! (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


ZoyaEva -> Test za odtekanje plodovnice - prosim za pomoč!! (14.1.2010 11:01:17)

Pozdravljene,

vem, da obstaja test za odtekanje plodovnice, ki se mu reče Al-sense. Vendar se ga trenutno ne da dobiti. Poklicala sem nekaj lekarn, a pravijo, da ga dobavitelj ne dobavlja več. Prav tako Sanolabor. Če katera ve , da ga v kateri lekarni da dobit naj prosim javi!!!

Prav tako me zanima, če obstaja še kak drug test. Ali pa če je katera naročala te teste preko spleta in na kateri spletni strani. Če ga ima katera doma in ga ne potrebuje več, bi ga odkupila.

Sem vsa v skrbeh saj mislim, da mi odteka plodovnica. Ker mam pa probleme z mehurjem in izcedki, pa je težko ločit ali gre za voden izcedek, urin ali plodovnico. Da bi pa vsak dan stala pri zdravnikih, mi pa tudi ni !

Hvala vsem za odgovore in pomoč!





kenya -> RE: Test za odtekanje plodovnice - prosim za pomoč!! (14.1.2010 13:01:32)

Ti testi so pri nas izvem prodaje že vsaj dve leti, na žalost. Ker sem ga sama v prvi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image] uporabljala, v 2. (pred dvema letoma pa jih že ni bilo več). Na spletni strani imaš naslednje, samo ne vem kako je s pošiljanjem v Slo.
    http://www.simplicityhealth.co.uk/amniotic-fluid-leak-test.asp

     http://www.homehealth-uk.com/medical/amniocentesis.htm

Glede na to da je U.k., bi se znalo zgoditi, da ti pošljejo. Upam, da ti jih uspe dobiti.





ZoyaEva -> RE: Test za odtekanje plodovnice - prosim za pomoč!! (14.1.2010 13:50:47)

Kenya hvala lepa  , bom probala naročit !!!!!!




ribica. -> RE: Test za odtekanje plodovnice - prosim za pomoč!! (14.1.2010 15:11:31)

greš h ginekologu, v primeru kot ga imaš ti, bi te moral vzet takoj. Mene je moja nadrla, ker nisem takoj prišal, čeprav je test pokazal da ni plodovnica. IN test rabi minutko. Ne vem zakaj se same ubadate s tem.




ZoyaEva -> RE: Test za odtekanje plodovnice - prosim za pomoč!! (14.1.2010 15:24:26)

Saj sem bila v ponedeljek, pa mi je naredila UZ, plodovnice primerno. Testa pa mi ni delala. Da bi pa vsak dan bila tam na Uz pa mi tudi ni...




ribica. -> RE: Test za odtekanje plodovnice - prosim za pomoč!! (14.1.2010 17:54:45)

ok, ampak glede plodovnice te naj skrbi samo če ti uhaja neka tekočina. Al je spet kakšna nova moda da se "just in case" dela teste??




Nattasha -> RE: Test za odtekanje plodovnice - prosim za pomoč!! (14.1.2010 18:01:30)

In v čem je zdaj problem, če hoče sebe pomirit in delat teste? Je lepo vprašala, če katera kaj ve, zakaj bi jih delala, je pa čist njena stvar...kr neki no..




ZoyaEva -> RE: Test za odtekanje plodovnice - prosim za pomoč!! (14.1.2010 19:01:54)

Hvala Nattasha, da si dojela bistvo :)

Test pa sme naročila in javim ko ga dobim !




kenya -> RE: Test za odtekanje plodovnice - prosim za pomoč!! (15.1.2010 12:44:00)

ZoyaEva, prosim javi kako so se obnesli testi. Ker včasih so res eni čudni izcedki brez vonja in barve in ne veš pri čem si.




charlyka -> RE: Test za odtekanje plodovnice - prosim za pomoč!! (15.1.2010 12:54:55)

Zdravo ZoyaEva,

Super, da ti je uspelo naročit teste [sm=smiley1.gif]
Upam, da hitro dobiš in da bo vse v redu.




Anonimen -> RE: Test za odtekanje plodovnice - prosim za pomoč!! (17.1.2010 11:58:27)

Punce potolažite me....
Sem v 14 tednu in že skoraj mesec se mi poleg belega toka, ki je bel oz. malo rumenkast pojavlja še brezbarven izcedek,ki se me mi ulije kar iz lufta.
Izcedek je brez vonja, brez barve......pa me zdaj skrbi, da ne bi bila to plodovnica. Večina punc na forumu piše samo o belem toku. Ta izliv ki se meni naredi, ni iste barve kot beli tolk. Kot ena vodica. Naslednji pregled imam šele čez 14 dni, do takrat je kar dolga "živčna" vojna.




Kepica83 -> RE: Test za odtekanje plodovnice - prosim za pomoč!! (18.1.2010 17:26:11)

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Punce potolažite me....
Sem v 14 tednu in že skoraj mesec se mi poleg belega toka, ki je bel oz. malo rumenkast pojavlja še brezbarven izcedek,ki se me mi ulije kar iz lufta.
Izcedek je brez vonja, brez barve......pa me zdaj skrbi, da ne bi bila to plodovnica. Večina punc na forumu piše samo o belem toku. Ta izliv ki se meni naredi, ni iste barve kot beli tolk. Kot ena vodica. Naslednji pregled imam šele čez 14 dni, do takrat je kar dolga "živčna" vojna.


Ja pa kaj imaš dva tedna za čakat na pregled ljuba ženska? Pojdi takoj do G, če misliš da kaj ni vredu no.




ZoyaEva -> RE: Test za odtekanje plodovnice - prosim za pomoč!! (18.1.2010 19:39:25)

Tudi jaz mislim, da se za vsak slučaj pojdi pokazat G. Jaz sem šla in so mi na UZ pogledali, če je dovolj plodovnice. Sem si pa naročila teste, da mi ne bo potrebno kar naprej tam stati.

Če te pa kaj tolaži pa dr. Pušenjak pravi, da pred 16. tednom težko govorimo o odtekanju plodovnice.






ZoyaEva -> RE: Test za odtekanje plodovnice - prosim za pomoč!! (19.1.2010 13:18:59)

Dobila sem teste.  Sem v fazi testiranja. Upam, da se ne obarva in, da mi pušča samo urin [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]. 





kenya -> RE: Test za odtekanje plodovnice - prosim za pomoč!! (19.1.2010 15:26:15)

Mene pa zanima, kaj ti je test pokazal? Katere si pa potem naročila?




ZoyaEva -> RE: Test za odtekanje plodovnice - prosim za pomoč!! (19.1.2010 17:03:50)

Hi, test se mi je obarval modro, kar lahko pomeni plodovnica ali vnetje. Po vsej verjetnosti je odreagiral na vnetje, saj sem danes zvedela , da sem pozitivna na Streptokok B. Naredili pa so mi tudi test v bolnišnici , ki je bil k sreči negativen na plodovnico. Upam, da dobim terapijo za vnetje. Ker je res mučno, ko vsak dan vidiš kako imaš mokre hlačke in ne ločiš ali je urin ali kaj drugega. Prej sem imela izcedke, ki so bili obarvani rumeno, ali pa taki sluzasti in sem takoj vedela da je izcedek, sedaj pa je voda. 

Vsekakor je dobro vsaj to, da vem, da nekaj ni vredu in upam, da to pravočasno pozdravimo.

Naročila sem tiste iz drugega naslova. 




Kepica83 -> RE: Test za odtekanje plodovnice - prosim za pomoč!! (19.1.2010 17:10:47)

ZojaEva koliko pa si noseča če smem vprašat?




ZoyaEva -> RE: Test za odtekanje plodovnice - prosim za pomoč!! (19.1.2010 18:31:20)

IZVIRNO SPOROČILO: Kepica83

ZojaEva koliko pa si noseča če smem vprašat?

22 tednov




Stran: [1]