migrena pri otroku? (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


tinkatonka -> migrena pri otroku? (15.1.2010 21:41:34)

Danes ni prvič, da sem sina pospremila spat z glavobolom. Vedno pogosteje mi je začel jamrat, da ga boli glava, je imel pa zdaj v kratkem ena za drugim vnetje ušes (2×), upam da se sicer ne izkaže spet kaj podobnega. Sme mu dala Calpol in zdaj mirno spi.

Berem na internetu, da je možno da ima toliko star otrok tudi migrene, sploh če jih imata starša in midva jih imava. A je imela kakšna druga podobne izkušnje s svojim otrokom? Kaj ste naredili? Jaz mislim takoj v ponedeljek klicat pediatrinjo in se malo pomenit z njo. Bi bila pa vesela še kakšnih izkušenj drugih mamic.

Strah me je najhujšega (kakšne tvorbe v možganih). Zadnje čase se mu slabša tudi sluh. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Normalen pogovor je ratal eno samo vpitje. Če govori bolj potiho, pa se ne sliši. Star je skoraj 4-leta

Že vnaprej hvala za vse odgovore.

LP

zaskrbljena Anejeva mamica




ledenaa -> RE: migrena pri otroku? (15.1.2010 21:44:52)

http://med.over.net/forum5/read.php?46,5895705,5898443#msg-5898443

http://med.over.net/forum5/search.php?46,search=migrene,author=,page=1,match_type=ALL,match_dates=0,match_forum=46,match_threads=0

Sicer pa velikokrat otroke tudi boli glava,zaradi premajhnega vnosa tekočine čez dan




urška -> RE: migrena pri otroku? (15.1.2010 22:42:12)

od prijateljice hči je tarnala za glavoboli. potem so ugotovili, da ne vidi dobro. dobila je očala in od takrat naprej nima problemov.




tinkatonka -> RE: migrena pri otroku? (16.1.2010 8:27:36)

IZVIRNO SPOROČILO: urška

od prijateljice hči je tarnala za glavoboli. potem so ugotovili, da ne vidi dobro. dobila je očala in od takrat naprej nima problemov.


Ja vidiš na to pa sploh pomislila nisem. Hvala. Bom ga čimprej naročila na pregled. Mogoče je to res to. Mož se je naknadno spomnil, da je včeraj popoldne zajamral da ga oči bolijo. Je pa nasplošno že od nekdaj fotosenzibilen in ga zelo moti sonce.

Lp Tina




oktober80 -> RE: migrena pri otroku? (28.2.2016 18:44:54)

živijo,jaz sem tudi imela migrene kot otrok.in pogoste kronicne glavoboli...zdaj imam 35 let ..in komaj od lani nisem imela niti enega napada ker sem spremenila prehrano,zdravniki praktično ne naredijo nič..s tabletami je škoda se zastruplati in škoda da otrok trpi.in tega ne bo kr tako konec,če nič ne spremeniš..če te zanima kaj več.javise na zs..l,p




oktober80 -> RE: migrena pri otroku? (28.2.2016 18:45:41)

aja..pa vidva tudi:) bolje da spremenite cela družina.l.p




mateyka -> RE: migrena pri otroku? (28.2.2016 20:53:16)

moj sodelavec je mel migrene od 6 leta naprej. pregledi in tablete. vem da so mu skene glave delal in niso našli nič konkretnega. ampak on zdaj kot dvajstetletnik jemlje tudi te "anxiety pills" in antidepresive. tko da ne vem, on je mal ekstremen primer?

mislim pa da prvo poglej dioptrijo. jaz mam redne glavobole, če se mi dioptrija spremeni. ravno eno leto nazaj sem tko dojela (redni glavoboli 2-3 dni skupaj), da moram k okulistu. pa probaj še pri njemu malo regulirat hrano, vsaj doma jejte tko, če že v šoli/vrtcu je isto kot ostali (boš pa lahko med počitnicami vidla, če bo bolje, ko bo jedel samo "vašo" hrano)...




oktober80 -> RE: migrena pri otroku? (28.2.2016 22:57:58)

Mateyka..jaz nimam vec migren..jaz sem pisala gospe..in dioptrija malo % ki igra vlogo..95% zivila..




oktober80 -> RE: migrena pri otroku? (28.2.2016 22:59:58)

Pisala sem Tinkatonka..najbrz sen narobe prizisnila komu morem odgovoriti




oktober80 -> RE: migrena pri otroku? (28.2.2016 23:01:49)

Spodaj sem dala komentarje ki so namenjeni vam..narobe sem vtipkala clana




mateyka -> RE: migrena pri otroku? (29.2.2016 7:33:45)

ok, jaz sem pobrkala kdo ma dieto in mu pomaga. [sm=smiley36.gif]

drugače sem pa zagovornik tega, da naj vsak fura to kar mu pomaga in kar deluje. smo pa različni. jaz sem ful občutljiva na dioptrijo in nisem edina (ena gospa, ki tudi dobi glavobole ob tem, me je opozorila na to možnost in pri meni je bilo res to). pa niti ni tako redek ta pojav. so pa ljudje, ki ne reagirao tako, čist verjamem. lahko je glavobol reakcija na kaj drugega, ne moremo na daljavo vedet. treba raziskat. [sm=smiley1.gif]




oktober80 -> RE: migrena pri otroku? (29.2.2016 9:36:13)

ja vsak ima svoje,ti furaš dioptrijo..drugi nekaj drugega..razen osebne izkšnje ,še veliko ljudjem sem pomagala z nasvetom in so hvaležni da normalno funkcionirajo..in bom vsakemu pomagala na svoj način kot lahko;)..ne mislim izgubljati energijo da dokazujem nekaj ..to je dejstvo,,l.p




mateyka -> RE: migrena pri otroku? (29.2.2016 14:53:38)


IZVIRNO SPOROČILO: oktober80
ja vsak ima svoje,ti furaš dioptrijo..drugi nekaj drugega..razen osebne izkšnje ,še veliko ljudjem sem pomagala z nasvetom in so hvaležni da normalno funkcionirajo..in bom vsakemu pomagala na svoj način kot lahko;)..ne mislim izgubljati energijo da dokazujem nekaj ..to je dejstvo,,l.p


ne razumem kaj rabis dokazovat, ampak, ok... [sm=smiley36.gif] in jaz osebno nic ne "furam". samo povedala sem kaj je bil problem pri meni. in niti ti, niti jaz ne moreva vedet kaj je problem pri temu otroku. to morajo ugotoviti drugi ljudje, ne midve. in na koncu ne bo vazno ne kaj si ti mislis, ne kaj jaz.
cheers. [sm=smiley1.gif]




Stran: [1]