Odvajanje od dojenja (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


marusca -> Odvajanje od dojenja (18.1.2010 14:19:23)

Nova sem tukaj. Sem že malo prskala po forumu, vendar nisem našla kaj tekega ...

Moj malček je star dobrih 18 mesecev in ga še vedno dojim. Normalo sva šla skozi fazo uvajanja GH in je pravzaprav vse (tudi solato, kisel krompir, tudi čebulo bi, če bi mu dala) :) Res nisem imela nobenih težav z njem ... samo zdj je problem, ker kar noče nehat cuzat. Ko je malo lačen, me že grabi za majcio in jo dol vleče. Pa saj mi ni tak rpobelm to, če bi ponoči mirno spal. Vendar se mi zdi, da se ravno zaradi dojenja pogosto zbuja, ker bi se rad crkljal. Res ne vem kako naj ga odvadim. Bi mogla kar presekat ... samo to je tako težko ...

1 mesec nazaj sem morala na službeno pot za 3 dni ... in mi je mleka že skoraj zmanjkalo (sem mislla da bo zdj pa konec), ampak ne. Moje dete je nekako izzsesalo in prisesalo mleko nazaj, da ga imam spet dovolj.

Ali naj še pustim nekaj časa ... ali bi bilo potrebno že ukrepat?




hubi -> RE: Odvajanje od dojenja (18.1.2010 14:22:35)

Ko se boš ti odločila, da je konec dojenja, bo konec. Otrok bo dojel, bre skrbi. Če mu pa vsakič popustiš, pa ve, da bo malo zatežil in spet pil. Lahko pa dojiš, dokler ti paše. Pa če nehaš, tudi ne bonič narobe. Skratka, vse je na tebi.
Crklja se pa lahko tudi že drugače, če je to trenutno poglavitna funkcija prsi.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (18.1.2010 14:30:45)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




skuštrana -> RE: Odvajanje od dojenja (18.1.2010 14:58:48)

Vendar se mi zdi, da se ravno zaradi dojenja pogosto zbuja, ker bi se rad crkljal.


Ni nujno, naš srednji se je dojlil do 18m, pa se potem sam odločil in nehal, ampak spi pa še vedno ne[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


Glede tega pa kako ga odvadit pa nimam nasveta, moja 2 sta se oba sama odločila da ne bosta več in to je bilo to.





Bee -> RE: Odvajanje od dojenja (18.1.2010 16:36:23)

@ Metulj333: mene pa zanima, kaj narediš z mlekom, k si rekla, da si nehala dojit, samo da mleko imaš pa še? Jst bom sicer pri dojenju še nekaj časa vztrajala (moja princeska bo ta teden stara 1 leto), sam potem ne vem, kaj bom naredila z mlekom, če mi bo še nastajalo? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (18.1.2010 17:25:19)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




manna -> RE: Odvajanje od dojenja (18.1.2010 20:20:50)

marusca, na forumu o dojenju ( http://med.over.net/forum5/list.php?94 ) imaš veliko napisanega o tem kako se odvadi otroka od dojenja. Nekateri dojenčki se sami nehajo dojit, ko jejo drugo hrano, eni pa se pač hočejo na ta način crkljati tudi še potem, ko to nima več veze s hranjenjem. Vsekakor ti predlagam da greš postopoma in da ga v obdobju nehavanja veliiiiko crkljaš na druge načine; objemaš, pestuješ, itd.






marusca -> RE: Odvajanje od dojenja (19.1.2010 8:02:15)

Hvala vam vsem za odgovore. Bom res kar pričela s postopnim odvajanjem in crklanjem. Mislm, da bi bilo veliko lažje, če bi maral dudko, vendar je sploh noče ... že od rojstva ne. Zato se je pa tako navadil na mojo joško :) Upam, da nam bo počasi uspelo in bomo kaj bolje spali. 




Stran: [1]