izdelava želvjega oklepa (Franček) (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Ustvarjamo skupaj



Sporočilo


2mama -> izdelava želvjega oklepa (Franček) (19.1.2010 10:18:05)

Odločitev za pustno masko 4-letnika je padla. Ob tem, da ga bo oblečt precej enostavno, pa me zanima, če ima kdo kakšno idejo, kako izdelat oklep. Razmišljali smo o stiroporu, pa se ne znamo lotit. Seveda pa ne izključujemo še kakega drugega materiala.




uškinamama -> RE: izdelava želvjega oklepa (Franček) (19.1.2010 10:20:16)

iz spužve, tako , da ne bo preveč okoren . Pa stiropor se tudi hitro zlomi




Felicita -> RE: izdelava želvjega oklepa (Franček) (19.1.2010 10:23:15)

kaj pa papirmaše? pa dokaj lahko se ga oblikuje okol kakšnega velikega balona, pa pomoje je dokaj lahek in trpežen...




2mama -> RE: izdelava želvjega oklepa (Franček) (19.1.2010 10:32:36)

Felicita, kako se pa to naredi?




Felicita -> RE: izdelava želvjega oklepa (Franček) (19.1.2010 10:44:26)

vzameš velik balon pa belo lepilo... premažeš balon (oz pač polovico) z lepilom in gor nalepiš trakove časopisnega papirja, tko da se delno prekrivajo, še vedno more bit pa to ena plast; pustiš da se posuši... tko nardiš več plasti, ko je vse čisto suho, prebodeš balon in potem oblikuješ nastali 'oklep', ga pobarvaš etc.




SaaS -> RE: izdelava želvjega oklepa (Franček) (19.1.2010 10:48:59)

Moj sin je bil pred dvemi leti Franček. Oklep sem naredila iz 1cm debele pene. Oklep sem izdelala, s pomočjo škarij, šivanke in cvirna. Na koncu sem še pobarvala, kar z akrilnimi barvami, če se prav spomnim. Je super izpadlo. Pa še mehko je, da je lahko povsod hodil, če  se je kam butnil, se je pač malo zmečkalo, upognilo.. Gor sem našila iz blaga naramnice, da je nosil na hrbtu kot nahrbtnik. Naslednje leto je bil drugi sin z istim oklepom Ninja želva.




Stran: [1]