Neplačan dopust (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


MušiM -> Neplačan dopust (19.1.2010 21:57:59)

Ker tudi mi ne dobimo vrtca ...sredi leta...se ubadam z mislijo, da bi ostala doma do septembra od junija (takrat imamo obljubljeno mesto) in me zanima kako se na to odzovedo delodajalci in koliko kaj stane mesečno taka varianta (prispevki, zavarovanje)?? Če mogoče katera zna kaj pomagat[sm=zmeden.gif]

Hvala in lp!




PC Baby -> RE: Neplačan dopust (19.1.2010 22:05:15)

Jaz bom verjetno na istem. Razmišljam, da bi delodajalcu predlagala, da mi kr oni plačujejo prispevke in zavarovanje še naprej, jaz jim bom pa denar nakazala. Od kod nama bo denar za to z eno samo plačao pa bomo še vidli... [sm=zmeden.gif]

S to razliko, da jaz tudi za september nimam vrtca. Oz. bomo zvedli komaj aprila, aampak so mi dali zelooooo malo upanja ko sem bila na razgovoru v 9tih vrtcih :(




jajula -> RE: Neplačan dopust (25.1.2010 14:30:33)

prispevki so kr visoki, a se ne splača bolj privat varstvo?




zmajaz -> RE: Neplačan dopust (25.1.2010 21:58:24)

Kot mamica, ki doma varuješ otroka, mlajšega od 7 let, si lahko prostovojno plačuješ prispevke in imaš celo ugodnost, da plačuješ v tem primeru samo POLOVICO prispevkov za izbrani razred. Plačevati moraš najmanj polovične prispevke od 60% povprečne plače (kar je trenutno 105 eur mesečno), po želji pa lahko seveda izbereš tudi višji razred.

Aja - je pa pogoj, da imaš v zadnjih 10 letih najmanj 5 let delovne dobe, da lahko greš v varianto prostovoljnega plačevanja prispevkov.




ema111 -> RE: Neplačan dopust (25.1.2010 22:02:05)

oče otroka bi lahko koristil neplačan očetovski dopust 52 dni ali 75 dni, odvisno katero vrsto je ob vložitvi vloge za očetovski dopust 15 dnevni, takrat izbral.
tu, država plača prispevke.




zmajaz -> RE: Neplačan dopust (25.1.2010 22:07:48)

IZVIRNO SPOROČILO: ema111
oče otroka bi lahko koristil neplačan očetovski dopust 52 dni ali 75 dni, odvisno katero vrsto je ob vložitvi vloge za očetovski dopust 15 dnevni, takrat izbral.
tu, država plača prispevke.

Ja - tako je - v tem primeru so prispevki plačani, ni pa nadomestila plače. Ampak je pa to neplačan očetovski dopust - mamica pa tega ne more koristiti. Pa še tako je, da če te pravice ne določiš v vlogi, ki jo oddaš za plačan očetovski dopust, tega pozneje ne moreš več spreminjati.




itata -> RE: Neplačan dopust (26.1.2010 13:56:50)

Sem pogledala sicer v našo Kolektivno pogodbo, ampak je verjetno na več koncih tako urejeno, da se lahko vzame neplačan dopust samo do 30 dni v enem letu. Ne vem katera je napisala, ampak se ne da bit 3 mesece na neplačanem dopustu... žal.




Stran: [1]