kaj bi ve storile ? (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Najstnik



Sporočilo


lutka -> kaj bi ve storile ? (20.1.2010 10:39:16)

Zadeva je sledeča : sošolec je hčerko naribal po obrazu( ledeni sneg) in to tako močno, da je bila po licih čisto rdeča na levi ličnici pa ji je rahlo tekla tudi kri.
Po izjavah sošolcev mu je Manca rekla da jo boli pa jo je kar preslišal.

Jutri grem na sestanek v šolo in imam namen omenit tudi ta dogodek, saj ne morem odobravat fizičnega nasilja.

Kaj bi naredile ve ? Ali bi samo omenile zadevo , ali bi šle dlje.

aja baje ji je rekel, da ko jo dobi v roke , da jo bo tako naribal, da bo cela krvava. So pa v sedmem razredu.

Hvaležna bom vsakega mnenja in nasveta.

lp




mika -> RE: kaj bi ve storile ? (20.1.2010 10:42:53)

Definitivno v šolo.
Kot si napisala je to nasilje in se ne sme dogajat. Ko sem sama hodila v OŠ, sem splinila iz šole kako hitro sem lahko, ko je bil sneg. Fantje so se grdo  znašali nad dekleti.




oka -> RE: kaj bi ve storile ? (20.1.2010 10:44:56)

Jaz bi šla do razredničarke in zadevo razčistila in ne bi popustila. Ker tu ne gre za nedolžno igro, zafrkavanje ampak za fizično obračunavanje močnejšega nad šibkejšim.




Kerensa* -> RE: kaj bi ve storile ? (20.1.2010 10:47:05)

Jaz bi bila že v šoli. Prišla bi na zelo glasen način in tudi tam bi bila zelo glasna, kako bi pa odšla, je pa odvisno od reakcije pristojnih.
Smo imeli lani eno podobno štalo (sicer ne s snegom, ampak vseeno) in sem šla isti dan v šolo. Naslednji dan so mulca odpeljali iz razreda k ravnateljici, psihologinji in socialni delavki. Dodaten problem je bil še to, ker njegovih staršev to ni niti malo zanimalo. So jih klicali v šolo, ampak je mama rekla:"Ja kaj pa naj? Saj je najstnik in ne morem biti še v šoli z njim. Tukaj ga vi kontrolirate." Jaz sem srečanje s to mamo zavrnila in to z zelo jasnimi besedami:"Otroku ne smem nič, ampak če mi pa njegova mama dvigne pritisk, pa ne odgovarjam za svoja dejanja, dokler je v igri moj otrok."




lillchy123 -> RE: kaj bi ve storile ? (20.1.2010 10:48:17)

jaz se spomnim, da sem se v OŠ med odmori večino časa skrivala po WC-jih...
Tko da ja, k razredničarki!




ajsek -> RE: kaj bi ve storile ? (20.1.2010 10:56:56)

Dobro se še spomnim, kako sem v svojih osnovnošolskih letih bila deležna tega ribanja po obrazu, ščipanja prsi, udarcev po riti,... in nikoli ni nihče ukrepal. Najpogosteje sem slišala, da fantje pač taki so in da to pomeni, da sem mu všeč. Takrat sem se zaklela, da bom pri moji hčerki drugače ravnala. Tebi priporočam isto.
Pritoži se, naredi kraval, samo ne bit tiho. Konec koncev, če bi tebe sodelavec naribal po obrazu do krvi, se verjetno zanj ne bi dobro končalo. Zakaj bi v šoli glede nasilja veljala drugačna pravila?




uškinamama -> RE: kaj bi ve storile ? (20.1.2010 10:59:32)

Zaščitila bi svojega otroka.




ronja -> RE: kaj bi ve storile ? (20.1.2010 11:01:43)

Podpis pod ostale. Ne samo omenit, zahtevaj, da se razčisti in da se ne bo nikoli ponovilo!




n.nati -> RE: kaj bi ve storile ? (20.1.2010 11:45:17)

Tudi jaz bi verjetno takoj ukrepala, to se ne sme dogajat, to je nasilje!!!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.1.2010 11:48:41)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




FLOWR12 -> RE: kaj bi ve storile ? (20.1.2010 12:50:18)

Tudi pri nas imamo isto sranje s tem nadležnim ribanjem in kepanjem. Zadnjič je prišel sin domov s čisto rdečim očesom (popokale so mu žilice), ker je nepričakovano dobil v učko ledeno kepo. Tudi mene je imelo da bi šla v šolo, a me je sin pregovoril, da naj ne grem, da bo potem še huje[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Nedologo nazaj pa druga zgodba. Otroci so metali ledene kepe v mimovozeče avtomobile. Katastrofa[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]

Pa kaj je sedaj z otroci. Vzgoja je v zadnjih letih res totalono popušila (pri nekaterih starših)




Kliki -> RE: kaj bi ve storile ? (20.1.2010 12:54:24)

Takoj do razredničarke, potem pa skupaj k ravnatelju in ne popuščaj zadevi pridi do dna.




Splišni -> RE: kaj bi ve storile ? (20.1.2010 13:36:07)

IZVIRNO SPOROČILO: Kliki

Takoj do razredničarke, potem pa skupaj k ravnatelju in ne popuščaj zadevi pridi do dna.


Jooj, ja, sam res. Grozno je to, imam kar kurko polt.

Pa zagrozi s kakšno prijavo na policijo ali kaj takega. Staršem tega fanta mogoče. Naj se malo ustrašijo, vsaj to.




Dashenka -> RE: kaj bi ve storile ? (20.1.2010 16:15:17)


IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Kliki

Takoj do razredničarke, potem pa skupaj k ravnatelju in ne popuščaj zadevi pridi do dna.


Jooj, ja, sam res. Grozno je to, imam kar kurko polt.

Pa zagrozi s kakšno prijavo na policijo ali kaj takega. Staršem tega fanta mogoče. Naj se malo ustrašijo, vsaj to.


Ja seveda, pa zasebno tožbo za prestale muke vloži, pa obvezno obvesti varuhinjo človekovih pravic, ker kam pa pridemo, če sošolci kepajo in pa, bog ne daj, celo zmaužajo sošolke.


ĐIZUS kam smo prišli, zdaj se mularija še maužat ne sme več med sabo.




Dashenka -> RE: kaj bi ve storile ? (20.1.2010 16:16:33)


IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Dobro se še spomnim, kako sem v svojih osnovnošolskih letih bila deležna tega ribanja po obrazu, ščipanja prsi, udarcev po riti,... in nikoli ni nihče ukrepal. Najpogosteje sem slišala, da fantje pač taki so in da to pomeni, da sem mu všeč. Takrat sem se zaklela, da bom pri moji hčerki drugače ravnala. Tebi priporočam isto.
Pritoži se, naredi kraval, samo ne bit tiho. Konec koncev, če bi tebe sodelavec naribal po obrazu do krvi, se verjetno zanj ne bi dobro končalo. Zakaj bi v šoli glede nasilja veljala drugačna pravila?


Pa, a ti mogoče ločiš med spolnim nasiljem in kepanjem????[sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]




ajsek -> RE: kaj bi ve storile ? (20.1.2010 16:18:09)

Mularija se lahko mavža med seboj, dokler so vsi za. Če pa nekdo noče bit omavžan in se jih 5 spravi nanj, je pa to nasilje.




ajsek -> RE: kaj bi ve storile ? (20.1.2010 16:19:59)


IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Dobro se še spomnim, kako sem v svojih osnovnošolskih letih bila deležna tega ribanja po obrazu, ščipanja prsi, udarcev po riti,... in nikoli ni nihče ukrepal. Najpogosteje sem slišala, da fantje pač taki so in da to pomeni, da sem mu všeč. Takrat sem se zaklela, da bom pri moji hčerki drugače ravnala. Tebi priporočam isto.
Pritoži se, naredi kraval, samo ne bit tiho. Konec koncev, če bi tebe sodelavec naribal po obrazu do krvi, se verjetno zanj ne bi dobro končalo. Zakaj bi v šoli glede nasilja veljala drugačna pravila?


Pa, a ti mogoče ločiš med spolnim nasiljem in kepanjem????[sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]


A ti mogoče ločiš med otroško igro, kjer se otroci kepajo, in tem, da 20 sošolcev čaka punce, da pridejo iz šole in jih po obrazu drgnejo z ledenim snegom? A je to zate igra? Pri tem, da je jasno, da si punce tega ne želijo. Zato pa čakajo v šoli, se obotavljajo pri izhodu,..




Anonimen -> RE: kaj bi ve storile ? (20.1.2010 16:22:11)

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Kliki

Takoj do razredničarke, potem pa skupaj k ravnatelju in ne popuščaj zadevi pridi do dna.


Jooj, ja, sam res. Grozno je to, imam kar kurko polt.

Pa zagrozi s kakšno prijavo na policijo ali kaj takega. Staršem tega fanta mogoče. Naj se malo ustrašijo, vsaj to.


Ja seveda, pa zasebno tožbo za prestale muke vloži, pa obvezno obvesti varuhinjo človekovih pravic, ker kam pa pridemo, če sošolci kepajo in pa, bog ne daj, celo zmaužajo sošolke.


ĐIZUS kam smo prišli, zdaj se mularija še maužat ne sme več med sabo.



vse ma neke meje in zgleda da ta otrok ne pozna mejo med igranjem in "mučenjem",tko da takim je treba mejo postavit na lep ali na grd način izbira je njegova,če bi šlo za mojo hčerko bi šla v šolo povedala da tko pač ne gre in da ga naj prestavijo v drug razred,pa da ma sestanke s psihologinjo al ga naj pa celo izključijo in tko naprej,ker če mu bodo rekl da se naj samo opraviči potem bo res lahk še kej druzga naredu tko k bo pa orng kazen se bo pa bolj zavedal,če ne on pa starša k ga bosta mogla cel cajt doma gledat in se bosta potem pa le mal več ukvarjala z njim




Dashenka -> RE: kaj bi ve storile ? (20.1.2010 16:39:23)


IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Mularija se lahko mavža med seboj, dokler so vsi za. Če pa nekdo noče bit omavžan in se jih 5 spravi nanj, je pa to nasilje.


In kje si ti prebrala, da jih je bilo 5?
Poleg tega izenačevat kepanje in maužanje s spolnim nasiljem, kar zagotovo optipavanja in ščipanje po zadnjici in prsih je, je za moje pojme popolnoma neprimerno.




ajsek -> RE: kaj bi ve storile ? (20.1.2010 16:41:17)

Dobro, to s prestavitvijo v drug razred je za moje pojme pretirana reakcija. Ampak saj obstaja nek sistem disciplinskih kazni. V moji časih smo imeli podpise, opomine in ukore, ne vem pa, kako je danes s tem.
Vsekakor se mi pa zdi bistveno spremenit mentaliteto ljudi. Vsi se tako panično bojimo pedofilije (tudi tu na forumu, ravno danes), hkrati se pa ignorira dejstvo, da je marsikateri otrok vsakodnevno deležen ustrahovanja in nasilja s strani vrstnikov. Mavžanje, maltretiranje na šolskih straniščih, v garderobah, uničevanje in skrivanje šolskih potrebščin (zvezek, vržen v školjko, je baje popularna potegavščina),... Res ne razumem, kako lahko temu rečete igra.
Kakšna pa bi bila reakcija nekaterih (Dashenka recimo), če bi oče otroka omavžal do krvi? A bi bila to tudi igra? Saj se starši in otroci tudi kepamo, a ni res?




ajsek -> RE: kaj bi ve storile ? (20.1.2010 16:44:25)


IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka
Poleg tega izenačevat kepanje in maužanje s spolnim nasiljem, kar zagotovo optipavanja in ščipanje po zadnjici in prsih je, je za moje pojme popolnoma neprimerno.


Zakaj? Telesna integriteta ni omejena samo na spolne organe.
Sicer pa, kakšna bi bila tvoja reakcija, če bi te nekdo do krvi omavžal po obrazu?




Dashenka -> RE: kaj bi ve storile ? (20.1.2010 19:03:32)


IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka
Poleg tega izenačevat kepanje in maužanje s spolnim nasiljem, kar zagotovo optipavanja in ščipanje po zadnjici in prsih je, je za moje pojme popolnoma neprimerno.


Zakaj? Telesna integriteta ni omejena samo na spolne organe.
Sicer pa, kakšna bi bila tvoja reakcija, če bi te nekdo do krvi omavžal po obrazu?


Saj bi še kaj napisala, ampak itak ne boš razumela, tako da .........




Anonimen -> RE: kaj bi ve storile ? (20.1.2010 19:46:46)

IZVIRNO SPOROČILO: lutka

Po izjavah sošolcev mu je Manca rekla da jo boli pa jo je kar preslišal.


Ubogi otrok.
Na pragu pubertete je, in še mama bo hodila v šolo.
Pogovori se z njo, ne z učiteljico, in ne o kepanju.




lutka -> RE: kaj bi ve storile ? (20.1.2010 21:22:46)

zakaj ubogi otrok ?

Verjemi ,d a sva se temeljito pogovorili, pa ne samo tokrat ampak vedno ko je šlo kaj narobe ali je imela kakšne težave. Sama mi je predlagala naj grem v šolo, in naj omenim kaj se je zgodilo vendar naj ne omenjam imen.

Ves dashenka, jaz vem kaj je otroško kepanje in zajebancija, vem pa tudi kaj pomeni beseda NE........




Anonimen -> RE: kaj bi ve storile ? (20.1.2010 21:25:41)

Sama mi je predlagala naj grem v šolo, in naj omenim kaj se je zgodilo vendar naj ne omenjam imen.


In kaj bo, če greš? Samo razlog več, da jo naribajo, ker špeca. 




Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>