limit in nov račun (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


babyloverka -> limit in nov račun (25.1.2010 16:17:50)

pozdravljene.

nekaj me zanima. imam odprt račun pri nlb, limit 600 evrov, kar je manj kot moja plača, sem prosila za povečanje limita na 1000 evrov pa mi niso odobrili ker sem trikrat presegla limit za 3 evre [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
no vprašanje je:
ker rabim okrog 300 evrov me zanima ali lahko še pri isti banki odperem nov račun ali je bolj pametno iti na drugo banko in tam odpreti nov račun?
ta nov račun bi zdaj uporabila da bi prišla do nekaj denarja, kasneje pa bi si uredila da mi določen dohodek nakažejo na ta račun in bi bilo neka vrsta varčevanja, ker bi ga pač uporabila če bi ga nujno rabla?

torej vztrajati pri eni banki ali odpreti račun na novi banki? in predvsem katero banko priporočate?




Kerensa* -> RE: limit in nov račun (25.1.2010 16:20:50)

Raje na drugo banko. Pri NLB imaš že "boniteto". Ampak če denar potrebuješ takoj, potem ti tudi nov TRR ne bo nič pomagal. Limit dobiš namreč šele ob prvem nakazilu (ne ob prvem pologu) denarja. Za SKB vem, da je osnovni limit 150€ (in več ti tudi ne bodo dali, dokler ne vidijo, kakšna nakazila boš imela), za druge banke pa nimam pojma.




zmajaz -> RE: limit in nov račun (25.1.2010 16:22:37)

Večinoma banke ne dopuščajo, da imaš 2 pri njih računa - razen če sta različna - npr. trr in varčevalni - ampak na varčevalnem ne moreš imeti limita. Pri drugi banki boš pa spet lahko odprla trr, ki ti omogoča odobritev limita, samo, če svoje redne dohodke (plačo) preusmeriš tja, sicer pa ne.




Kliki -> RE: limit in nov račun (25.1.2010 16:24:49)

Pojdi na drugo banko, samo če se prav spomnim mora za limit priti na ta račun en dohodek. Recimo plača in to 3mesece če se ne motim.




tinatona -> RE: limit in nov račun (25.1.2010 20:08:26)

Kaj pa če si odpreš zlat račun pri NLB? Tako boš imela osnovni limit 2000€. Če zdaj hitro rabiš denar bo že. Potem pa ko ga ne boš več rabila, limit pokriješ in spet spremeniš račun v navaden. To so meni na banki svetovali, ko sem raila nekaj gotovine in ni bilo druge možnosti.

LP




bumerang -> RE: limit in nov račun (25.1.2010 20:12:20)

Pri Sparkasse ti po prvem nakazilu plače ponudijo 3x znesek plače. Vsaj tako so ponudili meni.




babyloverka -> RE: limit in nov račun (25.1.2010 20:22:12)

problem je v tem, da mi na ta račun ne bi nakazovali plače ampak manjši znesek, pa še to komaj maja, prej ne.

zlati račun? to pa si morem pogledat kaj to je




Onasiss -> RE: limit in nov račun (25.1.2010 20:31:00)

1. Ja taka so pravila...so bila odstopanja in ti niso odobrili limita
2. običajno imaš lahko limit v višini 2 kratnika svoje plače
3. Imaš lahko odprt še kak drug račun (npr osnovnega) samo boš plačevala višje stroške oz vodenja računa
4. za zlati račun moraš imeti vsaj 1100 € plače ali več... v tem primeru imaš večje stroške vodenja računa, osnovni limit 2000€ in druge ugodnosti, ki si jih deležen kot ZLATI KOMITENT




babyloverka -> RE: limit in nov račun (25.1.2010 20:35:47)

hvala za info.

zlati račun mi ni dosegljiv, ker če bi imela toliko plače potem verjetno tudi ne bi potrebovala tega dodatnega denarja. bom šla na banko še enkrat in se pozanimala če so še kakšne druge možnosti.




zmajaz -> RE: limit in nov račun (25.1.2010 20:40:40)


IZVIRNO SPOROČILO: babyloverka
problem je v tem, da mi na ta račun ne bi nakazovali plače ampak manjši znesek, pa še to komaj maja, prej ne.

Na računih, kjer nimaš rednega dohodka, kot je plača (kaki varčevalni računi), pa običajno sploh ne dajo limita.




babyloverka -> RE: limit in nov račun (25.1.2010 20:42:40)

aha, ok hvala za info. vidim da bo treba neko drugo varianto najt.




zmajaz -> RE: limit in nov račun (25.1.2010 20:47:04)

Ja probaj se pozanimat pri drugih bankah, kolk bi ti dale limita, pa se prestavi tja in tu zapri račun - to ti je še najboljša rešitev. Nlb itak ni ravno med najbolj prijaznimi in najbolj ugodnimi bankami.




ninca19 -> RE: limit in nov račun (25.1.2010 21:29:03)

kolk jaz vem, ti na drugi banki ne dajo limita, dokler ne prineseš dokazila, da na prvi banki nimaš limita. tak je blo vsaj v mojem primeru in sicer na hypo banki.




ZmajTolovaj -> RE: limit in nov račun (25.1.2010 21:44:24)

Kaj pa če ti kdo posodi tistih 300 eur? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley24.gif[/image]




tinatona -> RE: limit in nov račun (26.1.2010 0:00:11)

IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss

1. Ja taka so pravila...so bila odstopanja in ti niso odobrili limita
2. običajno imaš lahko limit v višini 2 kratnika svoje plače
3. Imaš lahko odprt še kak drug račun (npr osnovnega) samo boš plačevala višje stroške oz vodenja računa
4. za zlati račun moraš imeti vsaj 1100 € plače ali več... v tem primeru imaš večje stroške vodenja računa, osnovni limit 2000€ in druge ugodnosti, ki si jih deležen kot ZLATI KOMITENT


Jaz nimam in nikoli nisem imela 1100€ plače, pa sem ravno tako lahko odprla zlati račun. Mi je to celo referentka predlagala, ko sem imela težave in nisem mogla dobit povečanega limita.




RAKICA2007 -> RE: limit in nov račun (26.1.2010 8:59:38)

IZVIRNO SPOROČILO: tinatona

IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss

1. Ja taka so pravila...so bila odstopanja in ti niso odobrili limita
2. običajno imaš lahko limit v višini 2 kratnika svoje plače
3. Imaš lahko odprt še kak drug račun (npr osnovnega) samo boš plačevala višje stroške oz vodenja računa
4. za zlati račun moraš imeti vsaj 1100 € plače ali več... v tem primeru imaš večje stroške vodenja računa, osnovni limit 2000€ in druge ugodnosti, ki si jih deležen kot ZLATI KOMITENT


Jaz nimam in nikoli nisem imela 1100€ plače, pa sem ravno tako lahko odprla zlati račun. Mi je to celo referentka predlagala, ko sem imela težave in nisem mogla dobit povečanega limita.



Ja, časi se spreminjajo... in za zlati račun pri NLB moraš imeti vsaj 1.200,00 EUR plače oz. pokojnine, drugače ti ne spremenijo računa. Včasih je bilo tako, da je vsak lahko imel zlati račun, sedaj pa se zadeve tudi pri odpiranju računov zaostrujejo. Novi časi-nova pravila




Kerensa* -> RE: limit in nov račun (26.1.2010 9:01:09)

IZVIRNO SPOROČILO: ninca19
kolk jaz vem, ti na drugi banki ne dajo limita, dokler ne prineseš dokazila, da na prvi banki nimaš limita. tak je blo vsaj v mojem primeru in sicer na hypo banki.

Prvič slišim za to, pa sem imela tudi po tri račune na treh različnih bankah.




**Tinkara78** -> RE: limit in nov račun (26.1.2010 9:05:35)

IZVIRNO SPOROČILO: tinatona

Kaj pa če si odpreš zlat račun pri NLB? Tako boš imela osnovni limit 2000€. Če zdaj hitro rabiš denar bo že. Potem pa ko ga ne boš več rabila, limit pokriješ in spet spremeniš račun v navaden. To so meni na banki svetovali, ko sem raila nekaj gotovine in ni bilo druge možnosti.

LP



Zlati račun pri NLB je zelo draga varianta. Res lahko dosti urediš pri svojem referentu, ampak to dandanes zelo malo prav pride.

Jaz sem zamenjala banko in se za limit nisem menila. Je pa potrebno pri Sparkasse prinesti tri plačilne liste in ti odobrijo. Imajo pa danes banke pregled nad vsem tako, da če imaš kaj črnih pik se bo vse videlo.




itata -> RE: limit in nov račun (26.1.2010 10:05:41)

kaj pa izredni limit za 3 mesece ? nekaj negativnih obresti se nabere, ampak ni krize. ti odobrijo (če nimaš prekoračitev) do 2,5 kratnik plače. meni so ga že 2x odbrili brez težav in to v 3 delovnih dneh. sem komitent sicer že 10 let, pa sem tudi imela enkrat presežen limit (po nesreči za 10 eur - sklepam, da ti tudi, ker je bila tako majhna razlika). pa to govorim za nlb. se pa strinjam, da niso ravno najbolj fleksibilni.




itata -> RE: limit in nov račun (26.1.2010 10:08:03)

pa prošnjo za izredni limit lahko kar prek klika oddaš!

če smo že pri zlatem računu. moja mama ga je skenslala. ko sva jemale kredit za banko, so ji ga ponudil in ga je vzela, ker je padla na "foro" svoje osebne svetovalke, ki je seveda NIKOL ni rabla, za avtomatičen limit 2000 eur jo je blo pa pol skoz strah, če bo kdaj kartico zgubila al ji bi kdo jo ukradel kolk bi bla v minusu[sm=smiley36.gif] plačevala pa za vodenje računa 4x več kot jaz, ki je tudi nisem NIKOL rabla




mate0ja -> RE: limit in nov račun (26.1.2010 11:12:32)

Zakaj pa ne vzameš kratkoročnega kredita? Tega boš verjetno dobila zraven v tem znesku. Če vzameš 300€ in odplačuješ eno leto bo obrok manj kot 30€. Pa še odplačan bo po enem letu. Limita se pa ne znebiš kar tako če nimaš hude finančne discipline. 




babyloverka -> RE: limit in nov račun (26.1.2010 11:18:07)

grem se popoldne na banko pozanimat o kreditu in če je še kakšna druga verzija. hvala vsem za nasvete




Onasiss -> RE: limit in nov račun (26.1.2010 11:23:01)

Kaj pa posilna mastercard kartica????? Tam imaš limit npr 600 €..... danes dvigneš preko POSa 200€ (toliko je dnevni omejeni dvig) in jutri 100... pa potem vsak mesec plačaš 1/3 porabljenega zneska.... Tu pri tej kartici nimaš članarine... dobiš jo v parih dneh... ko poplačaš jo kenslaš....




Onasiss -> RE: limit in nov račun (26.1.2010 11:24:05)

Aja... sem pozabila omenit... imaš pa stroške pri dvigu na Posu...bi mogla pogledat v tarifo, ker ne vem na pamet.



D




Onasiss -> RE: limit in nov račun (26.1.2010 11:24:44)

IZVIRNO SPOROČILO: itata

kaj pa izredni limit za 3 mesece ? nekaj negativnih obresti se nabere, ampak ni krize. ti odobrijo (če nimaš prekoračitev) do 2,5 kratnik plače. meni so ga že 2x odbrili brez težav in to v 3 delovnih dneh. sem komitent sicer že 10 let, pa sem tudi imela enkrat presežen limit (po nesreči za 10 eur - sklepam, da ti tudi, ker je bila tako majhna razlika). pa to govorim za nlb. se pa strinjam, da niso ravno najbolj fleksibilni.


Je že na začetku napisala, da je imela prekoračitve!!!!!!!!




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>