RE: Oktobrke 2010 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


filisa -> RE: Oktobrke 2010 (21.4.2010 20:52:30)

Bloom1 - čestitke za [sm=modricrtici.gif]!

Jaz sem tud že pridobila do sedaj skoraj +5kg [sm=smiley13.gif]; 3kg od tega v prvih 8t (ko so se mi prsi povečale za 2 številki, pridobila pa sem tudi nekaj zaloge na trebuhu in hrbtu [sm=smiley36.gif]). V naslednjih 9t pa sem se zredila za slaba 2 kg, kar se vidi na lepo zaobljenem [sm=nosecka.gif] trebuščku. Toliko kil, kot jih imam sedaj še nikoli nisem imela in še to se mi pozna na točno določenih mestih, tako da pred tistimi, ki me poznajo [sm=nosecka.gif] več ne morem skrivat. Me je danes videl kolega po dobre pol leta in je takoj ugotovil, da sem [sm=nosecka.gif]. Tud soseda mi je kr čestitala in me vprašala, kdaj bo tako daleč [sm=zmeden.gif], tak da sem bla čisto baf... Za piko na i, sem še dobila slike z rojstnega dneva izpred par dni in se skoraj nisem prepoznala [sm=smiley9.gif]


Me pa res zanima, v katerem obdobju ste se (tiste, ki ste že mamice) največ zredile?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (21.4.2010 21:41:43)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




anju -> RE: Oktobrke 2010 (21.4.2010 21:53:38)

BLOOM [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] občudujem vas starše s toliko otroki.
končno še en fant med oktobrčki[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

majabar lahko da bo nepredstavljivo do konca, tud če bo brcalo in kolcalo v trebuhu. ...skoraj nerodno mi je zapist - skoraj šokirana sm bla, ko se je rodil - pravi mali človek! to je fenomenalno! boš videla. saj sploh ni treba da si predstavljaš, nikakor ti ne uide[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] se spomijnam kako so mu nogice zlezle narazen, ko je prišel ven in sem zagledala fantka, takoj je bil moj... nepopisno! tole zdaj v trebuhu je mogoče zaradi izkušnje nakoliko bolj realno kot prvo, moram pa prav sina pogledat in si prigovarjat kaj sva spet ustvarila.

prav filisa naj ti bo: med drugim in tretjim pregledom v 6-ih tednih (vmes je blo novo leto in veliko dobrot) 6 kil, torej nekako v obdobju , v katerem smo zdaj, pred morfo. se zdaj kaj lažja počutiš?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




pixieM -> RE: Oktobrke 2010 (21.4.2010 21:54:41)

Pozdravljene!

Joj, mene že skrbi, ko vas takole berem kako debatirate o kilogramih.
Čeprav sem še vedno bolj kot ne na isti teži (sem dva kilograma shujšala), me že skrbi za vnaprej. Zelo rada jem, še posebej dobro jem [sm=smiley36.gif]. Sicer imam to srečo, da sem takšne konstrukcije in imam gene takšne, da tudi če se bom preveč zredila, se ne bo zelo poznalo, a vseeno sama vem kam mi gre hrana - na boke in v rito!!! Groza. Sicer sem povprečne postave, prej suha kot okrogla, ampak se mi pa že pozna trebušček. Na to se bom morala še privaditi!!! Vedno sem imela zelo raven trebuh, tudi brez telovadbe, zdaj... zdaj pa sem skozi ''napihnjena''. Si ne znam predstavljat kako šele bo [sm=smiley1.gif]. Čeprav se mi še ne pozna - vsaj ostali tega še ne opazijo, jaz vem!!! Pa saj je prav tako.
majabar - za Angelsounds pravijo, oziroma piše, da se sliši srček že v tretjem mesecu. Sem pa nekje prebrala, da so punce slišale srčke že z 9.tednom. Jaz sem ga dobila v 11. tednu, ampak sem se kar trudila, da sem sploh našla pikico. Se je premikala in je bila zelo nizko. Zdaj pa točno vem kje je[sm=smiley1.gif]. Angelsounds sem si kupila iz radovednosti in zaradi skrbi z izcedki, ampak zdaj s fantom z veseljem vsake 2 dni poslušama srček.
Tako, toliko da se malce javim, zdaj pa grem nazaj za pečico. Verjamete ali ne, danes pečem muffine. In to ne navadne muffine, temveč s pršutom in sirom. Pa da vidimo kaj sem ustvarila[sm=smiley36.gif].





Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (21.4.2010 22:11:12)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




majabar -> RE: Oktobrke 2010 (21.4.2010 22:15:35)

pixieM, z veseljem bi pojedla en tvoj muffin ali dva:). Sem se pa res najedla palačink v treh dneh. V ponedeljek klasične, včeraj ameriške, danes v pečici s skuto in rozinami, še ena je za jutri ostala:). Če bo imel moj očka jutri čas, greva za kosilo na pizzo, komaj čakam!![sm=smiley1.gif]




anju -> RE: Oktobrke 2010 (22.4.2010 5:47:03)

jutro

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]razmišljanju o hrani...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] temu se nasmiham.
včeraj sem en tak fin mandljev nadev naredila, prav marcipanast je bil. preventivno nisem dala notri nič maščobe, sem itak vedla da bom jedla, ni važno kako naj bi blo, ker mi samo jota za kosilo ni bla dovolj[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] notri rozine namočene v rumu (tako si me z njim omamla majabar že pred veliko nočjo) in limoninem soku. tako skoraj zdrav[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] sem ga zavila kar v kruhovo testo, ker sem ravno kruh pekla. je blo še mojmu dobro, ki ima sicer rad da se cedi maščoba.

skoz mam občutek, da je danes petek... mate podaljšan vikend, prost ponedeljek? sem bla prepričana da ja, zdej pa kaže, da bom lahko tudi delala.

Pikab84 za kolko časa pa gresta v Moskvo? še kam? en sodelavec mende gre v soboto, se je prav tako spraševal al bo al ne bo zarad tega vulkana...




tinaaleks -> RE: Oktobrke 2010 (22.4.2010 7:07:26)

Jutro!

Jaz sem včeraj naredila jagodno torto, ki bo najbrž danes že izginila, saj smo jo zvečer že načeli. Med vsemi temi športnimi dogodki rata ženski prav dolgšas in vse kar ji ostane je torta v hladilniku [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image].

Jaz cel drugi teden dela, si bom pa mogiče vezela pol mal frej. Bomo videli kako bo kaj zneslo. Bo pa to tak miren teden, saj jih bo večina na dopustu.

Kar se pa pridobivanja kg tiče: je pa tako, bolj k greš proti koncu hitrej ti naraščajo.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Pikab84 -> RE: Oktobrke 2010 (22.4.2010 7:46:56)

Dobro jutro!

Anju...gremo v soboto zjutraj in pridemo v četrtek ponoči domov. na sporedu pa je Moskva(2 dni), St. Petersburg(2dni) in potem še Tallin v Estoniji (2dni). Gremo pa kolektiv, sam lohk vzamemo naše drage s seboj. Upam sam da ne bo premrzlo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




filisa -> RE: Oktobrke 2010 (22.4.2010 8:02:22)

Nič kaj vzpodbudne novice glede kg [sm=smiley13.gif].

Ampak...dokler vem, da zdravo jem in se ne bašem, poleg tega pa se vredu počutim in sem aktivna, kot pred [sm=nosecka.gif], mislim, da ni nič narobe [sm=smiley1.gif].

Jaz imam pa naslednji teden počitnice oz. dopust [sm=bravo.gif].



Pikab84 - uživaj na potovanju!




majabar -> RE: Oktobrke 2010 (22.4.2010 8:17:33)

Dobro jutro srečke [sm=nosecka.gif]!
Jaz naslednji teden delam verjetno samo ponedeljek in sredo, ostalo pa bom izkoristila za trening, saj gremo že čez 11 dni na svetovni pokal. Tudi ta teden sem delala samo v ponedeljek. Tako je za poleg treninga in teka ostalo še dovolj časa za peko slaščic. pixieM, anju in tinaaleks, so vaše dobrote uspele? Jaz imam pa zdaj zanimivo misijo. V treh tednih moram pojesti čim več, kar imam v hladilniku, skrinji in na policah, da ne bo še zaradi tega komplikacij pri selitvi. Sploh ne morem verjeti, da bom samo še dobre tri tedne spala tu, kjer sem prej 4 leta...




anju -> RE: Oktobrke 2010 (22.4.2010 8:27:18)


Ampak...dokler vem, da zdravo jem in se ne bašem, poleg tega pa se vredu počutim in sem aktivna, kot pred [sm=nosecka.gif] , mislim, da ni nič narobe [sm=smiley1.gif] .

pomojem tud. med nosečnostjo je zaradi hormonov presnova drugačna.

Pikab84 lepo zveni. malo bolj mrzlo pa bi že moglo bit kot pri nas.
mi smo brez planov. moj dela v soboto in ponedeljek. bomo vidli sproti.




anju -> RE: Oktobrke 2010 (22.4.2010 8:30:31)

majabar glede na to, da me še danes malo tišči kar sem pojedla včeraj, je moja "potička" uspela.

kako se seliš čez 3 tedne, v Kolumbijo še ne?




Pikab84 -> RE: Oktobrke 2010 (22.4.2010 8:40:34)

Punce rabim vašo pomoč...sedaj mi je sodelavka rekla, da skozi rentgen na letališču pa verjetno ne smem in bom morala prej povedati, da sem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image]. Ali mislite, da res? Kaj ni tisto samo detektor za kovine, prtljaga pa gre skozi rentgen?




majabar -> RE: Oktobrke 2010 (22.4.2010 8:40:56)

:) Jaz sem si pa v maso za palačinke malo ruma dala in so bile odlične! Čez dober teden grem za en teden v Poreč na svetvni pokal. Potem bom še 2 tedna tu. Takrat se izselim, grem še za en teden na evropsko prvenstvo. Prvi teden junija bom pri očetu, naslednji teden v Turčiji na svetovnem pokalu, potem pa takoj Kolumbija. Bosta kar pestra dva meseca!
Pikab84, ti imaš prav. Ti ne greš skozi RTG, samo prtljaga gre. Kam bi pa prišli, če bi šli vsakič skozi RTG? Jaz bom med nosečnostjo predvidoma opravila 14 letov, si predstavljaš, koliko bi bila obsevana že na letališču? Skozi ta detektor kovin ne smejo samo tisti, ki imajo srčni vspodbujevalnik.




tinaaleks -> RE: Oktobrke 2010 (22.4.2010 8:42:00)

majabar, seveda je uspela glede na to,da bo najbrž že danes izginila (pa jo jemo samo jaz moj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/love.gif[/image] in naša mala). Delam pa to torto že odkar pomnim. Vedno (še kot otrok) sem imela za rojstni dan jagodno torto in je moja najljubša, tako da jo delam sedaj že kar tako-če imam čas. Ni ravno dobro za kg je pa dobro za dušo. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
In majabar, ker imaš tako zahtevno misijo, je mogoče bolje da nič novega ne pečeš, že tako bo veliko dela-sam mogoče za nosečnice je to mala malca.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




majabar -> RE: Oktobrke 2010 (22.4.2010 8:46:43)

Pečem ravno zato, da izpraznim police, imam milijon vrečkic-čokolada v prahu, sladkor, mleti orehi, rozine, pecilni prašek, začimbe za medenjake...v glavnem ogromno stvari. Zoprno je, da mi je moke in zdroba zmanjkalo, brez vsaj enega od teh pa težko kaj nastane. Pa bom šla spet v trgovino in smo tam, kjer ni muh:).




tybysy -> RE: Oktobrke 2010 (22.4.2010 8:51:54)

Živjo kmalu-mamice. Vas berem, pišem pa ne kaj dosti. Vse ste tako pridne in aktivne. Jaz imam pa prav slabo vest. Me je tista viroza v februarju in marcu tako pobrala, da zelo počasi prihajam k sebi. Še vedno večino popoldnevov kar prespim.
Zdaj so me pa glavoboli napadli. Že četrti dan me boli glava. Je možno, da je to kaj povezano z nosečnostjo? Bom danes na pregledu vprašala.
Drugače se pa psihično na amniocentezo pripravljam, ki jo imam 6. maja (mi priprada na napotnico, ker sem toliko stara). Me je tako strah. Ne špikanja, ampak, da ne bi slučajno prišlo do splava ali poškodb otročka. Mah, menda bo vse v redu [sm=zmeden.gif]
Se javim po današnjem ultrazvoku.
Lepo preživite naslednje sončne dni. Z mojim se greva malo v Portorož razvajat. Še nikoli nisem bila na slovenski obali (razen enodnevnih obiskov).




pixieM -> RE: Oktobrke 2010 (22.4.2010 10:14:32)

majabar - moji muffini so... uspeli?! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Res so čisto nekaj drugega. Pač slani prigrizki, meni so všeč. Ampak mislim, da bom ostala pri ''sladkih'' muffinih. Morem rečt, da te res spoštujem, kakšno spremembo boš naredila. Kolumbija?! Sigurno ti bo lepo, boš kaj pogrešala Slovenijo? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Tudi jaz sem bolj ''svobodna duša'' in mi ni problem se kam preseliti, tudi če ne poznam nikogar. Ampak je le ljubezen tista, ki nas obdrži ali preseli v določen kraj, ne?
tybysy - vso srečo na pregledu. Bomo držale pesti zate!




luna_25 -> RE: Oktobrke 2010 (22.4.2010 10:31:00)

hej!

Včeraj smo bili na nuhalni in rezultat je zelo dober in s tamalim je tudi vse ok.
Naj bi pa imeli fantka...no ni še 100% bomo bolj videli na naslednjem pregledu.

Me pa nekaj zanima zakaj me noče več oveščat na meil, da so nova sporočila na forumu oktobrke 2010 pa čeprav vedno označim naj me obvesti, ko kdo odgovori. A še kateri to dela? Pol moram pa vedno it na stran pa posebaj odpirat in potem točno ne vem kje sem ostala z branjem foruma[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image].
No pa saj bomo preživeli[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].

Lp




tinaaleks -> RE: Oktobrke 2010 (22.4.2010 10:48:30)

Oj!

Tudi mene ne obvešča več, ampak sej k sm v službi, skoz neki gor skačem, da vidm če je kaj. In ker moram hitr opravt, imam potem pravopisne napake. Amapak dokler se zastopmo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Čestitam za pregled!

Tybysy-vso srečo!




rose85 -> RE: Oktobrke 2010 (22.4.2010 10:57:32)

Evo mene s pregleda.
Noseča sem 16t4d in vse je super. Velikost malega je nekaj čez 10 cm, sem dobila tudi 2 slikici. Za spol mi je namignila, ampak je rekla, da bo naslednjič lahko bolj prepričana. Tako da raje naslednjič povem :) To pa bo 21.5, ko imam morfologijo.
Pritisk imam nizek, ampak pravi, da s tem ni nič narobe.
Tako, to je to.
Ja, pa še eno vprašanje glede klopnega meningitisa. Cepit se verejtno ni priporočljivo v nosečnosti,ker pa grem rada v gozd me zanima s čim se naj zaščitim pred klopi - kakšen sprej?
Lepo se imejte kljub oblačnemu vremenu!





anju -> RE: Oktobrke 2010 (22.4.2010 11:27:19)

majabar za koga je tale mamljiva torta?

tinaaleks torta, ki jo delaš od nekdaj pa more bit res dobra. me zanima recept, če ni skrivnost? sem ob jagodah pomislila na gozdne jagode, ki se jih letos spet nadejam...

aja, nisem vam povedala, da sem o [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image] povedala sodelavcem. je spet en začel, da naši anji raste trebuh, če se ni igrala. in jaz mu kimam, da sem se. pa je še kar naprej napletal svojo modrost. in sem rekla prepričljivo - ma saj ti kimam! pa so bli vsi prisotni en čas tiho[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
potem sem dobila na mizo kak kil špargljev. naslednji dan mi je za malco prnesu pol štruce kruha, da se moram najest... itd. pa da jagod ne smem so pogruntali. je verjetno en zamešal s časom dojenja.

tybysy če imaš toliko nevšečnosti ni prav nič narobe, da spiš popoldne. js bi tud, ampak mi mali ne pusti in me vedno kaj čaka. sem bistveno bolj lenobna kot pred [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image] in se, če se le da po kosilu poknem na kavč, tud če skoraj nimam [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image] težav. prej se nisem, je pa res da tud kavča nismo imeli[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] verjetno to rado pride v navado tudi v neposebnem stanju.
držim pesti za amniocentezo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/pikapoka2.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/pikapoka2.gif[/image]

luna_25 končno fantje na pohodu[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




anju -> RE: Oktobrke 2010 (22.4.2010 11:35:59)


Ja, pa še eno vprašanje glede klopnega meningitisa. Cepit se verejtno ni priporočljivo v nosečnosti,ker pa grem rada v gozd me zanima s čim se naj zaščitim pred klopi - kakšen sprej?
Lepo se imejte kljub oblačnemu vremenu!

menda obstaja neka reč na baterije, pa zdaj ne vem ali oddaja kak zvok, valove[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] ma da odganja klope 5m okrog. samo zdej spet ne vem kako je to fajn za [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image]. kak strupen sprej po mojem ni ok, mogoče kvečjemu po oblačilih, po koži js ne bi. tisti kao naravni pa tako skoraj ne pomagajo. za cepljenje pa ne vem kako je med [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image]

lepo za pregled




tinaaleks -> RE: Oktobrke 2010 (22.4.2010 11:51:16)

anju, kar se torte tiče ni nobena skrivnost.
Navadno tesot: moka, jajca, sladkor, vanili, pecilini, malo gustina.
Jagode samo narežem na kolobarje in posujem s sladkorjem-treba pustit nekaj časa, da spustijo sok. Stepeš smetano.Prerežeš bikvit, daš jagode, potem smetano in na vrh drug del biskvita, pa premažeš s smetano.
Nič posebnega, samo mi je pa veliko boljša kot vse torte z jagodno kremo.
Moža ima rad tudi orehovo, samo je za ta čas veliko pretežka, ker je orehov biskvit z masleno kremo. To je bolj za pozimi, ko potrebujemo energijo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].




Stran: <<   < Prejšnja stran  52 53 [54] 55 56   Naslednja stran >   >>