Čiščenje sedežne garniture - usnjene (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Gospodinjski nasveti



Sporočilo


natasarobi -> Čiščenje sedežne garniture - usnjene (7.2.2010 11:53:01)

Pozdrav!

Zanima me s čim čistite usnjeno sedežno garnituro in kako pogosto. Jaz sem jo do sedaj z vlažno krpo, pa se mi zdi, da ne zadostuje več.

lp,
n.




miapia -> RE: Čiščenje sedežne garniture - usnjene (7.2.2010 12:54:04)

Jaz jo pobrišem ko brišem prah kar z vlažnimi robčki za pohištvo, tla. Je pa res, da je v venge barvi.




RinkyDinkyDoo -> RE: Čiščenje sedežne garniture - usnjene (7.2.2010 13:01:55)

Vražji čistilec + voda, nato premažem z nivea kremo. Izgleda kot nova (Tom sedežna), ima pa že 12 let.

Lp




natasarobi -> RE: Čiščenje sedežne garniture - usnjene (7.2.2010 13:53:46)

kakšen vražji čistilec?




buči -> RE: Čiščenje sedežne garniture - usnjene (7.2.2010 21:18:27)

Jaz imam čistilo za usnje iz Harvy normana, kjer sva sedežno kupila. Zraven je tudi krema za namazat. Čistimo po potrebi, sicer pa na kake 3 / 4 mesece. Pogosteje jo pač obriševa.




RinkyDinkyDoo -> RE: Čiščenje sedežne garniture - usnjene (7.2.2010 22:48:37)

Vražji čistilec

Video

Lp




malania -> RE: Čiščenje sedežne garniture - usnjene (8.2.2010 0:15:01)

Slišala sem že, da sedežno čistijo/mažejo z mlekom (tistim za pit).
Sama pa ne vem, ker nimamo usnjene sedežne.




phelps -> RE: Čiščenje sedežne garniture - usnjene (21.2.2010 16:34:56)

Usnjeno sedežno garnituro se čisti izključno z vlažno krpo ali specializiranem čistilom prav za usnjene sedežne garniture, ponavadi jih priporočajo proizvajalci sami. Npr. kot je ena že omenila, podjetje Tom ima tako čistilo.




TopsiT -> RE: Čiščenje sedežne garniture - usnjene (22.2.2010 17:26:31)

Na RR je že bila podobna tema in jaz sem tam prebrala, da jih večina čisti z bebi robčki. Sprobano na naši sedežni (bež barva) in deluje.Le kakšne pol ure počakam, da se posuši in je že dobra za uporabo. Čistim jo pa glede na umazanijo. Zdaj jo imava eno leto, pa sva jo 2x čistila (imava psa, ki jo obožuje), mislim, da več ni potrebno, vsaj zaenkrat ne. Se pa resnično pozna razlika, tako v črnih robčkih, kot v bolj svetli barvi.




vragec80 -> RE: Čiščenje sedežne garniture - usnjene (22.11.2012 13:33:26)

Jaz imam Kopačevo usnjeno sedežno garnituro že kaj nekaj časa in jo očistim samo z mokro krpo.




Poka -> RE: Čiščenje sedežne garniture - usnjene (27.12.2012 21:33:17)


IZVIRNO SPOROČILO: TopsiT

Na RR je že bila podobna tema in jaz sem tam prebrala, da jih večina čisti z bebi robčki. Sprobano na naši sedežni (bež barva) in deluje.Le kakšne pol ure počakam, da se posuši in je že dobra za uporabo. Čistim jo pa glede na umazanijo. Zdaj jo imava eno leto, pa sva jo 2x čistila (imava psa, ki jo obožuje), mislim, da več ni potrebno, vsaj zaenkrat ne. Se pa resnično pozna razlika, tako v črnih robčkih, kot v bolj svetli barvi.


Moj me z mačkama in zjasi vred izseli, če se kavču sam približajo [sm=jezicek.gif] Imava ne čisto snežno belo, ampak rahlo mogoče sivkasto belo, sprva sva mislila vzeti bež. No pa itak - ne toliko zaradi umazanije kot krempljev, ena mala luknjica je že od mačke...

Z amleko še nisem slišala, to pri naju ne bi šlo, ker ima moj predsodke, da smrdi po bruhanju ko s eposuši [sm=smiley36.gif] Ne vem od kje mu to.

Sicer pa pravijo, da kaka krema za roke, je tudi za sedežno OK, ker je to koža, drugače pa pač kar s eposebej za usnje dobi je najboljše po mojem. Jaz z nivejo mažem čevlje - da vsaj dišijo, sam deluje edino mogoče manj časa.




Stran: [1]