na WC le doma in v vrtcu (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


biga -> na WC le doma in v vrtcu (9.2.2010 11:32:21)

Moj sin, ki bo konec maja star tri leta, se je decembra na hitro odvadil pleničke. Začel je lulati in kakati v kahlico, po parih dneh je bil tudi suh ponoči, zato je skoz brez pleničk. Tudi v vrtcu lula v kahlico in pove, samo kakati še ni šel. Očitno ima ritual zjutraj pred odhodom in popoldne ter zvečer. Problem je, ker se mi je že parkrat polulal in pokakal na obisku pri sestri ali babi, ali pa, ko smo prišli domov, ker ni mogel zadržat. Pa ga vselej sprašujem, ko smo nekje, če gre na kahlico, ampak noče in pravi, bom povedal. Se mi zdi, da mu je drugje nerodno. Pri sestri in babi sicer je kahlica, ker so pri obeh tudi drugi otroci. A ima kdo podobne težave?




tinkatonka -> RE: na WC le doma in v vrtcu (9.2.2010 12:30:26)

Moj 4-letni Anej tudi kaka samo v domačem okolju. Nikoli v vrtcu, ali kje drugje. Ko gremo na dopust je največji problem ravno kakanje, preden mu wc v apartmaju postane tako domač, da si upa, tudi tam kakat. Ne vem zakaj, eni imajo pač težave s tem. Dostikrat se zgodi, ko prideš ponj v vrtec, da ti prvo reče "gremo kakat domov". V vrtcu se je tudi že pokakal v spanju, ker mu je ušlo, on je pa tiščal. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]  Je pa res da je za kakanje že od nekdaj rabil mir in čas. Tudi doma si ugasne lučko, pripre vrata in kaka. Želi biti v zasebnosti.

Mislim, da te ne rabi preveč skrbeti. Večkat mu sicer dopoveduj, da mora kakati ko ga prime, ker  drugače boli trebušček, pa se ne bo mogel igrati. Upam, da ga ta zadržanost hitro mine. Pa starejši kot bo bolje bo. Vsaj upam. Pa vso srečo.




ledenaa -> RE: na WC le doma in v vrtcu (9.2.2010 12:40:36)

Mi smo lahko nekam šli za 3 dni ali več,pa ni nikoli kakal
Bo že,samo ne forsirat
čez noč se vse spremeni




Stran: [1]