kdaj se dobi/ ureja paket za novorojenčka? (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Kaj potrebujem za novorojenčka?



Sporočilo


mišamaša77 -> kdaj se dobi/ ureja paket za novorojenčka? (12.2.2010 6:49:15)

Pozdravljene, mene pa zanima kdaj se ureja/ dobi paket za novorojenčka, mislim, verjetno pred rojstvom otroka??
Ta link (iskreni.net) ne dela, mi vrže ven, tako da stran, kjer so naštete vsebine paketov najdem, KDAJ in KAKO se to ureja pa ne!
Torej me res zanima ta paket PREDEN grem v nabavo!

hvala




luan -> RE: kdaj se dobi/ ureja paket za novorojenčka? (12.2.2010 6:59:22)

Nekje en do dva meseca pred porodom, greš z materinsko knjižico na CSD in boš tam izpolnila papirje.




zmajaz -> RE: kdaj se dobi/ ureja paket za novorojenčka? (12.2.2010 8:03:50)

Najhitreje 60 dni pred PDP lahko urejaš to. Kateri paketi so na voljo, lahko vidiš TUKAJ, lahko pa vzamerš tudi denar (cca. 270 eur).




Jada82 -> RE: kdaj se dobi/ ureja paket za novorojenčka? (12.2.2010 10:36:05)

Ja, jaz sem uredila 2 meseca prej .... mogoče še kakšen dan prej. Niso nič komplicirali - sem pa prej klicala na CSD. Pol greš v uradnih urah tja, poveš kaj želiš in ti dajo neke obrazce.
jaz sem vzela e-paket, to izpolnila na obrazcih in potem sem čez ene 10 dni domov dobila kodo za plačilo tega paketa - v vrednosti 270 € cca. Čez 8 dni je koda začela veljati in sem lepo naročila na spletni strani Recinkota ... oz. Novorojencek.com, na koncu pri plačilu pa vpišeš kodo. Domov sem robo dobila po ene 3h dneh ... tako da, super! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




mišamaša77 -> RE: kdaj se dobi/ ureja paket za novorojenčka? (12.2.2010 12:04:09)

Aha, ful hvala za pojasnila, me pa zanima ali ti to kdo pove ( da se dobi paket za novorojenčka)? Če ne bi vedela za to ali ga potem pač ne bi dobila?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (12.2.2010 12:58:49)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




vekybel -> RE: kdaj se dobi/ ureja paket za novorojenčka? (12.2.2010 13:03:07)

Za urejanje paketa ali denarja se da vloga 60 dni pred rojstvom in sicer greš na CSD in tam izpolneš papirje ter materinsko neseš s seboj in to je to.




mišamaša77 -> RE: kdaj se dobi/ ureja paket za novorojenčka? (12.2.2010 15:20:45)

ja jaz pri ginekologu nisem dobila nič, nobenega vodnika po pravicah nosečnic, materinsko knjižico pa je bilo potrebno kupiti v DZS[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Saj zato pa sprašujem, ker če ne bi brskala po netu sploh ne bi vedela za ta paket!




seya -> RE: kdaj se dobi/ ureja paket za novorojenčka? (12.2.2010 15:24:58)

Sigurno bi ti za paket povedali na CSD, ko boš šla urejat porodniško (kar pa je 60 dni ali manj pred PDP) - kajti takrat moraš na obrazcu za porodniško tudi izpolniti, ali vzameš paket ali protivrednost v denarju. Tak da mislim, da v nobenem primeru ne boš ostala brez [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Jaz sem tudi tisti Vodnik po pravicah dobila na CSD.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (12.2.2010 19:31:55)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




šrimpf -> RE: kdaj se dobi/ ureja paket za novorojenčka? (13.2.2010 0:04:40)

jaz sem materinsko knjižico morala kupiti pri ginekologu, tam sem dobila tudi knjižico o pravicah nosečnic, kjer sicer piše, da je materinska brezplačna. me prov zanima, kaj sem dejansko plačala




mišamaša77 -> RE: kdaj se dobi/ ureja paket za novorojenčka? (13.2.2010 6:05:22)

ja prav res je bilo treba kupit materinsko knjižico, ker mi je sestra na 1. pregledu rekla "naslednjič pa materinsko knjižico s sabo", pa sem rekla " aha, kje pa jo dobim"? pa je rekla: "kupite jo v DZS, knjigarni...."
Ne nobenih vodičev po pravicah in podobnih brošur nisem dobila, v čakalnici so na mizi sicer razni letaki, vendar nič o pravicah/ vodičih po nosečnosti ( samo letaki / reklame trgovin za nosečke, shranjevanju matičnih celic, razna mazila za glivice/hemeroide ipd...)

Aha, torej moraš na CSD vse iti urejat 60 dni prej ( mislim porodniško)[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zardeva.gif[/image]  (uf sem nevedna)




cresisy -> RE: kdaj se dobi/ ureja paket za novorojenčka? (13.2.2010 6:46:57)

ne vem kake G imate to, sam naša da vsaki materinsko zastonj skupaj še s parimi brošurami




benika -> RE: kdaj se dobi/ ureja paket za novorojenčka? (13.2.2010 7:56:16)

ja prav res je bilo treba kupit materinsko knjižico, ker mi je sestra na 1. pregledu rekla "naslednjič pa materinsko knjižico s sabo", pa sem rekla " aha, kje pa jo dobim"? pa je rekla: "kupite jo v DZS, knjigarni...."


Materinska knjižica naj bi bila zastonj. Če ste jo morale kupiti, potem bi lahko poslale račun na ZZVS in bi vam povrnili kupnino. Ampak tega nihče ne pove.




šrimpf -> RE: kdaj se dobi/ ureja paket za novorojenčka? (13.2.2010 10:45:44)

pri meni je bilo celo tako, da sem imela istočasno nuhalno. za nuhalno sem prejela račun, za materinsko pa ne. no ja, bom v drugo bolj dosledna in zahtevala račun




spacebaby -> RE: kdaj se dobi/ ureja paket za novorojenčka? (15.2.2010 13:31:15)

Tudi meni se zdi prav čudno, da bi bilo potrebno za materinsko knjižico plačati. Včasih vem, da je bilo potrebno, ene par let nazaj, so mi sodelavke povedale. Mogoče je danes treba plačati samo, če imate privat G.
Jaz sem pri svoji dobila zastonj in še informativno knjižico o materinstvu, kjer je vse lepo napisano o zdravi nosečnsoti, pravicah, ki jih ima nosečnica, kako je s porodniškim dopustom ipd.




_Tinaa_ -> RE: kdaj se dobi/ ureja paket za novorojenčka? (8.4.2010 11:28:51)

Tiste, ki ste vzele denar namesto katerega od paketov, koliko časa ste čakale, da so vam nakazali denar na račun?
Lep sončen dan vam želim!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (8.4.2010 11:47:34)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




_Tinaa_ -> RE: kdaj se dobi/ ureja paket za novorojenčka? (8.4.2010 17:13:05)

zivepo, pomojem boš dobila denar zdaj aprila, saj so ti odločbo poslali v marcu, če si jo dobila s 1. aprilom...no po moji logiki...Pa hvala ti za odgovor :)...vsaj vem približno kdaj pričakovat  dinarje na računu :).
Lp




Stran: [1]