zivljensko zavarovanje, nosecnost oz. porod in "odskodnina" (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


ursa_p -> zivljensko zavarovanje, nosecnost oz. porod in "odskodnina" (12.2.2010 9:16:01)

Pozdravljeni!

Med marcevkami sem ze brala, da tiste, ki so zivljensko zavarovane za novega clana dobijo neko "odskodnino" oz. ne vem kako bi se temu lahko drugace reklo.

Tudi sama sem zivljensko zavarovana pri KD Zivljenje, pa sem jih danes poklicala ali se tudi pri moji zavarovalnici dobi kaksen prispevek, pa mi je gospa odgovorila, da samo, ce sva OBA s partnerjem zavarovana pri isti zavarovalnici najmanj zadnjih 9 mesecev.

Kako pa je pri vas? Ste se ze pozanimale kdaj, ce sploh kaj in koliko denarja dobite? Ste sploh vedele za to???

Namrec jaz tega niti slucajno ne bi vedela, ce ne bi ena od clanic tega pisala v nasi temi.

Lp, Ursa




majch -> RE: zivljensko zavarovanje, nosecnost oz. porod in "odskodnina" (12.2.2010 9:25:21)

res je, dobiš denar. Ene zavarovalnice ti to odštejejo od celotnega zneska, ki bi ga dobila ven na koncu, ene pa ti gratis dajo par evrov. Jaz sem dobila nekaj čez 200. Res pa je, da morata OBA imeti življenjsko polico pri njih.




kajajaka -> RE: zivljensko zavarovanje, nosecnost oz. porod in "odskodnina" (12.2.2010 10:28:34)

Midva imava oba življensko pri isti zavarovalnici in sva dobila ob rojstvu tamale 250 €, samo eno nakazilo, ker gre za enega otroka. Če bi jaz imela otroka s kom rugim in on z eno drugo... bi oba dobila. Malo sem nerodno napisala, ampak hotela sem povedati, da bi dobila teh 250 € tudi, če bi bil zavarovan le eden od naju. Plačajo pa le enkrat za enega otroka.
Mislim pa, da ima vsaka zav. svoje pogoje. Pa še to so nama povedali, da imava midva to nagrado v splošnih pogojih, ker sva se zavarovala pred 6 leti. e bi se kakšno leto kasneje, tega menda več ni...




Goldy -> RE: zivljensko zavarovanje, nosecnost oz. porod in "odskodnina" (12.2.2010 11:42:50)

Jaz sem dobila 200 eurov od Zavarovalnice Maribor in sem samo jaz tam zavarovana. Je pa res, da ti ene zavarovalnice odštejejo od zavarovalne vsote, ene pa dajo "gratis" kot je že ena napisala. Ja, sem vedela, da bom ob rojstvu otroka dobila izplačan določen znesek.




eva1 -> RE: zivljensko zavarovanje, nosecnost oz. porod in "odskodnina" (12.2.2010 11:45:36)

IZVIRNO SPOROČILO: ursa_p

Pozdravljeni!


Tudi sama sem zivljensko zavarovana pri KD Zivljenje, pa sem jih danes poklicala ali se tudi pri moji zavarovalnici dobi kaksen prispevek, pa mi je gospa odgovorila, da samo, ce sva OBA s partnerjem zavarovana pri isti zavarovalnici najmanj zadnjih 9 mesecev.


in kva pol to odštejejo od vsote al je gratis pri KD?




ursa_p -> RE: zivljensko zavarovanje, nosecnost oz. porod in "odskodnina" (12.2.2010 13:41:53)

Ce sem jaz prav razumela, dobis nakazano.

Ampak midva nisva oba zavarovana pri KD zivljenje, ampak samo jaz, tako da ocitno ne dobim nicesar.

Majch ... a vidva sta pri KD zivljenje zavarovana?

Ostale, ki ste dobile nakazano (ce nista bila zavarovana OBA) vidim, da ste zavarovane pri drugih zavarovalnicah.

Lp, Ursa




Anonimen -> RE: zivljensko zavarovanje, nosecnost oz. porod in "odskodnina" (12.2.2010 13:45:59)

http://www.zavarovalni-portal.net/zavarovalnice_in_novorojenci.html







Stran: [1]