babylove mleko (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


lotty4 -> babylove mleko (17.2.2010 16:50:52)

Mene pa zanima če veste kakšno je mleko babylove od DM glede na to da je tako poceni glede na cene drugih mlekov. Katero adaptirano mleko uporabljate ve? Katero od adaptiranih mlekov je res tisto ki je najboljše?
Sicer še dojim samo vsake toliko časa je potrebno malo dodati ampak se ne znajdem, ker je toliko izbire.

Hvala




Katy78 -> RE: babylove mleko (17.2.2010 17:18:40)

Kolikor berem, ga mamice zelo pohvalijo.

Mi smo začeli z Aptamilom, pa mu ni odgovarjal, je bil po 5 dni zaprt, potem sem pa Novalac kupila in je bila prebava ok, tako da smo kar ostali pri tem mleku. Sicer pa naj bi si bile različne vrste adaptiranega mleka več ali manj podobne, neke razlike pa očitno že morajo biti, ker našega je npr. zapiral Aptamil, kakšnega drugega dojenčka pa npr. Novalac. Nekateri dojenčki po nekemu mleku začnejo bolj polivat, drugi dobijo krče, tretji pa to določeno mleko sprejmejo brez težav...

Jaz ti predlagam, da pač kupiš eno mleko, je konec koncev vseeno katero, in da vidiš, ali otroku odgovarja ali ne.




tejči28 -> RE: babylove mleko (17.2.2010 17:22:06)

Jaz sem po dojenju začela z novalacom in ga je zapiralo.Potem sem kupla od hippa,pa tisto ki ga prodajajo v mullerju,pa tudi ni bilo vredu.zdaj pa kupujem babylove in je vredu,rad ga pije in kaka normalno.Je pa odvisno od vsakega dojenčka.




zmajaz -> RE: babylove mleko (17.2.2010 17:29:24)

Mi uporabljamo Babylove in se dobro obnese. Kolikor sem prebrskala domače in nemške forume so starši zelo zadovoljni s tem mlekom (je dobro prebavljivo, otroci ga dobro sprejemajo - jim je všeč okus ...) - res že težko najdeš kako kritiko zanj. Na nemškem Öko testu je pa itak dobilo boljšo oceno kot Aptamil.




miapia -> RE: babylove mleko (17.2.2010 18:12:45)

Do enega leta oz. 11 mesecev je pila Novalac, po tem pa pije Babylove 3 in se mi zdi čisto v redu, kakor tudi ostali izdelki (hrana in kozmetika) od te blagovne znamke.




vanilla -> RE: babylove mleko (17.2.2010 18:25:51)

Naša pije Babylove že od začetka. Mi smo zelo zadovoljni.




marjetica8 -> RE: babylove mleko (17.2.2010 19:17:33)

Mi smo zamenjali malo morje mlek, ker je mel refluks in je po vseh bruhal. Pristali smo na babylove (sicer zgoščeno z riževimi kosmiči) in kmalu se je refluks umiril. Pije ga še vedno (star 9.5m) in prou rad ga ma! Za moje pojme poceni in dobro[sm=smiley1.gif]!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (18.2.2010 8:23:51)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




sanelaa -> RE: babylove mleko (18.2.2010 8:38:44)

IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

pa ste vse tudi Pediatrom povedale da dajete babylove mleko?

pri prvi sem uporabljlala aptamil in mi  je rekla zakaj pa ne novalaca ga boljš prenašajo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] in ko sem pri 7-8 mesecih rekla da sem šaltala na babylove je pa rekla da ga ne pozna in da je boljš da grem nazaj na aptamil....



mah, pri pediatrih se je včasih boljše zlagat kot povedat po pravici.................


Mene je debelo pogledala ko sem ji rekla da sin, star 12 mesecev, za zajtrk obožuje čokolino. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




zaspancek1 -> RE: babylove mleko (18.2.2010 9:49:19)

IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

pa ste vse tudi Pediatrom povedale da dajete babylove mleko?

pri prvi sem uporabljlala aptamil in mi  je rekla zakaj pa ne novalaca ga boljš prenašajo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] in ko sem pri 7-8 mesecih rekla da sem šaltala na babylove je pa rekla da ga ne pozna in da je boljš da grem nazaj na aptamil....



Ja, seveda sem nastela vse, kar smo mu dali (Milumil, nato Milumil Comfort, nato Beba Sensitive (najboljse proti krcem), Beba in Bebivita). Pac smo poskusili razlicna mleka in na koncu prisli do tistega, ki mu je takrat najbolj ustrezalo. Da bi mi pa pediater diktiral kaj naj mu dam [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Saj ga ne vidi vsak dan, da bi lahko ocenil reakcije (ki so bile marsikdaj zelo ocitne). Sploh pa  marsikateri ni najbolj na tekocem kaj obstaja na trgu. Nekaterim otrokom pac aptamil ali pa novalac ne ustrezata.




mateyka -> RE: babylove mleko (18.2.2010 10:24:02)

jaz sem začela kupovat babylove, ker je tako poceni (probala, da vidim če ji je všeč) in delno zato ker naša 2,5 letnica še vedno pije AM (navadnega mleka ne mara) in mi je blo trojke od milupe težko najt (babylove3 pa je vedno na voljo). in tamala ga ma ful rada. ne vem, meni se zdi prav fajn - mi je žal da se nisem prej odločila zanj.

+ moj mož popije dostikrat kar njen zjutraj ostane in pravi da je babylove najboljši [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Oren -> RE: babylove mleko (18.2.2010 10:38:04)

Jaz si sicer črpam mleko, ampak en do dva obroka na dan pa dam AM in tudi uporabljam Babylove. Meni se zdi super, pa še ukus se mi zdi dober za razliko od Aptamila ki ima taki čuden kovinski ukus...vsaj meni. V porodnišnici so dajali Aptamil pa je bila ful zaprta. 




lotty4 -> RE: babylove mleko (18.2.2010 11:16:52)

Hvala za vaša mnenja, je pa res da je ogromno vrst s podobno ali isto sestavo mleka v cenah pa se nenormalno razlikujejo. No meni je pediater rekel da so vsa dobra ne glede na znamko, samo otroci to različno prenašajo, to je tako kot imamo eni radi bolj kisla jabolka drugi bolj sladka. Pa so lahko iste sorte samo da so ena prej obrana ko so še zelena druga kasneje ko so že lepo zrela.
Je pa res da je bolje da pediatrom včasih sploh ne poveš kaj otrok že vse je ker so eni tako ozko usmerjeni.




legenda_m -> RE: babylove mleko (18.2.2010 12:06:53)

živjo!
še jst se oglašam, pričakujem prvega [sm=duda.gif], pa recmo da nameravam dojit, ampak v primeru da ne bo steklo, kero mleko priporočate za začetek. vem, da so po številkah, me zanima al aptamil al novalac al milupa, babylove. tud ne bom zdle na vrat na nos laufala v trgovino, sam tko da vem kam se sploh usmerit. k teh mlekov je ohoho veliko




vanilla -> RE: babylove mleko (18.2.2010 12:31:19)

IZVIRNO SPOROČILO: legenda_m

živjo!
še jst se oglašam, pričakujem prvega [sm=duda.gif] , pa recmo da nameravam dojit, ampak v primeru da ne bo steklo, kero mleko priporočate za začetek. vem, da so po številkah, me zanima al aptamil al novalac al milupa, babylove. tud ne bom zdle na vrat na nos laufala v trgovino, sam tko da vem kam se sploh usmerit. k teh mlekov je ohoho veliko


Ja, to je pa težko rečt... Mi smo kupli takrat Aptamil, ker sem edino to takrat poznala... Lahk začneš s katerim koli, npr. začneš z Babylove in če ga lepo sprejme, potem ni panike. Lahk pa da boš ene par mlek sprobala pa ne bo nobeno pasalo al pa bo pasalo točno določeno (če bo otrok imel kolike, bo veliko polival....) - v takem primeru so potem mleka, ki pomagajo pri takih težavah (proti polivanju itd..). Vnaprej ne moreš vedet...
Na prvo žogo pa lahko kupiš katerega koli, pa boš potem vidla reakcije.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (18.2.2010 12:48:02)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




jana84 -> RE: babylove mleko (18.2.2010 13:00:14)

o, mi smo imeli tudi celo degustacijo teh adaptiranih mlek. Najprej (čist takoj ko smo pršli iz P nisem imela mleka) je dobival kot dodatek Novalac AC (proti krčem) in ga je pil, ker drugega pač ni imel...No potem smo po 2 paketih prešaltali na Aptamil1 in kasneje smo poskusli še Aptamil2. dvojek od Aptamila ni hotel piti za nič na svetu, pa tud meni je imelo ful čuden okus. Sem mislila, da ima sam tista pakunga mogoče kak čuden priokus, pa sem poskusla še eno koupit pa je blo isto. Pol pa sem kar na Babylove prešaltala in ga je imel zelo rad. Vmes je pil tudi iz Müllerja, odvisno pač v katero trgovino nas je pot zanesla. In nikoli ni imel kakšnih problemov ne z z aprtjem, ne z alergičnimi rekacijami ali čim podobnim. Naj pa še omenim, da ima naš sinko GER - neke vrste refluks (pri 16mesecih še vedno bruha ko začne kašljati ali se strma ali močno joka), pa nam ni nobeden svetoval o kakšnem melku proti refluksu...Tud na pediatričnem oddelku v bolnišnici ne, ko je bil tam zaradi refluksa pri enem mesecu.

P pa sem vedno rekla, da pije aptamil, ker se mi itak zdi vseeno kaj rečeš...Dobro če bi bile kakšne alergijske reakcije je že dobro da točno specificiraš kakšno mleko pije otrok.

Glede tega kakšno mleko nabavit za novorojenčka: Novalac naj bi bil najbolj prilagojen čist majhnim dojenčkom...Če pa slučajno sumiš, da bi ga dajali krčki je pa res fajn da poskusiš z AC formulo...




zaspancek1 -> RE: babylove mleko (18.2.2010 15:35:33)

IZVIRNO SPOROČILO: legenda_m

živjo!
še jst se oglašam, pričakujem prvega [sm=duda.gif] , pa recmo da nameravam dojit, ampak v primeru da ne bo steklo, kero mleko priporočate za začetek. vem, da so po številkah, me zanima al aptamil al novalac al milupa, babylove. tud ne bom zdle na vrat na nos laufala v trgovino, sam tko da vem kam se sploh usmerit. k teh mlekov je ohoho veliko


Se pridruzujem mnenju vanille. Najprej poskusi z navadnim, ce bo treba, bos pa zamenjala.
To, da naj bi bil novalac najboljsi - zakaj ze? Ker je najdrazji in ga lahko kupis samo v lekarni? Vsa mleka so si po sestavi bolj ali manj podobna (razlika je navadno samo v razmerjih), enim pac pase eno, drugim pa drugo. Vnaprej pa tega zal ne mores vedeti. 




power girl -> RE: babylove mleko (18.2.2010 16:49:55)

Mi smo našemu malemu staremu 1 mesec na začetku dajali babylove mleko,pa nam ni ugajalo,oziroma niti ne vem če je to krivo mleko.Imel je močno drisko,zato je pri kilaži dol jemal,pa nam je v posvetovalnici priporočala aptamil in sedaj smo na aptamil.Vse je odvisno od otroka.




marjetica8 -> RE: babylove mleko (18.2.2010 17:50:08)


IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa

IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

pa ste vse tudi Pediatrom povedale da dajete babylove mleko?

pri prvi sem uporabljlala aptamil in mi  je rekla zakaj pa ne novalaca ga boljš prenašajo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] in ko sem pri 7-8 mesecih rekla da sem šaltala na babylove je pa rekla da ga ne pozna in da je boljš da grem nazaj na aptamil....



mah, pri pediatrih se je včasih boljše zlagat kot povedat po pravici.................


Mene je debelo pogledala ko sem ji rekla da sin, star 12 mesecev, za zajtrk obožuje čokolino. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]



Seveda sem povedala! celo sama mi je svetovala, ko je tolk bruhal da naj sprobavam mleka, dokler ne najdemo ta pravega...Drgač sem mu pa jst tud začela pri 8m dajat skutko s sadjem in me je grdo pogledala ker naj bi se kao dajala šele od 9m naprej[sm=zmeden.gif] Jst sem nekje prebrala da ni narobe če daš mlečne izdelke od 8m naprej in sem tko nardila in skutka s sadjem mu je bil še do nedavnega najljubši obrok...tko da mors itak malo pazit kaj poveš pri P...[sm=smiley1.gif]




barika -> RE: babylove mleko (18.2.2010 17:54:37)

IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

Naša pije Babylove že od začetka. Mi smo zelo zadovoljni.

Naš tudi. In ga zelo lepo prenaša, bolje od Aptamila.

Se mi pa zdi, da je proizvajalec milupa, nisem pa 100%




barika -> RE: babylove mleko (18.2.2010 17:56:03)

IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

pa ste vse tudi Pediatrom povedale da dajete babylove mleko?

pri prvi sem uporabljlala aptamil in mi  je rekla zakaj pa ne novalaca ga boljš prenašajo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] in ko sem pri 7-8 mesecih rekla da sem šaltala na babylove je pa rekla da ga ne pozna in da je boljš da grem nazaj na aptamil....


ja sem povedla, pa me je skor s pogledom ubila, češ zakaj pa ne novalac ....
ja itaq, da bo farmacevtska družba služila na moj račun ..hvala lepa.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] Poglej sestavine vseh znamk mleka pa boš vidla kaj je notri.




ammam -> RE: babylove mleko (18.2.2010 18:30:56)

Slišala sem veliko pohval na račun tega mleka. Vendar ga naša ni rada pila, pa še pikice je dobila po njem. Sedaj je na Hippu 1 BIO in se mi zdi ok in nekako bolj zadovoljna se mi zdi po njem in tudi pri pripravi se nič ne peni. Je pa res občutno dražji, kot pa Babylove.




Ploha -> RE: babylove mleko (18.2.2010 22:02:18)

IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

pa ste vse tudi Pediatrom povedale da dajete babylove mleko?

pri prvi sem uporabljlala aptamil in mi  je rekla zakaj pa ne novalaca ga boljš prenašajo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] in ko sem pri 7-8 mesecih rekla da sem šaltala na babylove je pa rekla da ga ne pozna in da je boljš da grem nazaj na aptamil....



Ja, mene sta prašali in P in patronažna, kaj ji dajem...pa sem povedala, obe sta rekli, da ga ne poznata...a če ji ne dela težav in ga dobro prebavlja potem naj ga pije....nista pa nič omenjali kakega drugega mleka, da je bolši al karkoli....

po apatamilu mi je pa 2x bruhala [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




zmajaz -> RE: babylove mleko (18.2.2010 22:10:34)


IZVIRNO SPOROČILO: barika
Se mi pa zdi, da je proizvajalec milupa, nisem pa 100%

Ne - proizvajalec mleka Babylove je Humana.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>