problemi s starši (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Najstnik



Sporočilo


pefika90 -> problemi s starši (17.2.2010 20:16:26)

Živjo!
Sem stara že skoraj 20, pa vseeno pišem pod najstnike, ker se mi zdi to najprimernejše mesto za ta problem, ki vam ga bom opisala.
Imam 17 let mlajšo sestrico, ki jo imam zelo rada. Velikokrat sem jo popazila, in jo še sedaj, kadar starša potrebujeta varstvo čez vikend, saj me čez teden ni, ker študiram. Tudi med poletnimi počitnicami še v srednji šoli sem jo velikokrat popazila, ali bilokdaj, ko sta potrebovala varstvo. Tokrat pa mi nekaj ni jasno.
Končala sem izpite, svojega fanta pa sem počakala, da naredi vse obveznosti do konca, zato sem čez vikend do torka ostala z njim v Lj. Starša sta me v ponedeljek klicala, češ da če pridem danes domov, ker jutri bi potrebovali varstvo, ker mama dela, tata pa bi šel smučat, ker ima prost dan (tamala pa je bolana, in ne more v vrtec). Prejšnji teden nekje v sredo pa sem jima sporočila da pridem domov v torek.
No, in ko sem v ponedeljek povedala da bom prišla v torek, in da varstva ne morem nudit, je bilo že napeto ozračje. Nima veze. Pridem v torek domov, do mene se obnašata kot d sem naredila nevem kakšno napako, ker varstva nisem mogla nudit. Še danes, ker je sreda, se obnašata kot da me ni.
Kaj menite vi? Sem jaz napak ravnala ali moja starša?
Hvala.





zmajaz -> RE: problemi s starši (17.2.2010 20:28:34)

Zadevo se da pogledati z več plati, tako da je v tem primeru zelo težko reči, da ima tu nekdo absolutno prav ali narobe. Vsak ima po eni strani po svoje prav, po drugi pa spet ne. Ti bi v bistvu lahko šla domov in pazila sestrico, glede na to, da nisi v resnici imela nobenih obveznosti, ampak si "samo" čakala fanta, oni pa spet po drugi strani niso imeli nič tako zelo nujnega - smučanje pač ni nujna zadeva, ne? - vsaj nič bolj kot tvoje čakanje fanta. In otrok je njihov ne tvoj - predvidevam, da so ob taki starostni razliki med otrokoma že itak imeli veliko pomoči - tvoje - v primerjavi s tistimi, ki imajo med 2 otrokoma majhno razliko in starejši ne more dosti paziti mlajšega. In če jim sicer praktično vedno greš na roko, se skorajda ne bi smeli tako obnašati, ker jim pač enkrat nisi šla. Se bosta že pomirila.




pefika90 -> RE: problemi s starši (17.2.2010 20:34:34)

Saj to mene moti, da sem jim že VELIKOKRAT pomagala pri varstvu. Tudi takrat ko sem se učila za izpite, sem pustila knjige in pazila nanjo, onadva pa sta šla na sprehod. Zato se mi zdi da ni prav, da se zdaj tako vedeta do mene. In nimam pojma kako jima to povedati. Pa celo bajto sm dns posesala, pospravla, k je bla že kr katastrofa, onadva pa nč opazla. Nevem no.




Anonimen -> RE: problemi s starši (17.2.2010 20:35:38)

hm....
ja, si napisala...
otrok je njihov in ne od avtorice teme!
nmajo se kaj grdo drzat!
kaj pa cez 5 let, ko bo imela pefika svojega otroka in bo sestrica zbolela in ne bo imela varstva?
bojo tudi big sister klicali?

ne zdi se mi fer. otrok je od starsev in ne od sorojencev.






blaža -> RE: problemi s starši (17.2.2010 20:40:48)


IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

hm....
ja, si napisala...
otrok je njihov in ne od avtorice teme!
nmajo se kaj grdo drzat!
kaj pa cez 5 let, ko bo imela pefika svojega otroka in bo sestrica zbolela in ne bo imela varstva?
bojo tudi big sister klicali?

ne zdi se mi fer. otrok je od starsev in ne od sorojencev.




[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

točno! Še posebaj pa, ker gre oče smučat,... če bi moral delat la kakor koli, tako pa Je**ga, je otrok zbolel in pač ne bo šel smučat oz ni šel.




pefika90 -> RE: problemi s starši (17.2.2010 20:44:10)

No, sm pozabla napisat nadaljevanje zgodbe. Oče je šel smučat, sastrica v vrtec do kosila - ošemljena za pusta, hvala bogu brez vročine, samo prehlajena, ampak vendar haloooo? po kosilu pa k babici. Tko da želja se mu je uresničla tko al tko. 




blaža -> RE: problemi s starši (17.2.2010 20:49:35)


IZVIRNO SPOROČILO: pefika90

No, sm pozabla napisat nadaljevanje zgodbe. Oče je šel smučat, sastrica v vrtec do kosila - ošemljena za pusta, hvala bogu brez vročine, samo prehlajena, ampak vendar haloooo? po kosilu pa k babici. Tko da želja se mu je uresničla tko al tko. 


Ja mega res.[sm=zmeden.gif]




Anonimen -> RE: problemi s starši (17.2.2010 20:52:15)

verjetno njen oce ni tudi tvoj oce.

saj ni bistveno.
pač imata zastonj varstvo. kdo bi jima zameril.pa se brezplačno čistilko...




pefika90 -> RE: problemi s starši (17.2.2010 20:54:16)

In prejšnji tedn sem jima povedala, da pridem v torek domov, in ne da bom v torek že doma cel dan. Če bi rekla da nevem kdaj pridem, al pa če bi res oba dva imela tisti dan službo, pole bi sigurno šla na prvi bus al vlak domov. Pol pa se je našlo varstvo, ne...čudno. Po telefonu sm jima predlagala babico, pa je rekla da kaj jo bo vozila k njej.
Jezna in nemočna se počutim.




ada2 -> RE: problemi s starši (17.2.2010 20:55:05)

in potem se lahko vprašamo kdo je odrasel [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]







Anonimen -> RE: problemi s starši (17.2.2010 20:56:01)

Jezna in nemočna se počutim.

ni se treba!




MC09 -> RE: problemi s starši (17.2.2010 20:57:42)

Ne dovoli, da ti krivdo nabijata, otrok je njun.




zmajaz -> RE: problemi s starši (17.2.2010 20:58:49)


IZVIRNO SPOROČILO: MC09
Ne dovoli, da ti krivdo nabijata, otrok je njun.

Se strinjam.




pefika90 -> RE: problemi s starši (17.2.2010 21:00:17)

Sej tuki je problem. Od vedno sm tak človek, da se vedno počutim krivo, tudi če u resnici sploh nisem. In dostikrat delam nekaj, kar bi morel kdo drug. Pol se pa sekiram za brezveze...




vandak -> RE: problemi s starši (17.2.2010 21:02:12)

Jaz mislim da si prov ravnala. Žal si malo pozno to spoznala(da si zastonj varstvo in zastonj čistilka)in sedaj bo malo hudo. ampak očitno boš mogla še ene parkrat to ponovi, ker če ne vem kako bo, ko boš imela svoje otroke. Vsakič zamera, če ne boš pritekla ali kaj?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]

Res se vprašaš, kdo je tu odrasel!!![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




anajmad -> RE: problemi s starši (17.2.2010 21:10:27)

Jaz imam med hčerama 12 letno razliko. Zelo sem ji hvaležna,če kdaj počuva tamalo,toda otrok je moj in ne njen in zmeraj se prilagajam njenim željam. Pa tudi razlik ne delam,ker to mi je najbolj bad. Zmeraj se mi sama ponudi,da jo čuva,včasih-toda zelo redko jo poprosim,da mi jo pazi,pa je stara 16 let.




zmajaz -> RE: problemi s starši (17.2.2010 21:14:06)


IZVIRNO SPOROČILO: pefika90
Sej tuki je problem. Od vedno sm tak človek, da se vedno počutim krivo, tudi če u resnici sploh nisem. In dostikrat delam nekaj, kar bi morel kdo drug. Pol se pa sekiram za brezveze...

To boš mogla pa pri sebi poštimat, da se ne boš počutila krivo za tisto, kar ni tvoja krivda. Osebno se takim in podobnim manipulacijam nisem nikoli pustila in sem, če je bilo treba, dala tudi staršem (no v bistvu mami - z očetom nisem nikoli imela nobenih "težav") vedeti, da se ne pustim in pika.




Stran: [1]