Pečeni narastek iz prosene kaše (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


Pikapolonica -> Pečeni narastek iz prosene kaše (5.7.2005 19:13:42)

A pri 7 mesecih starosti že lahko? Mislim, pečem v pečici. Mislila sem pa narediti tak narastek iz prosene kaše, prilagojenega mleka, skute in naribanega jabolka.

LP, :pika:




Jančika_ -> Pečeni narastek iz prosene kaše (5.7.2005 20:31:34)

Po moje lahko.




taca -> Pečeni narastek iz prosene kaše (5.7.2005 20:42:17)

Napiši recept !!!!!!




Pikapolonica -> Pečeni narastek iz prosene kaše (5.7.2005 20:55:05)

Recept? :zmeden: Saj ga nimam. Jaz bi to kar po svoje...

Proseno kašo bi najprej namočila v vodi, potem skuhala v vodi, skuhani kaši dodala adaptirano mleko, skuto, jabolka, cimet.... in HOPLA v pečico. Ali pa bi celo proseno kašo že skuhala v adaptiranem mleku.

Saj ne vem. Bom jutri poskusila, pa javim kako bo ratalo!


LP, :pika:




Carmen -> Pečeni narastek iz prosene kaše (6.7.2005 7:23:47)

kolikor vem, adaptiranega mleka ne smeš prekuhavati, ker izgubi vitamine. Raje skuhaj v vodi in potem dodaj mleko




BARBARA R. -> Pečeni narastek iz prosene kaše (6.7.2005 8:09:28)

Tudi jaz sem v dvomih, da bi se dalo adaptirano mleko peči.Kaj pa če bi pripravila s sojinim mlekom.

:muca:




HuAnita -> Pečeni narastek iz prosene kaše (6.7.2005 21:09:57)

Enkrat je bila debata o adapt. mleku, šlo se je za Aptamil - v Kolinski baje pravijo, da lahko to mleko uporabljamo tudi za kuhanje, ampak ne predolgo pustiti vreti.
Jaz ji kuham gres, polento ... na mleku.

Napiši recept, boš?:bravo:




BARBARA R. -> Pečeni narastek iz prosene kaše (7.7.2005 8:02:11)

Po naši debati sem se lotila dela. Ajdovo kašo sem skuhala na sojinem mleku, dodala vanilj sladkor, pecilni prašek,cimet, skuto in naribano jabolko. Ko se je zadeva ohladila in strdila sem primešala 2 jajčka in porazdelila na pomaščeno jena posodo. Po vrhu nanesla kislo smetano in pekla 40 minut na 160°C.

Za moj okus je bila zadeva premalo sladka, vendar je bilo to namerno.


:muca:




Stran: [1]