Nedonošenček (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Nedonošenčki



Sporočilo


SaaS -> Nedonošenček (28.2.2010 22:02:53)

Mene pa zanima, če katera ve, kdaj je otrok nedonošenček? Koliko pred rokom rojen? A je to odvisno od števila dni ali glede na to, koliko je razvit, da ga obravnavajo kot nedonošenčka.

Jaz sem rodila točno 36 tednov, 28 dni pred rokom. HB je bilo vse v redu, le droben je bil. Je šel takoj z mano na oddelek in po treh dneh domov. Potem je lepo napredoval in pri 3 mesecih je vse nadoknadil, prišel celo na zgornjo mejo grafa [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]. Nikoli niso omenjali besede nedonošenček, le prezgodaj rojen. Zadnjič pa se mi je znanka čudila, da je ona rodila nedonošenčka, enako en mesec pred rokom. Da je to nedonošenček, da so ji celo na podlagi tega podaljšali porodniško...

Saj pravzaprav ni tako bistveno, samo zanima me, od katere meje so nedonošenčki. 




zaspancek1 -> RE: Nedonošenček (28.2.2010 22:10:26)

Otrok je nedonosen, ce je rojen pred 37. tednom (nisem pa sigurna, da mora biti zakljucen 37. teden). Porodnisko pa ti podaljsajo za toliko dni, za kolikor je bila nosecnost krajsa od 260 dni - seveda pa moras o tem obvestiti CSD.




Katy78 -> RE: Nedonošenček (28.2.2010 22:10:38)

Rojeni pred 37. tednom so nedonošenčki.




metka_zone -> RE: Nedonošenček (28.2.2010 22:18:37)

Nedonošenec je dojenček rojen pred ali v 37.tednu,vendar 37.teden ne sme biti končan.Jaz sem rodila 21 dni prezgodaj in je nedonošenec in bi lahko koristila podaljšanje porodniške,če bi bila zaposlena.Število podaljšane porodniške so dnevi,ki manjkajo do dopolnjenih 260 dni nosečnosti.

LP




**Tinkara78** -> RE: Nedonošenček (1.3.2010 9:59:04)

Koliko časa traja dopust za nego in varstvo otroka?

Dopust za nego in varstvo otroka traja praviloma 260 dni.


Dopust se lahko podaljša v naslednjih primerih, če:
"mati rodi nedonošenčka, se dopust podaljša za toliko dni, kot je bila nosečnost krajša od 260 dni; "

To sem kopirala s strani CSD Šiška.

Če preračunamo 37tednovx7= 259dni.

Torej, če si rodila točno na 36 1/7 bi ti morali podaljšati za 7-8 dni.

Po tej definiciji imaš nedonošenčka, ker nosečnost ni prek 37 tednov.





lorena2009 -> RE: Nedonošenček (1.3.2010 22:04:15)

Otrok če je rojen pred 37 tednov je nedonošenček .jaz imam dva sina ,ki je star 9 let in je bil rojen 2 meseca prehitro ,takrat so mi porodniško podaljšali za 2 meseca
Zdaj je pravi fant in že takoj po rojstvu je dobil težo gor čeprav je bil ob rojstvu
težak 1600g,z zdravjem in razvojem pa tudi ni problemov vse je ok.
Hčerkica pa je bila rojena v 33 tednu ,48 dni prezgodaj in je zdaj že težka 8kg ,pri 9 mesecih
imela jih je pa 1865g ob rojstvu ,podaljšali so mi za 28 dni porodniško in je tudi vse ok .[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




SaaS -> RE: Nedonošenček (4.3.2010 21:14:48)

Hvala punce za odgovore.
Da ne bom spet koga prepričevala, da moj ni nedonošenček [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].
Kar se pa podaljšanja tiče, pa če se odločim za tistih 8 dni (če mi jih odobrijo), itak urejam proti koncu nosečnosti, ali kako? Bom takrat videla...





zaspancek1 -> RE: Nedonošenček (5.3.2010 8:57:36)

Pri meni je bilo tako, da sem samo sporocila na CSD (kasneje pa je moj se nesel potrdilo o rojstvu, ko je urejal za ocetovski dopust), kjer so mi potem zelo hitro poslali odlocbo (mislim, da) o podaljsanju porodniske. Poklici na svoj CSD, kjer ti bodo povedali kako naprej. Odobrijo ti pa pravzaprav avtomatsko za toliko dni, kolikor je bila nosecnost krajsa od 260 dni - se pravi v tvojem primeru 8 dni.




barni -> RE: Nedonošenček (5.3.2010 13:34:26)

Jaz sem oddala na CSD takoj po rojstvu odpustnico iz porodnisnice, kjer pise, v katerem tednu sem rodila. In ker je pisalo 37, sem dobila dodaten teden. Rodila pa sem en dan pred dopolnjenim 37 tednom [sm=smiley1.gif]





Stran: [1]