|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Spi, dete, spi pri dvojčkih
1.3.2010 9:52:25   
ninčy
Hej!

Zanima me, alli je katera navadila svoja dvojčka spati ceo noč po tej metodi. Jaz resno razmišljam o njej, pa se me zanima:
- Ali je to, da sta v isti sobi ovira?
- Ali se kaj motita med (samo)uspavanjem?
-Kako hitro se je pri vasmetoda izkazalakot uspešna?

Hvala za odgovore.
LP
N


_____________________________

Štorklja je malo prehitela ... Jan in Žan sta prišla 7. 9. 2009.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Spi, dete, spi pri dvojčkih
1.3.2010 10:27:40   
macko
ninčy, mi smo jih dali v svojo sobo ven iz spalnice pri štirih mesecih (obe sta  v isti sobi). se mi zdi, da sta od takrat bolje spali, pa vendar sta še hotli piti mleko, tko da sem jima dala riževo kašico med mleko zvečer in takrat sta začeli podaljševati in začele spati celo noč. med sabo se pa zbujata, vendar sta zdej tolk navajene spati celo noč, da takoj zaspita nazaj. je pa res, da včasih kakšna kaj protestira, če ima npr. zabasan nosek ali kaj podobnega, takrat jo pa ven odnesem v spalnico, kjer imam en košek za rezervo in potem do jutra spi v njem, da ne moti ta druge. sem in tja je treba vstat zaradi dude, sam to men sploh ni tak problem, bolj mi je blo grozno, ko smo mogli mešat flaše in futrat ob 2h ponoči.

ta prva k je mela blažji bronhitis se je kar hitro pozdravila, sam kaj ko se je ta druga nalezla in je zdej druga bogica. kašlja tolk, da še nisem vidla. sicer pa ni hudga, je rekla pediatrinja da smo lohk zunej, da mora pač minit, ker je tut blaga oblika. almk, a niste vi tut meli bronhitis? kako pa ste zdej, ste se pozdravli? mamo ventulin doma in ga uporabljam po potrebi, drugače se pa poslužujemo domače lekarne ala tople obkladke kamilic in občasne inhalacije z loncem vrele vode + kamilice pod deko user posted image .

drugače sta mi pa zdej začele zavračat mleko, žlička je zakon. bomo vidli kako se bo končalo, upam da ne bosta mleka zavrnili v celoti. trenutno mamo dva obroka na žlico (9.00 sadje in 12.00 zelenjava), tri obroke pa dobita še mleko (6.00, 15.30 in 19.00). kadar jesta normalno popijeta med 180 in 200 ml mleka, goste hrane pa pojesta med 160 in 200g. zdele k smo mal bolni so te količine mal manjše, sam sej bo kmal boljš. sta kar jedke, se jima tut pozna user posted image

spet tak sonček, pa so rekli da bo dež. jupiiii, komi čakam, da gremo ven po kosilu. jih ne oblačim več v kombinezončka, sta že skoraj premajhna, ampak mata jaknice kadaj je sonček. pa tut košare v vozičku sem ukinla, mata pa zimske vreče (se spremenijo iz mehkih košar), tko da če je slučajno kera budna jo lohk tut dvignem da okol gleda. obe sta ful zvedave punce, tko da je vse strašno zanimivo.

lep dan vam želim in čim več sončka.

(odgovor članu ninčy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Spi, dete, spi pri dvojčkih
1.3.2010 10:28:31   
macko
ups, del sporočila paše nekam drugam, pomota. beri samo prvi odstavek user posted image

(odgovor članu macko)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Spi, dete, spi pri dvojčkih
20.9.2010 20:16:00   
tonja
 
Sem opazila, da je že precej stara tema ampak vseeno. Ko sem brala to knjigo me je bila groza. da pustiš otroka tulit user posted image  jaz ga ne bi mogla. itak da bo nehal, če ne po 15 minutah pa po 1 uri - ko bo revež videl, da so ga vsi zapustili user posted image  in tako že majhen izgubi upanje v osebo, ki bi mu morala biti najbolj blizu in mu stati ob strani, sploh prva leta življanja. Poleg te knjige bi bilo dobro, če si prebereš še knjigo Znanost o vzgoji, ki temelji na raziskavah o možganih - kako vpliva to tuljenje na otrokove možgančke.
Vsak otrok rabi svoj čas, da se nauči spati celo noč in tudi čas za to, da gre sam v sobo in sam v njej zaspi.

(odgovor članu macko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Spi, dete, spi pri dvojčkih
27.9.2010 21:53:29   
Jesica
Jaz imam pa pozitivno izkušnjo. Ne gledam na to, da pustiš otroka tuliti, ampak ga NAUČIŠ, da sam zaspi. To lahko delaš pri cca. od 8,9 meseca dalje in deluje!. Če boš pozorno prebrala knjigo, lepo piše, da ga naučiš, ne daš ga v posteljo in greš za eno uro na kofe. Ampak hodiš do njega...vse lepo piše in tudi je lepo razloženo. Jaz sem to uporabila pri spanju čez dan, ker mi nista hoteli spati čez dan oz. sta mi spali po trikrat na dan po 25 min.-tako, da se sploh nisem mogla spočiti. Stari sta bili pa 15 mesecev, ko sem probala to metodo. Vsak otrok je zgodba zase in sama boš začutila ali tebi kot materi kaj takega ustreza. Gre pa zato, poudarjam, da se otrok nauči sam predelati stisko, ki jo začuti, ko mora iti spati. Moja sestra mora npr. še sedaj hodit z 5letno hčerko skupaj spat, ker je tamala tako razvajena. Moji dvojčici sta pa navajeni, da se gre zvečer v posteljo, pravljica, ritual, lupčka in spanje in se znata sami uspavati. Priporočam pa, da je otrok star najmanj 9 mesecev, raje malo več. (v knjigi piše sicer 6 m). Aja, jaz imam obe skupaj v sobi. Najprej pozorno preberi knjigo, potem razmisli, kako se ti počutiš, ker moraš pa biri sama prepričana in potem biti tudi dosledna, da otroka ne zmedeš.

(odgovor članu ninčy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Spi, dete, spi pri dvojčkih
5.10.2010 23:50:55   
ursha
čeruser posted image
no mi mamo pa takole:
dvojčici stari skor 6 mesecev in smo jih pri cca 3 mesecih iz skupnega kinderpeta (zarad velikosti) dal spat vsako v svojega in tud svojo sobo, čez dan so lepo spale kot je treba
, ko smo ju dali okol 19.00 spat, je blo pa tuljenje cca 30 min no pol so pa zaspale in spale celo noč do 8ih zju3, ne vem kaj je blo tisto ključno, ampak ko so tulile jih nismo jemali na roke razen, če je blo res hudo hudo, smo pa ju hodli pobožat in popravit dudiko....no zaenkrat mamo kar se tiče dvojčic prava nebesa, okrog 18.30 zadnja flaška in damo v postelci pobožamo damo dudiki, pokrijemo, lahko nočko in gremo ven iz sobe, mali še mal pogrulita in zaspita do zju3 okol 7ih se zbudita in čeblata na veselo tk da okol 07.30 do 8.00 pa spet prva flaška, res mamo srečo, včasih se mi zdi ko da ju sploh ni, tolk sta pridniuser posted image

....no sej za to mamo pa probleme s starejšo dvoletnico, ki nam še zdaj krajša noči z jokom, kričanjem itd. in na koncu pristanek v najini postli....s tem da pri nas to, da grem ven in prihajam nazaj (jo mirim, božam, itd.) čist niti mal ne vžge, tak da upam da jo bo kmal miniluser posted image . je pa res, da je bolj scrklana kot tamali dve, je bla dojena 1,5 leto in še velik dejavnikov je zraun tud zarad dvojčic....tk da upam, da se bo poštimala, da bomo vsej spal čez nočuser posted image

_____________________________

na "DAN MLADOSTI" 2008 je prišla naša ZARA ANA. 15.04.2010 pa je dobila sestrici Laro & Lano ;) in tako je ati Klemen postal blažen med ženami :D

(odgovor članu Jesica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Spi, dete, spi pri dvojčkih
8.2.2011 22:24:40   
gosenica1986
HEJ :)

spi dete spi knjiga je zakon....
Naš Alen in naša Ema zaspita bez bu ne mu ob 19h pa do 7h zjutraj...



(odgovor članu ursha)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Dojenje: "Mozoljčki" na bradavicah...
Neverjetno, za kakšne podrobnosti je poskrbela Narava! Poglejte si video, kako pomembno vlogo imajo tiste drobne pikice,...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?