Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Gospodinjski nasveti



Sporočilo


malania -> Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (4.3.2010 12:39:26)

Zanima me, kam date stara oblačila, ki jih ne rabite več.

Imam kar nekaj teh stvari, ki jih nobeden ne nosi več. Stvari niso iz zadnje mode, nekatere že kar precej let stare, so pa ohranjene in čiste. Rada bi jih dala nekomu, ki bi mu prišle prav, saj so na žalost tudi v Sloveniji brezdomci, ki bi jim v mrzlih časih prav prišel kakšen topel pulover.

Klicala sem sicer že na Rdeči križ, kjer to sprejemajo ampak mi je lokacija za dostavo malce odročna. Videla sem tudi kontejnerje od Humane ampak na njihovi spletni strani so tako skopi, da ne vem kaj počno s tem?

Vaše izkušnje?




**Tinkara78** -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (4.3.2010 12:41:06)

Kolikor vem Humana prodaja oblačila v kontejnerjih v države tretjega sveta.




Gina -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (4.3.2010 12:52:05)

Humana je profitna organizacija. Je pa meni vseeno bolje njim dat, kot pa v smetnjak.




rija -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (4.3.2010 12:56:02)

dam jih eni veliki družini na kmetiji, pri katerih vse ponosijo.

pa tudi od prijateljic šlepam robo tja.

samo tole mi je pa prav svinjsko, tale humana? te stare cote prodajajo tem revežem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




AnciM -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (4.3.2010 13:01:22)

Ko so mi na rdečem križu rekli, da vzamejo oblačila le če imam zanje potrdilo iz čistilnico, sem jim rekla hvala lepa. Če so zame dovolj čiste doma oprane, so tudi za koga drugega. Tako raje dam v kontejner od humane, čeprav imajo od tega profit. Samo prav veliko ga verjetni ni. Za cunje dobijo bore malo, prevoz pa tudi nekaj stane.




ledenaa -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (4.3.2010 13:04:34)

ja,tako je tudi od mene so zahtevali račun iz čistilnice.halo človek božji,saj nisem bogataš da bom zdaj  3 velike škatle oblačil nosila v čistilnico in še plačevala.
Mislim[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]
dajem jih družini kjer imajo več otrok in so vsega veseli[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




malania -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (4.3.2010 13:10:57)

A na Rdečem križu še vedno zahtevajo potrdilo iz čistilnice??? [sm=zmeden2.gif]

Enkrat je bila o tem debata na TV, pa sem mislila, da so ukinili?




Tasika -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (4.3.2010 13:28:56)

Ne vem no, tole o RK. Jaz sem tam cca 2x letno, gre za Lj. sprejem na viču. Pa mi prijazni gospod ki tam dela vedno vse iz avta znosi. Enkrat sem celo napakirala v vrečke za smeti - nisem imela škatel - pa sem se opravičila češ da ne zgleda ravno najlepše. Je komentiral da sploh ni važno, glavno da so stvari ohranjene. Je pa res da dajem oprane stvari, nič strganega,...

Lahko pa da so kje drugje bolj 'sitni'. V lj. niso.




AnciM -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (4.3.2010 16:15:02)

Upam, da so ukinili potrdila iz čistilnice. Meni se je to zgodilo dobri 2 leti nazaj in od takrat imam kar odpor do RK. Ne vem pa kako je na karitasu. Mogoče katera ve, če oz. kje v ŠKL karitas sprejema rabljeno obleko in obutev.




drifty -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (4.3.2010 16:39:39)

Jaz dvakrat letno nedem stvari na RK.
Ni treba da so iz čistilnice. Važno je, da so oprane.
Nesem pa poleg oblek še kakšne druge stvari, ki jih ne potrebujem več. Ravno zadnjič sem nesla eno posteljnino, pa nahrbtnik, ....

Vse radi vzamejo, pa zelo so prijazni.
Vsaj tukaj v Kranju.





Rožica I -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (7.3.2010 15:45:26)


IZVIRNO SPOROČILO: drifty


Vse radi vzamejo, pa zelo so prijazni.
Vsaj tukaj v Kranju.




Tudi v Mb.




zmajaz -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (7.3.2010 15:53:08)

Jaz sem nesla na RK en kup oblačil dobri 2 leti nazaj, pa me niso nič vprašali za potrdilo iz čistilnice - če bi me, bi se pa obrnila in odnesla zadeve, ker sem dala vse lepo oprano in čisto, pa večina zadev je bila takih, ki niso bile skoraj nič nošene (nekatere tudi samo 1x ali 2x), ker sem si jih kupila, potem mi jih pa nekak ni bilo za nosit, ali pa mi niso stale tako, kot bi morale. Če je pa kaj že sprano in staro pa raje stran vržem.




PC Baby -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (7.3.2010 21:16:00)

www.podarimo.si

Tam se najde veliko mladih družin na robu preživetja, ki so hvaležne za vsak kos.




maja1488 -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (8.3.2010 10:54:31)

Mi damo na vrh kante za smeti tam kjer se zbirajo brezdomci. Ko gremo nazaj iz trgovine (10 minut) vreče ni več. Očitno nekdo vzame.




baguSka -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (8.3.2010 11:00:01)


IZVIRNO SPOROČILO: malania

Zanima me, kam date stara oblačila, ki jih ne rabite več.

Imam kar nekaj teh stvari, ki jih nobeden ne nosi več. Stvari niso iz zadnje mode, nekatere že kar precej let stare, so pa ohranjene in čiste. Rada bi jih dala nekomu, ki bi mu prišle prav, saj so na žalost tudi v Sloveniji brezdomci, ki bi jim v mrzlih časih prav prišel kakšen topel pulover.

Klicala sem sicer že na Rdeči križ, kjer to sprejemajo ampak mi je lokacija za dostavo malce odročna. Videla sem tudi kontejnerje od Humane ampak na njihovi spletni strani so tako skopi, da ne vem kaj počno s tem?

Vaše izkušnje?


jaz naceloma: vrzem v Humano; kar je takega da je vsec kaksni moji prjatlci dam njej; tudi komu sem ze dala, ki ma kaksno druzino v jugi in vem da bi mu to prav prislo;

sicer pa obstajajo tudi organizacije za brezdomce in jim lahko podaris - oni ze vejo komu bo prav prislo... http://www.kraljiulice.org/




baguSka -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (8.3.2010 11:06:41)

Pomoje, ce npr neses na ta naslov, bojo Z VESELJEM vzeli!

Zavetišče za brezdomce v Ljubljani

Poljanska 45b, 1000 Ljubljana, uradne ure od 8-14h in od 16-21h.






Ribi Bibi -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (9.3.2010 21:38:10)

Jaz sem dober mesec nazaj nesla na RK. Oblačila, čevlje, tudi nekaj hrane (olje, moka, testenine in podobne nepokvarljive zadeve). Nobenih potrdil iz čistilnice, zelo so bili prijazni in se lepo zahvalili. Sicer pa tako kot je rekla baguSka, tudi tja večkrat nesem. Sprejemajo pa vse, ženska, moška, otroška oblačila in čevlje.




K_a_t_i -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (9.3.2010 21:47:30)

Humana




Martinčka -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (13.3.2010 8:22:39)

jaz svoja oblačila in čevlje pošljem eni ženski ki sem jo našla preko interneta kjer je prosila če ima kdo kaj odveč kar ne potrebuje da bo zelo hvaležna za vsa oblačila... mi je bilo všeč ker ni kot večina prosila za denar in sem jo takoj kontaktirala in zdaj ji bom ta mesec poslala drugo škatlo oblačil v treh mesecih.

jaz na rdeč križ ne dajem ker majo čudna pravila o tem kako morajo biti oblačila vzdrževana preden jim jih daš...




Kerensa* -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (13.3.2010 8:28:20)

IZVIRNO SPOROČILO: Tasika
Ne vem no, tole o RK. Jaz sem tam cca 2x letno, gre za Lj. sprejem na viču. Pa mi prijazni gospod ki tam dela vedno vse iz avta znosi. Enkrat sem celo napakirala v vrečke za smeti - nisem imela škatel - pa sem se opravičila češ da ne zgleda ravno najlepše. Je komentiral da sploh ni važno, glavno da so stvari ohranjene. Je pa res da dajem oprane stvari, nič strganega,... Lahko pa da so kje drugje bolj 'sitni'. V lj. niso.

Podpis. Pred časom (zdaj že dolgo nisem) sem tudi jaz nekajkrat peljala na RK na Viču in taisti gospod je povedal točno to (sem pa jaz odnesla obleke v kartonastih škatlah od Spara).




malania -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (13.3.2010 22:00:04)

Hvala vsem za odgovore.




ALWAYS LARA -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (23.3.2010 14:21:23)

js tudi pošenkam tašči, nekaj sama ponosi, zadeve ki so recimo meni premajhne in so še dobro ohranjene ali celo nove, nekaj pošenka na eno kmetijo in sestri. kar pa ni več tako zelo lepo pa vržem v humano. mi je bolj humano kot smetnjak :)




blaža -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (23.3.2010 14:26:55)


IZVIRNO SPOROČILO: malania

A na Rdečem križu še vedno zahtevajo potrdilo iz čistilnice??? [sm=zmeden2.gif]

Enkrat je bila o tem debata na TV, pa sem mislila, da so ukinili?


Meni še igrač niso hotli vzet, so prvo vprašale kaj imam?! Pa mislim, da sem dala samo lepe igrače, ki bi se jih kak otroček prav razveselil.[sm=smiley13.gif]




Pia* -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (23.3.2010 17:44:55)

2x letno nabašem škatlo s cunami in jih odpeljem na neko kmetijo(babica jih je našla in mi povedala),kjer je 7 deklet šolo obveznih ostale same z očetom,ki je brez službe edini vir dohodka jim je kmetija. Tako da moje od mame in mojega vse znosim tja in me prav vsakič stisne ko vidm kako je lahko nekdo vesel pomoči.




Ribi Bibi -> RE: Kam z oblačili ki jih ne rabite več??? (23.3.2010 20:22:16)

Pia*, mi poveš kje so doma te punce?




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>