začasni naslov... (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


roberta -> začasni naslov... (7.7.2005 10:22:09)


zivjo,
mi lahko kdo pove, kaj točno pomeni začasni naslov - kaj pridese s seboj... torej ali to pomeni, da vse stvari urejam v občini stalnega naslova ali v novi občini, kjer imam začasni naslov (od pediatrov, zavoda za socialno delo, občine...)?

in še kaj mi svetujete glede tega: preselila se bom v fantovo stanovanje (lastniško) - skupaj z otrokom, on pa bo ohranil stari stalni naslov pri njegovih starših, čeprav bova živela skupaj. ali moram, ko bom šla prijavit začasni naslov navesti v kakem odnosu sem do lastnika stanovanja ali pa jih to niti ne zanima in mi samo dajo neko potrdilo (da zdaj začasno živiš drugje) oz. karkoli ti že pač dajo?

hvala za pomoč,
roberta




darjatimci -> začasni naslov... (7.7.2005 10:33:06)

Čisto točno ne vem,ampak meni so rekli na občini,da začasnega bivališča več ni,naj ti povedo še druge kako je s tem.




Anonimen -> začasni naslov... (7.7.2005 10:35:57)

Za začasni naslov rabiš potrdilo od lastnika stanovanja, da ti dovoljuje, da tam stanuješ. Obrazec dobiš na upravni enoti.




karin412 -> začasni naslov... (7.7.2005 10:37:36)

Ja, še obstaja. Jaz ga imam zaradi pošte (npr. izpiske iz banke ti pošiljajo na začasni naslov). Rabiš neko potrdilo, pogodbo, da je stanovanje tvoje ali da si najemnik ali pa da gre tvoj fant s tabo in reče, da boš pri njemu. Drugače ni problemov in ti takoj dajo za eno leto. Pa dokumentov ni treba spreminjat.




darjatimci -> začasni naslov... (7.7.2005 10:44:29)

Ja res je kot pravi Splišni nama je tudi tako reklain ker nisva imela overjene pogodbe je pač tako.




sazi -> začasni naslov... (8.7.2005 10:23:30)

s fantom sva imela do pred poroke oba prijavljen začasni naslov, lastnica stanovanja pa je moja mama.
po zakonu moraš biti začasno prijavljen tam, kjer stanuješ (če ne spremeniš stalnega).
Potrebuješ kupoprodajno pogodbo stanovanja in pisno dovoljenje lastnika, da tam lahko stanuješ.
Poem mi je vse od zdravstvenega zavarovanja in podobno prihajalo na novi naslov, volila sem pa še na stalnem naslovu, tako da žal ne vem točno, kaj vse se ti prenese na začasni naslov.
Po poroki, ko sem itak menjala vse dokumente, sem spremenila še stalno bivališče.




Stran: [1]