porodniška in regres (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


veška -> porodniška in regres (6.3.2010 11:44:26)

Ali katera ve, če si upravičen do regresa v času porodnišeke al ne. Kdo ti regres da?




Kerensa* -> RE: porodniška in regres (6.3.2010 11:45:05)

Si upravičena, regres pa izplača delodajalec.




veška -> RE: porodniška in regres (6.3.2010 13:34:17)

hvala za odgovor, pol s tega nič ne bo, ker ne daje regresa




Čebel@ -> RE: porodniška in regres (6.3.2010 13:36:17)

naša firma je načeloma zelo radodarna z regresom,ampak ko si na porodniški,ti ne pripada(pri nas seveda-za drugje ne vem)




Kerensa* -> RE: porodniška in regres (6.3.2010 13:41:59)

IZVIRNO SPOROČILO: veška
pol s tega nič ne bo, ker ne daje regresa

Regres je zakonsko obvezen, torej ga MORA dati (tudi ob slabi bilanci - v tem primeru mu je dovoljeno samo kasnejše izplačilo ali izplačilo v dveh obrokih).




zmajaz -> RE: porodniška in regres (6.3.2010 14:24:07)


IZVIRNO SPOROČILO: Čebel@
ampak ko si na porodniški,ti ne pripada(pri nas seveda-za drugje ne vem)

Regres ti pripada ZAKONSKO, tudi če si na porodniški, bolniški itd. in tu delodajalec NIMA izbire, tako da ne velja "pri nas", "pri vas"... Če ga ne da, krši zakon. Mi smo imeli delavca, ki je bil že 9 mesecev v komi, pa je komisija mučkala z invalidsko in ga nismo smeli odjaviti, dokler ni dobil odločbe o invalidski upokojitvi, pa tudi polovico regresa smo mu morali dati, ker je bil še pol novega koledarskega leta prijavljen pri nas, čeprav že od preteklega leta v resnici ni več delal.




benika -> RE: porodniška in regres (6.3.2010 14:36:02)

naša firma je načeloma zelo radodarna z regresom,ampak ko si na porodniški,ti ne pripada(pri nas seveda-za drugje ne vem)


In delodajalec s tem lepo krši zakon.

Ja pismo no, a se ve res nič ne pozanimate, kaj vse vam zakonsko pripada[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




zmajaz -> RE: porodniška in regres (6.3.2010 14:39:31)

Benika eni še toliko niso, da bi preprosta navodila prebrali - potem pa imaš uporabnike, ki imajo že več mesecev lupinico, pa ne vedo, da je v okvirju skrita strehica, uporabnike , ki ne vedo, da se da njihovemu avtosedežu spremeniti naklon in jamrajo, da otroku glavica naprej visi, ko zaspi (ker je čisto v pokončnem položaju) itd.




benika -> RE: porodniška in regres (6.3.2010 14:45:42)

Benika eni še toliko niso, da bi preprosta navodila prebrali - potem pa imaš uporabnike, ki imajo že več mesecev lupinico, pa ne vedo, da je v okvirju skrita strehica, uporabnike , ki ne vedo, da se da njihovemu avtosedežu spremeniti naklon in jamrajo, da otroku glavica naprej visi, ko zaspi (ker je čisto v pokončnem položaju) itd.


Ma zmajaz, sej vem, sej vem. Ampak meni se res zdi smešno, kako se ene niti za pravice, ki jim zakonsko pripadajo, ne znajo borit, potem je pa tule gor en kup enega jamranja, da država in delodajalni nič ne dajo.

Itak vem, da delodajalci šparajo in nategujejo ljudi kjer se le da. Meni npr. so hoteli vzeti nekaj dopusta na račun moje nosečnosti in se mi je dobesedno scufalo, ko je šef prišel s to izjavo na dan[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




zmajaz -> RE: porodniška in regres (6.3.2010 14:52:04)

Ja če se jim pa ne da it brat zakona in sploh ne vedo, kake so njihove pravice. [sm=smiley1.gif] Zato pa je tako, kot je. Meni je to tudi čudno, ampak kaj češ, tako je.




Kerensa* -> RE: porodniška in regres (6.3.2010 14:53:00)

Ljudje se bojijo za svoje službe. Raje imajo vsak mesec plačo, zavarovanje in nič regresa, kakor pa, da ne bi niti plače imeli.




zmajaz -> RE: porodniška in regres (6.3.2010 14:59:32)

Ja tudi to je del resnice - ampak vsi pa tudi niso taki, da se bojijo za službe, eni pač slepo verjamejo delodajalcu, ki jim reče, da jim med porodniško ne pripada regres, pa se sploh ne pozanimajo, če je to res.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (6.3.2010 15:00:12)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




zmajaz -> RE: porodniška in regres (6.3.2010 15:06:53)

Ja odlično - take je pa zihr fajn najet. [sm=jezicek.gif]




AnciM -> RE: porodniška in regres (6.3.2010 17:14:49)

Kako je pa z regresom, če vmes prekineš pogodbo oz. se ti izteče medtem ko si na porodniški? Na primer, letos sem zaposlena do 9.3, potem imam porodniško in s 1.9 spet začnem pri istem delodajalcu (upam, da ne požre besede). Za koliko mesecev mi pripada regres? Za 6 mesecev? Bojim se namreč, da si bodo zmislili, da regres dobim po 6 mesecih, ko sem zaposlena. Torej za letos ne bom dobila nič, saj bom jeseni delala samo 4 mesece.




Kerensa* -> RE: porodniška in regres (6.3.2010 17:17:32)

IZVIRNO SPOROČILO: AnciM
Bojim se namreč, da si bodo zmislili, da regres dobim po 6 mesecih, ko sem zaposlena.

Tega si ne bodo izmislili, temveč je zares tako. Zaposlena moraš biti neprekinjeno najmanj 6 mesecev in 1 dan.




benika -> RE: porodniška in regres (6.3.2010 17:43:10)

Jaz sem z delom pričela s 16. avgustom, regres za 5 mesecev sem dobila decembra. 




Tasika -> RE: porodniška in regres (6.3.2010 20:50:13)

Zdaj ti pripada regres za 2 meseca in drobiž, konec leta pa še za 4 mesece.
Tudi če si zaposlen manj kot 6 mesecev neprekinjeno v koledarskem letu ti ripada regres, a le sorazmerni del.




AnciM -> RE: porodniška in regres (6.3.2010 20:51:55)

A ni regres pravica vezana na dopust? Torej če mi pripada dopust za tista prva 2 meseca v letu in za tiste 4 zadnje mesece, potem bi mi moral tudi regres?




Tasika -> RE: porodniška in regres (6.3.2010 20:59:20)

Ja, sorazmerni del.




Kerensa* -> RE: porodniška in regres (6.3.2010 21:00:57)

Od kdaj to?




Stefka -> RE: porodniška in regres (10.3.2010 18:22:53)

Kerensa, od konca novembra 2007 :)




Tasika -> RE: porodniška in regres (11.3.2010 18:54:52)

Po 6 mesecih ti pripada cel regres, če je pa manj kot 6 mes. v tekočem letu pa sorazmerni del.




Tejča05 -> RE: porodniška in regres (11.3.2010 20:30:16)

A pa ti pripada celotni regres ali samo sorazmerni del dokler si še na delu? Ali tudi tisti del ko že začne teči porodniška no v tem primeru pol cel regres?
Ker pri nas kukr sem slišala tudi ne dajejo regresa, čeprav so se porodniške šele zdej počas začele ker je kar mlad kolektiv. Mogoče tudi zato ni znano.
Zanima me toliko da vem ali mi pripada potem regres za 4 mesece, ker grem z aprilom na porodniško ali mi pripada celotni regres?

hvala za info

lp




K_a_t_i -> RE: porodniška in regres (11.3.2010 20:31:52)

IZVIRNO SPOROČILO: Tejča05


Zanima me toliko da vem ali mi pripada potem regres za 4 mesece, ker grem z aprilom na porodniško ali mi pripada celotni regres?


Če imaš pogodbo za nedoločen čas, ti pripada cel.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>