Spet vrtec-vloga za znižano plačilo (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Vrtec in varstvo



Sporočilo


Anonimen -> Spet vrtec-vloga za znižano plačilo (7.7.2005 16:15:30)

Jutri 7.7.jo nesem na občino in me nekaj zanima-nujno pomoč prosim:
moja miška gre prvič v vrtec,jaz se prvič bodem s temi papirji.
V vrtec je sprejeta v drugo občino(naša želja zaradi služb) in sedaj:
moj partner ni prijavljen na istem naslovu(čist v tretji občini), pa na naši občini sem jaz prijavljena kot da s taščo in tastom živimo v istem gospodinjstvu.Ker ma tast s.p.me skrbi da ne bi bili problemi zaradi vrtca in ali se štejeta tast pa tašča kot družinska člana???
Drugač živimo v svojem štuku, pa nismo prijavli še 1.gospodinjstva.
Saj vem da kompliciram.
A zna bit na občini problem, da se pripravim?
Aja,vlagateljica za zn.plačilo vrtca sem jaz in ne partner.
Hvala
Tassy




Gina -> Spet vrtec-vloga za znižano plačilo (7.7.2005 19:35:24)

Kot družinski člani štejete ti, mož in micena. Vas tri vpiši v obrazec. Tast in tašča nimata tukaj veze. Kje ima on stalno bivališče nima veze, ker uradno štejete za družino. Nikoli ne komplicirajo, če živite v isti hiši s tastom in taščo. Je logično, da štejete vi trije. ne moreš se pa izognit prijavi moževe plače, ker čim prizna očetovstvo, so to šteje zraven in vse do takrat, ko vložiš zahtevek za preživnino.

Je pa tako, da če prijaviš otroka v vrtec v drugo občino, je vrtec dražji, ker občina sofinancira samo svoje občane, sosedovih pa ne. Razen v primeru, da ima eden od staršev v tisti občini stalno prebivališče, potem si pa upravičena tudi do te olajšave.




Iren@ -> Spet vrtec-vloga za znižano plačilo (20.7.2005 17:06:27)

Občina sofinacira tudi v primeru,
če otrok obiskuje vrtec v drugi občini,
vem, ker je pri nas tako.




Urša -> Spet vrtec-vloga za znižano plačilo (1.8.2005 22:23:20)

Ja, sofinancira že, samo manj kot če bi imel otroka v lastni občini. Pri nas pride okrog 5000sit razlike.




Iren@ -> Spet vrtec-vloga za znižano plačilo (3.8.2005 8:04:31)

Pri nas precej več.




Stran: [1]