inhalator (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


FLASK_A -> inhalator (11.3.2010 10:09:43)

Nikjer ne najdem napisanega za kaj vse se lahko uporablja oziroma katere vse težave blaži.

Zdaj delam inhalacije s tamalo ker ima bronhitis, pri čemu še pomaga?




luan -> RE: inhalator (11.3.2010 14:37:40)

Uporabiš ga lahko vedno kadar je potrebna ali svetovana aerosolna terapija, po posvetu z zdravnikom pri blaženju težav pri bronhitisuh, pljučnicah, prehladih, ..
Drugače pa ga lahko uporabiš za vlaženje sluznice dihalnih poti, pri "zabasanem nosku", da zmehča sluz in se lažje odstrani, olajšuje izkašljevanje sluzi iz pljuč in blaži kašelj.




FLASK_A -> RE: inhalator (11.3.2010 15:06:30)

Se pravi da je primeren tudi za navadne prehlade, navadno kašljanje in izcedkih iz nosu?




luan -> RE: inhalator (11.3.2010 19:03:14)

Seveda, v dozirno posodico vliješ fiziološko raztopino in inhaliraš.Moj sin star tri mesece je pred kratkim prebolel virozo in sem mu trikrat na dan naredila inhalacije in nato spucala nosek je šlo veliko več ven, kot pa če sem čistila s fiziološko.Pa tudi ponoči mi je bolje spal saj ni imel tistega dražečega kašlja.

Aja, pa še to (tako mimogrede), lahko si narediš eno tako osvežilno kuro za obraz[sm=smiley36.gif].




FLASK_A -> RE: inhalator (11.3.2010 22:54:07)

Luan, super. Hvala.

Zdaj pa še svoj zadnji stavek malo razloži, dej[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Stran: [1]