stalno prebivališče (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


hugolina -> stalno prebivališče (8.7.2005 13:54:52)

Pozdravljeni:rozica:!

Mene pa zanima, če je kaj pomembno na čigav naslov je otrok prijavljen oz. se mu smatra za stalno prebivališče. Ali je to mamin ali očetov?
Namreč stvar je taka: jaz in moj fant sva prijavljena vsak v svoji občini. Zaenkrat živiva v podnajemniškem stanovanju v moji občini (začasnega naslova sploh ne uporabljava). Imava pa enkrat v prihodnosti namen it živet na njegov naslov (to lahko traja tudi več let, odvisno od situacije).
Ali potemtakem lahko dam ob rojstvu :duda: kar fantov naslov kot stalno prebivališče ali naj ga dam na svojega pa se potem oba prepiševa?
Sej v bistvu me zanima samo če so kakšne prednosti oz. slabosti?




mia-1 -> stalno prebivališče (8.7.2005 14:15:03)

Pri nas te sploh ne vpasajo kje bo otrok prijavljen-otrok dobi isti naslov kot ga ima mamica.Ko se bos preselila ga bos pa spremenila.LP




Gina -> stalno prebivališče (8.7.2005 14:16:22)

Pri nas tudi.




hugolina -> stalno prebivališče (8.7.2005 14:17:52)

Aha, to je kar avtomatsko. Ja tud prov!
hvala:rozica:




lex -> stalno prebivališče (8.7.2005 14:18:35)

Midva že fiksno živiva pri njemu (sva uredila stanovanje) a po rojstvu še nisva imela urejenega stalnega prebivališča in tako je otrok avtomatsko prijavljen na naslovu mame. Ko sem hotela (pri podpisu očetovstva) dat očetov nalov pa mi je odvrnila, da je otrok prijavljen tam kot mama.




tilka -> stalno prebivališče (10.7.2005 8:43:14)

Snežak, mislim, da se boš morala prijaviti pri njem. Pozanimajta pa se kar na njegovi občini, mogoče na rojstni matični knjigi, kjer te zadeve vodijo. Mislim, da se "obveznost" stalnega bivališča po mami določa po Zakonu o zakonski zvezi in družinskih zadevah.




Stran: [1]