Stela ali Stella (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju >> Imena



Sporočilo


tetkazima -> Stela ali Stella (18.3.2010 18:44:10)

Kako bi dale zapisat oz. kako se vamzdi lepše?




Volga -> RE: Stela ali Stella (18.3.2010 18:44:56)

Stelja.




baguSka -> RE: Stela ali Stella (18.3.2010 18:45:06)

Jaz osebno Stela. Ker je ze s priimkom in prebivaliscem prevec problemov s crkovanjem...




baguSka -> RE: Stela ali Stella (18.3.2010 18:45:26)


IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Stelja.


[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




tetkazima -> RE: Stela ali Stella (18.3.2010 18:49:19)

Kaj je zdaj to s Steljo? Me že moževi domači zafrkavajo, da to ime (Stela) v njihovem kmečkem okolju pomeni nekaj za nastlat, kjer potem leži živina. Prosim razložite, ker sem iz mesta.[sm=smiley36.gif]




tetkazima -> RE: Stela ali Stella (18.3.2010 18:50:31)

Kako se bodo šele potem norčevali vsi, če se že zdaj, ko še rojena ni?[sm=smiley13.gif]




Volga -> RE: Stela ali Stella (18.3.2010 18:51:14)


IZVIRNO SPOROČILO: tetkazima

Kaj je zdaj to s Steljo? Me že moževi domači zafrkavajo, da to ime (Stela) v njihovem kmečkem okolju pomeni nekaj za nastlat, kjer potem leži živina. Prosim razložite, ker sem iz mesta.[sm=smiley36.gif]



Stelja, za nastiljat živalim.




Volga -> RE: Stela ali Stella (18.3.2010 18:52:15)


IZVIRNO SPOROČILO: tetkazima

Kako se bodo šele potem norčevali vsi, če se že zdaj, ko še rojena ni?[sm=smiley13.gif]



ma ne bodo se, verjemi, da se ne bodo. To pač morajo, ker oni bi France, p Micke pa tako...pa neki potem morjo rečt.




Tejči -> RE: Stela ali Stella (18.3.2010 21:12:45)

IZVIRNO SPOROČILO: tetkazima

Kako bi dale zapisat oz. kako se vamzdi lepše?


Če še nimaš otrok in niste v risankah..Stella je ena od Winx-ic..zelo priljubljene risanke med malimi frajlami.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (18.3.2010 22:26:23)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




piule -> RE: Stela ali Stella (18.3.2010 22:41:05)

meni ime mi ni lepo,ampak jaz vsekkakor bi ji dala tako kot je prav stella,tako je v IT.čene jo lahk kličes tud Zvezda,Zvezdana...mal prevedrš.....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




bumerang -> RE: Stela ali Stella (19.3.2010 7:29:16)

Če že, potem Stella.
Če poskušam izgovoriti Stela, me kar zmrazi. Pa na štalo spominja.




thevenus -> RE: Stela ali Stella (19.3.2010 11:55:19)

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Če že, potem Stella.
Če poskušam izgovoriti Stela, me kar zmrazi. Pa na štalo spominja.


Če pa se enako izgovori.




bumerang -> RE: Stela ali Stella (19.3.2010 13:08:04)

Dva l-ja se ne izgovarjata enako kot en sam, poleg tega se pri Stela rado dogaja, da e postane ozek. Tako izgovorjeno ime postane [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image].




tatly -> RE: Stela ali Stella (19.3.2010 13:13:50)

stella[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




thevenus -> RE: Stela ali Stella (19.3.2010 18:14:28)

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Dva l-ja se ne izgovarjata enako kot en sam, poleg tega se pri Stela rado dogaja, da e postane ozek. Tako izgovorjeno ime postane [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image] .

Se strinjam, če se spoznaš na glasoslovje, a Slovenec bo izgovoril oboje enako.




bomboncek -> RE: Stela ali Stella (20.3.2010 14:57:14)


IZVIRNO SPOROČILO: thevenus

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Dva l-ja se ne izgovarjata enako kot en sam, poleg tega se pri Stela rado dogaja, da e postane ozek. Tako izgovorjeno ime postane [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image] .

Se strinjam, če se spoznaš na glasoslovje, a Slovenec bo izgovoril oboje enako.



motiš se. meni niti pod razno ne uspe izgovorit imena Anna z enim n-jem, besede donna z enim n-jem, besede bella z enim l-jem, besede terra z enim-r jem in tudi Stelle ne bi nikoli poklicala Stela.




lala. -> RE: Stela ali Stella (20.3.2010 21:42:25)

Wtf? Kaj je pa razlika med slovensko izgovorjavo Stella & Stela? Pri nas (osrednja Slo) je ozki e v obeh.




Anonimen -> RE: Stela ali Stella (20.3.2010 21:46:19)

Stela (z ozkim e) je meni čisto lepo ime, ki pomeni Zvezda ... Stella je pa preseravanja ... pač moje mnenje.




majch -> RE: Stela ali Stella (20.3.2010 21:54:06)

če pa smo že pri pravorečju, se tuji glasovi izgovarjajo z najbližjimi slovenskimi. In ker v slovenščini dvojni l-ji in t-ji in drugi niso pogosti, se tako tuje ime domači in izgovarja z enim l, t in podobno. Torej Stela McCartney in ne Stelllllla, ne gleda na to, kako se v originalu napiše.[sm=smiley2.gif] Sicer pa kakor staršem paše.




bumerang -> RE: Stela ali Stella (21.3.2010 6:40:15)

A ja?

A potem Jacqueline izgovarjate Jakveline?




bomboncek -> RE: Stela ali Stella (21.3.2010 8:08:42)


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Stela (z ozkim e) je meni čisto lepo ime, ki pomeni Zvezda ... Stella je pa preseravanja ... pač moje mnenje.


Preseravanje????? odpri en italijansko slovenski slovar ali slovensko italijanski in videla boš, da ima zvezda prevod steLLa.
To ni preseravanje, pač pa pravilna oblika imena. Zdaj, če želiš ime "posloveniti" z nepravilno obliko, je tvoj problem. Pravilna oblika je Stella. Seveda pa Stela ti nihče ne brani. Imamo tudi nekaj takih primerov kot so italijansko ime Gianni in so starši izbrali obliko Đani, imamo ime Johnny, ki so jo starši zapisali z Đoni, imamo Koni (Connie), in tako naprej. Stella ni nobeno preseravanje. Mi, ki živimo ob italijanski meji bi ime zapisali definitivno z dvema L in se nikomur ne bi zdelo presravanje.




Anonimen -> RE: Stela ali Stella (21.3.2010 12:16:26)

IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Stela (z ozkim e) je meni čisto lepo ime, ki pomeni Zvezda ... Stella je pa preseravanja ... pač moje mnenje.


Preseravanje????? odpri en italijansko slovenski slovar ali slovensko italijanski in videla boš, da ima zvezda prevod steLLa.
To ni preseravanje, pač pa pravilna oblika imena. Zdaj, če želiš ime "posloveniti" z nepravilno obliko, je tvoj problem. Pravilna oblika je Stella. Seveda pa Stela ti nihče ne brani. Imamo tudi nekaj takih primerov kot so italijansko ime Gianni in so starši izbrali obliko Đani, imamo ime Johnny, ki so jo starši zapisali z Đoni, imamo Koni (Connie), in tako naprej. Stella ni nobeno preseravanje. Mi, ki živimo ob italijanski meji bi ime zapisali definitivno z dvema L in se nikomur ne bi zdelo presravanje.

Jao bože a sem napisala da je zame, ki živim v osrednji Sloveniji tole podvajanje črk preseravanje ... za ljudi ki živijo v dvojezičnih območjih ali v tujini je pa pač to nekaj običajnega ...




bomboncek -> RE: Stela ali Stella (21.3.2010 13:04:24)


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Stela (z ozkim e) je meni čisto lepo ime, ki pomeni Zvezda ... Stella je pa preseravanja ... pač moje mnenje.


Preseravanje????? odpri en italijansko slovenski slovar ali slovensko italijanski in videla boš, da ima zvezda prevod steLLa.
To ni preseravanje, pač pa pravilna oblika imena. Zdaj, če želiš ime "posloveniti" z nepravilno obliko, je tvoj problem. Pravilna oblika je Stella. Seveda pa Stela ti nihče ne brani. Imamo tudi nekaj takih primerov kot so italijansko ime Gianni in so starši izbrali obliko Đani, imamo ime Johnny, ki so jo starši zapisali z Đoni, imamo Koni (Connie), in tako naprej. Stella ni nobeno preseravanje. Mi, ki živimo ob italijanski meji bi ime zapisali definitivno z dvema L in se nikomur ne bi zdelo presravanje.

Jao bože a sem napisala da je zame, ki živim v osrednji Sloveniji tole podvajanje črk preseravanje ... za ljudi ki živijo v dvojezičnih območjih ali v tujini je pa pač to nekaj običajnega ...



glej, briga me kako se človek odloči da bo napisal neko ime, ampak dejstvo je tako, da je to ime v originalu z dvema L in ne razumem zakaj se to mora v osrednji sloveniji zdet preseravanje. ali se Coca cola, ki jo kupiš v osrednjeslovenski trgovini, piše Kokakola? a to pol s coca colo ni preseravanje? piši kao što govoriš? pa zašto, bogami? Đon Vejn, Hampri Bogart in Lajza Mineli in pač Stela....
Meni je takšno razmišljanje pač mimo. Najmanj kar me moti na tem svetu je, da človek poimenuje svojega otroka kot hoče in če hoče napisat njegovo ime magari s tremi L.




Anonimen -> RE: Stela ali Stella (21.3.2010 13:38:30)

Coca-Cola in Liza Minelli sta pač nekaj drugega kot im slovenskega otroka ... prvo je registrirana tuja blagovna znamka, drugo pa ime tuje zvezdnice in se pišeta kot se pač piše. Stella pa je meni kot ime za slovenskega otroka preseravanje, tako kot mi je Alex, pa Anna itd. V bistvu mi je še bolj mimo, da daš slovenskemu otroku v dvojezičnem območju (italjansko-slovenskem) italjansko ime oz. ime zapisano po italjanskem pravopisu ... ravnio tam bi morali biti na slovenske korenine še bolj ponosni in ohranjat naš jezik ... lej tako je moje mnenje in se lahko zgražaš kolikor hočeš, ga pač ne bom spremenila.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>