koliko obrokov GH (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


simonalokar -> koliko obrokov GH (27.3.2010 6:12:44)

Imam 7,5 mesecev staro deklico in me zanima koliko obrokov GH in zraven še dojenej imate. Ker sem kar na hitr uvedla GH in se zdaj hoče hčerkica dojiti ponoči. imam pa 6 dojenej.
in ob 7 je že lačna in je sadni obrok.
ob 10 gre spat in je dojenej.
ko se zbudi je malica.
nato ob 13-14 je kosilo .
ob 4 je malica.
6 večerja
ob 7-7,30 je dojenje.

ali sem prehitro uvedla Gh in je premalo dojenja. kajti noči so katastrofalne. samo na joški bi bila in bi jedla pr meni. al čem en obrok ukiniti in ji dati še pri meni[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
se bojim da ji kj škodim ker ima pri teh mesecih preveč GH. Če je pa lačna.

prosim pomoč in nasvete




PC Baby -> RE: koliko obrokov GH (27.3.2010 20:18:59)

Jaz sem recimo 6 mesecev polno dojila (na 1,5 ure), pri 6. pa smo zaćeli dajat mlečno kašico zvečer in uvajat kosilo. Da sem zamenjala kosilo za dojenje je trajalo 1 mesec, potem smo začeli uvajati dopoldansko malico - isto en mesec do zamenjave, potem popoldansko malico in nazadnje zajtrk.

Med uvajanjem obrokov sem ga še vedno dojila ko je hotel (na uro in pol), ampak več kot je bilo GH, bolj je on daljšal razmak med dojenji in na koncu se je postavilo samo na mesto - 5 obrokov na 2,5 do 3 ure (plus eno dojenje pred spanjem. Tako je zdaj pri 11tih mesecih.




Urska09 -> RE: koliko obrokov GH (28.3.2010 8:43:37)

Jaz sem uvajala zelo podobno kot PC Baby. Naša je velik jedec in je hitro sprejela GH, pa sva kljub temu vsak nov obrok uvajali cca. 3-4 tedne, vmes pa dojenje. Začela sem pri 5,5 mes. z zelenjavo in pri cca. 8 - 8,5 mes. je imela 3 polne obroke, ostalo še vedno dojenje. Prvi mesec sem jo po obroku GH še podojila, potem pa ne več.
Veš, ni pa nujno da slabše spi zaradi GH. Uvajanje GH sovpada z obdobjem, ko se začnejo dojenčki ponoči pogosto prebujati. Iz številnih razlogov. Poglej na MON, Forum Dojenje. Tam je ogromno napisanega na to temo.




MušiM -> RE: koliko obrokov GH (29.3.2010 11:24:22)

Mogoče bi ji zvečer dala mlečno kašico..se mi zdi, da te full nasitijo otroka.pol pa še podojiš, da lažje zaspi in se pocarta...in mogoče nimaš več tako hranljivega mleka[sm=zmeden.gif]...nisi napisala kaj imata za večerjo?
ker naša je tudi začela naenkrat se spet zbujat, ni se dovolj zredila..pa sva uvedli kašico in je bilo bolje..

lp




Sempervivum -> RE: koliko obrokov GH (4.4.2010 22:35:56)

IZVIRNO SPOROČILO: simonalokar

Imam 7,5 mesecev staro deklico in me zanima koliko obrokov GH in zraven še dojenej imate. Ker sem kar na hitr uvedla GH in se zdaj hoče hčerkica dojiti ponoči. imam pa 6 dojenej.
in ob 7 je že lačna in je sadni obrok.
ob 10 gre spat in je dojenej.
ko se zbudi je malica.
nato ob 13-14 je kosilo .
ob 4 je malica.
6 večerja
ob 7-7,30 je dojenje.

ali sem prehitro uvedla Gh in je premalo dojenja. kajti noči so katastrofalne. samo na joški bi bila in bi jedla pr meni. al čem en obrok ukiniti in ji dati še pri meni[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
se bojim da ji kj škodim ker ima pri teh mesecih preveč GH. Če je pa lačna.

prosim pomoč in nasvete



Po moje ji ne more nič škoditi, če ima že dosti "normalnih" obrokov. Saj dojenje itak ne zadošča več. Moj je malo starejši od tvoje. Midva greva zelo počasi, ker je ful jedec, pa ga jaz malo bremzam. Kaj pa vem, imam pač tak občutek. Jaz kar precej upoštevam filing. Po moje je to kar najboljše - in zato menim, da kar delaš, delaš prav. Mi imamo:
- ponoči in zjutraj še dojenje,
- dopoldanska malica je sadje + joška, da zaspi
- kosilo zelenjava + meso (zaspi v vozičku, ker greva potem vedno ven)
- popoldanska malica je dojenje
- večerjo sem uvedla pred kratkim, pol ure pred večernimi rituali, potem ponudim še joško, da zaspi

Jaz mislim, da bomo pri nas imeli malo težav z uspavanjem, saj je zato zaenkrat nujna joška, ampak bomo že. Vse ob svojem času.

Aja, da bi z GH šla nazaj na dojenje, se mi pa ne zdi smiselno.

Srečno!




Stran: [1]