RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


*Ninočka* -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (16.9.2010 20:19:19)




IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Ja - če bi te nekdo zaposlil več mesecev pred porodniško, in bi imela tako lepo plačo, da bi ti potem povprečje zadnjih 12 mesecev, pri čemer bi se za mesece brezposelnost upoštevalo 55% minimalne plače, skupaj preseglo 85 % minimalne plače, potem se ti to splača - pa še tu moraš vedeti potem, da se upoštevajo samo plače, ki so ŽE IZPLAČANE do trenutka, ko oddaš vlogo za porodniški dopust, kar pomeni, da se ti najmanj zadnja ali pa celo zadnji 2 plači več ne upoštevata zraven. Sicer se ti pa v trenutni situaciji bolj splača nastopiti porodniško brezposelna - vsekakor se ti pa ne splača navidezna zaposlitev v zadnjem trenutku - ta se splača samo tistim, ki ne izpolnjujejo pogojev za to t.i. porodniško nadomestilo brez porodniškega dopusta.
 

Joj, hvala ti. Torej se mi potem za vseh 12 mesecev upošteva povprečje 85%.  minimalne plače? To pa je že potem neki normalni znesek.

Aja, kaj pa denar od socialne pomoči - ima kakšen vpliv na kaj?




zmajaz -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (16.9.2010 20:29:11)

IZVIRNO SPOROČILO: *Ninočka*
Joj, hvala ti. Torej se mi potem za vseh 12 mesecev upošteva povprečje 85%.  minimalne plače? To pa je že potem neki normalni znesek.

Aja, kaj pa denar od socialne pomoči - ima kakšen vpliv na kaj?

85% minimalne plače je potem končni znesek porodniškega nadomestila, ja.
Socialna pomoč se pa nikjer ne upošteva. 




Kalejdoskop -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (18.9.2010 20:47:54)

Hvala, Zmajaz!
Sem malce povprašala v službi in kaže, da se bomo uspeli dogovoriti, da mi pogodbo o zaposlitvi podaljšajo do konca marca. Porodniško pa nastopim okoli 20. marca [sm=bravo.gif]. Res lepo [sm=smiley1.gif].
Prekinitev zaposlitve med časom porodniške pa na izračun višine porodniške in starševskega nadomestila NE VPLIVA, a ne?
Pozdravček vsem.




zmajaz -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (19.9.2010 11:14:22)

IZVIRNO SPOROČILO: Kalejdoskop
Prekinitev zaposlitve med časom porodniške pa na izračun višine porodniške in starševskega nadomestila NE VPLIVA, a ne?

No - super, da si uredila. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Ne - prekinitev med porodniško ni pomembna - važno je samo, da si zaposlena na dan pred nastopom porodniškega dopusta. Ko se ti pogodba izteče, moraš samo javiti na CSD, da te oni prijavijo v zavarovanje na ZZZS - plačnik so že itak v vsakem primeru med porodniško oni, samo pač ker te delodajalec odjavi, mora CSD narediti prijavo - formalnost pač. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




*Ninočka* -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (19.9.2010 15:33:15)

Hvala zmajaz za vse odgovore.
Bi te najraje povabila na eno veeeeliiiko sadno kupo [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/img]




Kalejdoskop -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (20.9.2010 9:07:19)

Tudi jaz, Zmajaz. Sadna kupa, tortica... Res najlepša hvala, velika pomoč!




zmajaz -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (20.9.2010 19:11:11)

Ni za kaj - rada pomagam, če le znam. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




majčica1508 -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (4.10.2010 15:20:49)

zmajaz....poslala sem ZS




zmajaz -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (4.10.2010 16:30:36)

Sem odgovorila. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




majčica1508 -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (5.10.2010 10:31:11)

Najlepša ti hvala![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




penelopa1 -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (5.10.2010 14:59:29)

Jst mam tudi eno vprašanje: sem tujka ki ima začasno prebivalje v Sloveniji, poročena s slovencem. Pričekujem konca Novembra.
Trenutno čakam na delovno dovolenje ker so mi svetovali da se zaposlim kod gospodinjska pomočnica ( mož bi me zaposlil) za vsaj ena dan pred nastopom porodniške. Mene zanima kolk dolgo to traje? Se pravi če naslednji teden mož odda vlogo za prosto delovno mesto- a se tam čaka...pol pa Zavod za zdravstevno in na konc na davčenm...a se ful čaka li pa izdajo odločbo takoj. A bom uspela vse zrihtat do 01.11.2010?
Hvala za odgovor.




zmajaz -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (5.10.2010 16:49:08)

To lahko vse urediš v enem dnevu - gre mož na Zavod za zaposlovanje, odda potrebo po delavcu in te takoj istočasno zaposli, potem gre pa na ZZZS naredit prijavo in je to to. Ni treba čakat na nobene odločbe.




penelopa1 -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (8.10.2010 11:09:48)

zmajaz hvala za odgovor...upam da bom naslednji tedan to zrihtala[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




penelopa1 -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (18.10.2010 21:25:22)

Zmajaz vidim da se ti več razumeš pa bi prosila za pomoč. Mož me je zaposlil kod gospodinja za določen čas, se pravi od 20.10 do 03.11.2010 ( porodniška naj bi se začela 01.11.2010). Zdaj pa me zanima kdaj morava narediti odjavo iz ZZZS? In še to...un obrazec S1-1 ki ga mora delodajalec ispolnit....oziroma ta del glede plače....tam vnesem sam plačo za mesec Oktobra...ker prej nisam bila zaposlena niti sem dobila plače....tudi ne razumem kateri znesek se mora vnesti kot osnova od katero so bili obračunati prispevki (nidva se dala plačo minimalno: 734,15)

Hvala za odgovor.




zmajaz -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (18.10.2010 21:42:35)

Odjavita tako, da gresta PO 3.11. s tistim obrazcem, s katerim sta naredila prijavo - bil je večplastni - prvi list je prijava, in ga obdržijo, na drugem pa itak piše že "odjava - na ZZZS in rečeta, da bi naredila odjavo, pa vama uredijo. Potem moraš tudi sporočiti na CSD, da si odjavljena na ZZZS, da bodo oni naredili prijavo (formalnost pač, ker plačnik so itak že oni).

Na prilogi S-1 bo mož samo izpolnil podatke o zaposlitvi, podatke o plači pa bosta morala pustiti prazne, ker se smejo vpisati samo ŽE IZPLAČANE plače, ti pa lahko plačo za oktober dobiš šele novembra. Tako ti bodo pač za vse mesece avtomatsko vzeli povprečje 55% minimalne plače.

Pa da ne bosta do 15. novembra pozabila DURSU plačati prispevke od minimalne plače za obdobje od 20. do 31. 10. - ker namreč za čisto vsak zamujen dan takoj nabijajo obresti.




penelopa1 -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (18.10.2010 22:00:29)

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Odjavita tako, da gresta PO 3.11. s tistim obrazcem, s katerim sta naredila prijavo - bil je večplastni - prvi list je prijava, in ga obdržijo, na drugem pa itak piše že "odjava - na ZZZS in rečeta, da bi naredila odjavo, pa vama uredijo. Potem moraš tudi sporočiti na CSD, da si odjavljena na ZZZS, da bodo oni naredili prijavo (formalnost pač, ker plačnik so itak že oni).


A ne ureja to CSD ker tudi na ZZZS ( sicer tisti uradnici ne bi verjela) so nama povedali da me mož mora odjaviti po isteku porodniške dobe?




zmajaz -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (18.10.2010 22:15:02)

Odjava se naredi samo na ZZZS - CSD načeloma nima čisto nič s tem, samo v tvojem primeru, ker bo odjava med porodniško, pač moraš sporočiti na CSD, da si bila odjavljena, samo zato, da bodo oni naredili prijavo na ZZZS.




zmajaz -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (18.10.2010 22:18:06)

Aja - čaki malo - zdaj mi pa nekaj ni čisto jasno. Zakaj bi te on odjavil po izteku porodniške, če te je pa prijavil za določen čas - samo do 3.11. 2010? To pomeni, da te mora v 8-ih dneh po 3.11. odjaviti s 3.11.
Sicer bi bilo bolj preprosto če bi te prijavil za 1 leto oz. do 31.10.2011, ko se ti konča porodniška in bi bila ves ta čas prijavljena prek njega (stroškov pa itak ne bi imel, ker si na porodniški ves ta čas), tako bo pa moral vmes CSD naredit prijavo, če te bo on odjavil.




penelopa1 -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (18.10.2010 22:25:45)

ZmajaZ hvala zaenkrat za odgovor. Bom še enkrat vprašala na ZZZS pa sporočim.





penelopa1 -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (20.10.2010 14:17:49)

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz


Sicer bi bilo bolj preprosto če bi te prijavil za 1 leto oz. do 31.10.2011, ko se ti konča porodniška in bi bila ves ta čas prijavljena prek njega (stroškov pa itak ne bi imel, ker si na porodniški ves ta čas), tako bo pa moral vmes CSD naredit prijavo, če te bo on odjavil.



zmajaz imela si prav...tkole je bilo bolj preprosto narediti...pogodbo sva podaljšala do konca porodniške, se pravi do 01.11.2011...danes sem oddala papirje na csd pa tudi tam so mi rekli da je tko najboljše ker itak po nastopu porodniške vse stroške krije csd...tko da sva stvar zrihtala....zdaj sam počakam na odločbo- naj bi jo dobila naslednji tedan pol pa bom mirna.
Hvali ti še enkrat za vse [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/rozica.gif[/image]




zmajaz -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (20.10.2010 14:53:43)

Ni za kaj - samo da si uredila. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




julijka2012 -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (5.2.2012 17:18:31)

Da malo obudimo to temo.
Zanima me naslednje. Sem brezposelna prijavljena na zavodu, rok imam julija, delovne dobe nič. Malo sem prebirala razne forume glede navidezne zaposlislitve in imam eno vprašanje.
Je kakšna razlika, če bi me kdo zaposlil npr. prek s.p. ali da bi se zaposlila kot gospodinjska pomočnica doma al pa pri tašči.

Lp




julijka2012 -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (6.2.2012 15:39:06)

Še nekaj ali ve katera, če se npr. zdaj zaposlim, se mi te plače do porodniške štejejo zraven, zdaj bi bile npr. 3(od marca do maja).
Koliko bi bilo približno nadomestilo brez kakršnekoli zaposlitve
če računam povprečna bruto plača je okoli 584 eur 55% je okoli 321 eur, bi lahko blo toliko, ker sem nekje zasledila da ima csd svojo tarifo???
Zmajaz veš ti za odgovor??
Najlepša vam hvala vnaprej




caramel -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (6.2.2012 17:08:13)

Brez zaposlitve si upravičena le do starševskega dodatka v višini 196,49 EUR mesečno.
Na ostala vprašanja ne vem odgovora.




Taddy78 -> RE: Navidezna zaposlitev in porodniška (7.2.2012 18:58:22)

Pri navidezni zaposlitvi moraš vedeti, da to marsikaj potegne za sabo. Mora pa te zaposliti 4 mesece pred nastopom porodniške.
Pri meni je sicer razlika, ker sem kmečko zavarovana, ker že imam enega otroka. Sva se z mojim tudi pogovarjala o tem, ampak ko potegnem vse skupaj...plačevala bi višji vrtec, dobila nižji otroški dodatek za oba in to ne samo v času porodniške, ampak še naslednje leto...ko sem preračunala, koliko bi on imel stroškov z mano z dajatvami in vse zgoraj našteto...se mi res ni splačalo. In tako sedaj sploh ne dobim tak slabega izplačila, pa še prispevkov ne rabim plačevat.




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>