porodniška-minimalna plača (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


neanja duo -> porodniška-minimalna plača (13.4.2010 8:13:27)

Ali kdo ve kako je glede porodniške v tem primeru?Če porodniška že teče in se zračuna iz minimalne plače(zaposlitev manj kot 12 mesecev) in se vmes minimalna plača zviša.Ali se poviša tudi nadomestilo?

hvala lepa




zmajaz -> RE: porodniška-minimalna plača (13.4.2010 8:46:43)

Na strani od CSD Šiška pri možnosti inf. izračuna piše takole:
"V kolikor v polju ni vrednosti, se za manjkajoči mesec vzame v osnovo 55% zadnje znane minimalne plače"
Torej se upošteva nova zvišana minimalna plača za vse mesece, ko ni bolo plače in ne minimalna plača, ki je bila veljavna tiste mesece.




neanja duo -> RE: porodniška-minimalna plača (13.4.2010 13:45:50)

No,zdaj vem odgovor.Sama sem izpolnjevala papirje konec prejšnjega leta(nastop porodniške 5.11.2009).In velja pač nadomestilo,ki je na odločbi.Pa če se vmes 3x poviša minimalna plača,se znesek ne spremeni(poviša).Meni se to ne zdi fer!?Če je minimalna plača višja,bi se moralo upoštevati po novem,po moje.Pa se ne.
To je za primer,kjer nisi zaposlena vseh 12 mesecev.




zmajaz -> RE: porodniška-minimalna plača (13.4.2010 14:24:34)

Aja - ti si mislila, če se spremeni potem, ko ŽE imaš odločbo in že prejemaš starševsko nadomestilo. Ne - to se pa res ne spremeni. Jaz sem narobe razumela in sem mislila, da sprašuješ, ali se pri izračunu višine strševskega nadomestila za mesece brez plače vzame minimalna plača, ki je veljala takrat ali nova, višja.




zmajaz -> RE: porodniška-minimalna plača (13.4.2010 14:26:12)

IZVIRNO SPOROČILO: neanja duo
Meni se to ne zdi fer!?Če je minimalna plača višja,bi se moralo upoštevati po novem,po moje.Pa se ne.
To je za primer,kjer nisi zaposlena vseh 12 mesecev.

Hja - lahko gledaš tako - lahko pa gledaš tudi z druge plati - da smo lahko srečne, da nam za tiste mesece upoštevajo vsaj 55% minimalne plače in ne čiste nule, ker nismo bile še nič zavarovane.




Stran: [1]