30 delovni urnik in dopust (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


pekmez -> 30 delovni urnik in dopust (13.4.2010 19:50:57)

 Zanima me kako se mi štejejo ure med dopustom,če delam 30-delovni urnik.?
Danes sem bila presenečena,ker so mi rekli,da za delovni dan 6 ur, ter,da mi se sobote ne štejejo.(kljub temu,da jih delam).Prej med tednom 7 ur,sobote 5 ur.
30 delovni urnik bom koristila do 3.leta otrokove starosti,nikjer ne zasledim če sem oproščena nedeljskega dela,delam v turizmu.





lukec -> RE: 30 delovni urnik in dopust (13.4.2010 20:27:24)

1  delovni dan = 1 dan dopusta (ne glede na število ur)




kajajaka -> RE: 30 delovni urnik in dopust (13.4.2010 21:23:01)

Ko si delala 8 ur, je bil tvoj dan dopusta vreden 8 ur, sedaj pa delaš 6 ur in je tvoj dan dopusta vreden 6 ur - še vedno pa imaš enako število dni dopusta. Sobote še vedno lahko delaš 5 ur, ampak v tem primeru si kak drug dan prosta. V tednu lahko narediš le 30 ur - kot imaš v pogodbi zapisano. Ni važno kateri dan je, važno, da je tedensko to toliko ur, kot imaš dogovorjeno.
Slišala sem za eno, ki dela polovični čas (20 ur tedensko) in se je zmenila v službi, da dela ponedeljek in torek 8 ur, sredo 4 ure, četrtek, petek, sobota in nedelja je prosta. Tukaj profitira tudi delodajalec, saj ji plača prevoz le za 3 dni, ona pa rabi varstvo le tri dni... in vsi so zadovoljni. Veliko je stvar dogovora. Če se pa ne da dogovoriti, pa po črki zakona...




pekmez -> RE: 30 delovni urnik in dopust (14.4.2010 12:30:51)

Sicer imam tudi jaz dogovor z delodajelcem,da ne delam vsak dan 6 ur,ampak mešano:2 dni po 5,2 dni po 6,1 dan po 8,tudi sobote in nedelje.Zanima me zakaj,ko vzamem dopust na soboto se mi več ne šteje?
Za nedelje pa me je zanimalo,če so zakonsko oproščene do 3.leta starosti ali ni nuja?
hvala,lp.




zmajaz -> RE: 30 delovni urnik in dopust (14.4.2010 16:37:07)

Do 3. leta otrokove starosti si zakonsko oproščena dela nadur in dela ponoči, NE pa tudi dela v nedeljo.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (28.4.2010 10:05:43)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




zmajaz -> RE: 30 delovni urnik in dopust (28.4.2010 10:10:53)

IZVIRNO SPOROČILO: S0ncIca
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Do 3. leta otrokove starosti si zakonsko oproščena dela nadur in dela ponoči, NE pa tudi dela v nedeljo.

Res? Po katerem zakonu, da malo pobrskam...

Po zakonu o delovnih razmerjih seveda. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1]