lecitin (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Alergija



Sporočilo


asija -> lecitin (13.7.2005 13:22:00)

Zanima me, če mi lahko pomagate in mi poveste v katerih živilih ste zasledile da vsebujejo lecitin. Jaz ne poznam nobenega. Hčerka je namreč alergična na jajca.

Hvala in en lep sončen dan.:):):)




nat -> lecitin (14.7.2005 14:30:54)

Ojla!

Če je licitin v hrani, ti bo sigurno pisalo pri sestavinah - beri mali tisk na embalaži.

Drugače pa vem, da je liciti v margarini, razen v Rama Harmonia (to lahko je).

Jajca so tudi v testeninah, čeprav ne piše da so, saj proizvajalcu v primeru, da je eno jajce na kilo moke, ni treba napisati v sestavo da vsebuje jajce (pazi). Kupiš tiste testenine, kjer izrecno piše BREZ JAJC!

Pazi tudi na vse piškote, razen tistih kjer piše da ne vsebujejo jajc (beri dekleracijo...).

Veliko sreče pri iskanju in papanju.




Ivi33 -> lecitin (14.7.2005 22:46:53)

Alergologinja je rekla, da barilla testenine (večina) ne vsebujejo jajc.

Za lecitin pa včasih piše jajčni lecitin, večinoma pa E 322. Tako, da bodi pozorna na to oznako.

:rozica:




asija -> lecitin (18.7.2005 10:35:37)

Hvala obema za odgovore. Kaj vajina otroka sta tudi alergična na jajca? Kaj jima pa dajeta za jest?

Jaz včasih sploh ne vem več kaj ji naj še dam. Sploh zadnji teden ko nekaj "štrajka".

Lep sončen dan:):):)




nat -> lecitin (18.7.2005 14:14:28)


Mi smo stari 5 mesecev in en teden, tako da se uvajamo zdele 2 tedna z gosto hrano. Si pa črpam svoje mleko in ji ga zvečer malo zmešam z rižolinom, da se naje. Drugače se pa še polno dojimo.

Imamo danes alergološko testiranje, pa bomo videli kaj bo pokazalo (baje pri tako malih ne pokaže nič???).

Kako bo pa s hrano če bo alergična pa nimamo izbire kot da je na dieti.

Malo pobrskaj nazaj po forumu, so punce objavile recepte za otočke z alergijo na jajce in mleko.


Kolko ste pa vi stari in kdaj ste bili na testiranju?




Stran: [1]