Bučke (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


sezam -> Bučke (13.7.2005 22:08:16)

Ali se sveže bučke tudi lahko zmrznejo :zmeden:? Kako se obnesejo? Bi jih spravila za kasneje, sedaj ko jih je dovolj doma, da jih kasneje ne bi kupovala. Naša :duda: pa še ne je goste hrane in bi ji jih dala ko jih bojo na vrsti.




Jančika_ -> Bučke (13.7.2005 22:10:28)

Jaz jih skuham na pari, spasiram in zmrznem po porcijah. Za sveže pa ne vem, kako to gre:zmeden2:.




Gina -> Bučke (13.7.2005 22:15:37)

Sveže bučke so odmrznjene zanič. Lahko jih edino naribaš in ožameš, pa zmrzneš, če delaš iz tega kdaj potem polpete. Aja, če boš cele sveže bučke zmrzovala, izgubijo okus in samo voda gre od njih, res niso ok, lahko pa probaš.
Sicer je pa najboljše, da bučke pripraviš kar v omaki in ali kakorkoli že in narejene zmrzneš. Take so pa v redu. Držijo pa nekaj mesecev do pol leta, več ne.





BARBARA R. -> Bučke (13.7.2005 23:22:52)

Jaz jih naribam in zmrznem. Običajno jih pripravim v omaki ali pa za zelenjavno musako.


:muca:




Annny -> Bučke (14.7.2005 0:47:06)

Seveda lahko zmzneš sveže bučke- pri nas to počnemo vsako leto in so odlične!

Surove nareži na večje koščke, zapakiraj v vrečke in zamrzni. Nobenega prevrevanja.
Pripraviš jih tako, da najprej na olju prepražiš malo čebule, dodaš malo žličko moke, na to daš zmrznjene bučke, zaliješ z malo vode in vse skupaj dušiš, nato dodaš česen v prahu in svež peteršilj ter soliš- mnjami!

lp




Blink1 -> Bučke (14.7.2005 8:57:15)

Jaz jih zamrzujem odkar jih Neja je. Sveže narežen na kolobarje,v posodico in v zmrzovalnik.




lidia -> Bučke (14.7.2005 22:17:18)

Jaz enako, na rezine jih narežem ali naribam, dam v čist ta male vrečice in zamrznem. Pozimi jih uporabljam za omake! Se super obnese!!!!




Stran: [1]