|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Delo v tujini?
3.5.2010 10:29:17   
Tarči
Zadnje čase opažam vse več ljudi ki gredo delati v tujino in nekateri res dobro zaslužijo. Zanima me kaj ve misite o tem oz. ali ima katera izkušnje s tem?



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 10:36:30   
kakadoo
Ja... če imaš znanje, izkušnje in denar, da se lahko kar iz danes na jutri preseliš v tujino...
Zakaj pa ne. Jaz osebno si ne predstavljam da bi šla... Ker kot prvo nimam pojma o angleščini,
kot drugo - sama ne bi šla, ker nebi hotela biti brez družine... Da bi pa še otroke hendlala v tujino...
Je pa tudi zanje hud udarec.. zamenjati šolo itd... Ne vem.. Za mlade ambiciozneže "za enkrat še" brez družine, se mi zdi mnogo bolj primerno kot pa seliti eno družino, ki ima že vse utečeno...
Jaz osebno ne bi šla.

(odgovor članu Tarči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 11:35:34   
babylove
Ko se od daleč gleda v tujino, vidijo samo denar.
So tudi druge stvari, manj rožnate, a veš.



(odgovor članu Tarči)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 13:02:41   
alejna
Jaz sem zivela in delala v Ljubljani kod med. sestra,spoznala fanta iz Austrije in se preselila k njemu...ker nisva bila porocena,jaz nisem imela pravice opravljati svojega poklica,ampak sem nasla sluzbo v enem hotelu,kjer sem delala eno leto,in se sproti ucila nemsc....po enem letu sem zanosila,med tem sve se se porocila...rodila sem pred 13.meseci (tukaj)...Imela sem moznost izbrati dolzino trajanja porodniske(3 leta,2,5 leti in 2 leti),izbrala sem 2,5 leti...med tem casom dobim vsak mesec 450 eurov porodniskega in vsak drug mesec 450-500 eurov otr.dod....Imam se leto in pol porodn. potem si bom nasla "svojo" sluzbo kjer bom lahko delala kod med.sestra place pa so od 1500-2000 eurov (brez nocnih,dezurstev...) veeeliko boljse kod v Sloveniji!!!Pa tudi v hotelu sem zasluzila 1200 eurov mesecno in to je povprecna placa tukaj.kdor ima moznost in seveda zeljo,toplo priporocam da naj si najde sluzbo v austriji,ker vse imajo res urejeno,z vsem sem zadovoljna...pa tudi jezik ni taaako tezko nauciti kod sem si na zacetku predstavljala,v treh letih sem se naucila tekoce govoriti user posted image ...ne vem jaz ne vidim nobeno negativno vsebino zivljenja tukaj,sem veliko bolj zadovoljna kod v Sloveniji

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 13:13:47   
Tarči
Ravno to sem zasledila v večini primerov veliko boljše zadovoljstvo kot pri nas, no tako ali tako je pri nas nezadovoljstvo. Zanimivo kako je pa kaj s prebivališčem ?

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 13:19:11   
kakadoo
Imela sem moznost izbrati dolzino trajanja porodniske(3 leta,2,5 leti in 2 leti),


Čaki... a js to prav razumem.. A v Avstriji greš lahko na porodniško za 3 oz 2 leti???

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 13:27:42   
alejna
z prebivaliscem nisem imela problemov,prijavila sem se normalno na obcini kjer sem se preselila in se v Sloveniji zacasno odjavila nobenih problemov nisem imelauser posted image

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 13:29:43   
alejna
pa kar se tice porodniske,kakadoo prav si razumela user posted image ,lahko izbiram do 3 let,v primeru,ce bi se v casu porodniske locila od moza ti dajo celo se 6 mesecev dodatnega porod. ker si mamica samohranilka

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 13:35:33   
kakadoo
In potem hvalijo Slovenijo, kako je fajn ko si lahko eno leto na porodniški.... user posted image
E Slovenija Slovenija.... user posted image  Bolš da sploh ne veš kako je drugje... user posted image

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 13:36:43   
liliana
Samo "plačilo" porodniške v Avstriji pa ni 100% tvoje avstrijske plače, tako kot pri nas......

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 13:45:36   
alejna
neee ni 100% od place ki sem jo imela zato pa sem dva meseca pred porodom in dva po porodu dobila 200 % place,torej 2400 eurov krat 4 mesece,to se imenuje "mutterschutz" v prevodu materinska zascita,in v teh mesecih pac dobis toliko denarja ker nisi zmozna delati,dva meseca po porodu pa se zacne "prava" porodniska.pa se to moram povedati ce bi izbrala manjse trajanje porod. (jaz sem si med tremi varijantami izbrala srednjo 2,5leti),ce bi izbrala 2 leti bi seveda dobila vec denarja (890eurov)mesecno.Sem pa zadovoljna tudi z 450 euri ker je tudi otroski dodatek vecji kod v Sloveniji pa se z otrokom sem dlje (kar je neprecenljivo).

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 13:56:39   
bumerang
Alejna, fajn, zdaj se pa še slovensko lahko začneš učiti.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 14:03:03   
alejna
bumerang nocem se kregati,samo odg. sem hotela,in se trudim da odgovorim pravilno,in ce nisi opazil-a se trudim da ne delam pravoslovnih napak kod nekateri "slovenci" (tk,kk,js...)...v Sloveniji sem le zivela in delala tri leta pa mislim da govorim dokaj dobro,ker nisem rojena Slovenka user posted image ...

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 14:03:36   
babylove
IZVIRNO SPOROČILO: kakadoo

In potem hvalijo Slovenijo, kako je fajn ko si lahko eno leto na porodniški.... user posted image
E Slovenija Slovenija.... user posted image  Bolš da sploh ne veš kako je drugje... user posted image


Ja, samo ti celo leto dobivaš 100% nadomestilo plače, če se ne motim. Francozinja pa je lahko doma 3 leta in dobiva 30% plače ali manj. Tako da na koncu nekako skupaj prideta, kajne?

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 14:07:18   
alejna
saj v Sloveniji ni takooo hudo,v Ameriki porod. menda traja en mesecuser posted image

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 14:07:21   
bumerang
No, Alejna, če nisi Slovenka pa se opravičujem.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 14:07:49   
alejna
Hvala,lepo od tebeuser posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 14:10:58   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: alejna
v Ameriki porod. menda traja en mesecuser posted image

6 tednov - do prvega pregleda po porodu. In če je z mamo in z otrokom vse OK, mora mama nazaj v službo.

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 14:11:56   
alejna
user posted image ,user posted image ,user posted image ,

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 14:16:24   
Tarči
Zanimivo namreč imam podatke da so tudi na nizozemskem precej dobre izkušnje skratka enostavno nekje so takšne plače ki ti pri nas še na misel ne pridejo.

Kako pa prideš do zaposlitve razen tega da imaš nekaj spletnih strani eures in druge, ali mogoče obstaja kakšna agencija?


Ne ciljam takoj za dobro delovno mesto za začetek bi bilo tudi kaj srednjega ok, samo zanima me kje se da poiskati kaj takega, hkrati bi se z veseljem naučila še njihovega jezika.

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 14:19:26   
kakadoo
IZVIRNO SPOROČILO: babylove

IZVIRNO SPOROČILO: kakadoo

In potem hvalijo Slovenijo, kako je fajn ko si lahko eno leto na porodniški.... user posted image
E Slovenija Slovenija.... user posted image  Bolš da sploh ne veš kako je drugje... user posted image


Ja, samo ti celo leto dobivaš 100% nadomestilo plače, če se ne motim. Francozinja pa je lahko doma 3 leta in dobiva 30% plače ali manj. Tako da na koncu nekako skupaj prideta, kajne?



Je pa le lahko tri leta z otrokom... To pa tud precej odtehta.. Zdaj je spet odvisno od vsake posameznice. Eni bo več pomenilo da dobi več keša, drugi pa keš niti ni tok pomemben, pa je rajši dlje časa z otrokom..
Meni osebni bi več pomenilo, da sem dlje z otrokom pa tud če dobim malo manj porodniške..

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 14:26:38   
alejna
kakadoo prav imas,cas z otrokom je pomenbnejsi user posted image

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 14:33:27   
Poka
Če bi, bi šla v Avstalijo - sva si že enkrat urejala vizo, pa si je moj premislil, čeprav je imel možost dol dobit dobro službo. Čeprav mislim, da imava tu kar dokaj OK standard, ampak se morava ful trudit za to - edino stalno je en pritisk, ko vidiš, kako so ljudje reveži, kako vse propada in jezijo te neurejene stvari, korupcija in vse te za lovenijo čisto vsakdanje stvari. Imela sva še neka dobrih priložnosti, pa jih tudi nisva izkoristila, ampak moraš imet že ful srečo, ker ni tako enostavno... Prepričana sem, da npr. tudi z dobro plačo v Avstraliji ne prideš do take nepremičnine, kot jo imava tu, se da pa sicer veiko bolje živet - hrana je cenej, vsi stroški so cenejši... Dol imam sicer sorodnike že 40 let, ki imajo sicer čisto povprečen standard - meni je pa sicer to nadpovprečno, če lahko vsako leto pridejo sem za cel mesec vsa družina z letalom.

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 14:38:01   
Tarči
Zelo lepo, sliši se seveda lepo in enostavno pa se zavedam da dejansko ni tako enostavno priti zraven. Ni mi jasno zakaj nimamo kakšne posebne agencije ki bi nas slovence lahko pripeljala do dela v tujini, ali pa je jaz še nisem zasledila.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Delo v tujini?
3.5.2010 15:14:34   
pety78
e pa le lahko tri leta z otrokom... To pa tud precej odtehta..


Pa še za dve leti vrtec odšteješ. user posted image


_____________________________



(odgovor članu Tarči)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?