asimetrija (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček >> Razvoj otroka, razvojna ambulanta



Sporočilo


hmmm -> asimetrija (8.5.2010 19:45:04)

Lp. Imam sinka, s katerim hodiva v Ra in nekje dva meseca na fth. Ugotovljena je hipotonija in asimetrija. Vaje delava vsak dan, a me skrbi asimetrija, saj se je z gibalnim razvojem poslabšala. A ste imele mamice s podobno diagnozo tudi takšno izkušnjo; prej je bila sicer nakazana asimetrija, zdaj ga pa v položaju pasenja kravic vredu vleče v eno stran oz. glavico .Ra imava šele čez mesec dni. Kako se je pri vaših otrocih to poznalo na gibanju, ali ste asimetrijo odpravili popolnoma oz. do kakšne mere? Upam le, da je to zgolj začasen efekt in da bo prišlo do izboljšav, saj že od rojstva uporabljam handling, vaje iz fth pa delava 2 meseca+ enkrat tedensko z terapevtko. Prosim za vaše izkušnje.




mya1802 -> RE: asimetrija (8.5.2010 23:41:43)

zivjo, midve sva imeli blago asimetrijo, stara je bila 4-5 mesecev, sva šli k fizioterapevtki in se ji pri nalednjem obisku ni nič več poznalo. Sedaj je vse uredu, pa vseeno hodiva malo potelovadit k fizioterapevtki in po vsakem obisku zna že marsikaj, npr. sedeti itd. Pa nisem doma skoraj nič vaj delala, samo malo sem "raztegovala" tisto stran, ki je bila "izbočena". Fizioterapevtka je pa svoje naredila....full sem zadovoljna z njo.




marjetica8 -> RE: asimetrija (10.5.2010 18:09:34)

midva tudi hodiva na fth sedaj 3 mesece. Ima diagnozo blaga hipertonija in asimetrija. Hipertonija se je zelo hitro popravla. Z asimetrijo se pa še vedno matramo, ker mali nekako noče sodelovat. Poseda se namreč samo na levo stran. Dosegli smo, da je začel kobacat (prej je plazil po trebuhu in se odrival samo z levo roko) in da je začel hodit ob opori. S kobacanjem in hojo je vsaj primoran prenašat težo iz ene na drugo nogo. Posedat se pa noče na desno pa naj delam kar hočem. Ta problem moramo rešit na naslednji fth.
Če gre na slabše, bi jst na tvojem mestu hotla met še eno strokovno mnenje. Pejt privat na eno uro fth k eni druhi fizioterapevtki, pa boš vidla kaj bo rekla...SREČNO[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




pinkulja -> RE: asimetrija (12.5.2010 11:54:25)

tudi mi imamo podobne težave. kakšen športni voziček mi svetujete, ker bo košaro zdaj zdaj prerastel, star pa je 2,5 meseca. kako se vam je obnašal v lupinici? eni jo svetujejo, drugi ne.




pinkulja -> RE: asimetrija (12.5.2010 11:56:03)

kako pogosto ste hodile na fizioterapije? se je katera posluževala zasebnih fizioterapevtk? Ima kdo izkušnje z Jožico Potrč iz Pesnice?




pinkulja -> RE: asimetrija (12.5.2010 11:57:13)

h kateri terapevtki si hodila in kako pogosto?




marjetica8 -> RE: asimetrija (12.5.2010 12:15:02)

IZVIRNO SPOROČILO: pinkulja

h kateri terapevtki si hodila in kako pogosto?


A jst? v Staro Goro pri Novi Gorici, k fizioterapevtki Simoni...kako se piše, povem jutri k gremo glih dol (sem pozabla). Drugače hodimo na fth enkrat na 14 dni.




pinkulja -> RE: asimetrija (28.5.2010 12:56:42)

h kateri fizioterapevtki si hodila?




pinkulja -> RE: asimetrija (28.5.2010 12:57:29)

iamamo podoben problem, pa je vedno slabše, pa so rekli, da ni hudo.




pinkulja -> RE: asimetrija (28.5.2010 12:59:43)

žal sem iz čisto drugegag konca Slovenije. jaz hodim tudi na 14 dni k fizioterapevtki, če imam srečo, privatne pa so vse zasedene. sem enonašla ,a mi ni všeč.




biba14 -> RE: asimetrija (17.6.2010 9:09:38)

IZVIRNO SPOROČILO: pinkulja

kako pogosto ste hodile na fizioterapije? se je katera posluževala zasebnih fizioterapevtk? Ima kdo izkušnje z Jožico Potrč iz Pesnice?


Mi hodimo k gospe Jožici že od 3.meseca dalje, zaradi hipertonije in asimerije. Na razvojno amb.bi takrat morali čakati 4 mesece in bi bilo že zdavnaj prepozno, tako pa nas je privat fizioth.rešila. Hodili smo 3-4x na mesec, nato 2x,sedaj pa le še 1x. Hipertonija je še malo prisotna, ampak to opazi le terapevt, asimetrije že dolgo ni več. Pri slabem letu kobaca,se dviguje, ob opori hodi. Jožica je zakon. Res priporočam.




Stran: [1]