RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izkušnje! (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


Urska09 -> RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izkušnje! (13.5.2010 7:28:45)

Pa saj ne gre za "učenje" angleščine, dajte no! V bistvu se otročki ves čas igrajo, poslušajo pesmice, gledajo slikce...in se skozi igro učijo angleščine. Zgodnje učenje tujega jezika je namenjeno samo temu, da otroci jezik "slišijo", da se jim vsede v spomin, da dobijo občutek za jezik. To se pozna šele kasneje, npr. na izgovorjavi. Zato je tudi veliko staršev razočaranih, ker mislijo, da bodo njihovi otroci po 1 ali 2 letih "učenja" angleščine v vrtcu tvorili stavke in govorili anleško. To sploh ni namen!

Govorim iz lastnih izkušenj oz. izkušenj mojega starejšega sina. Angleščina je eden redkih predmetov v šoli (poleg matematike), ki mu laufa BP.

Sicer sem pa tudi sama velik zagovornik igranja in ne pustim, da ima moj otrok več kot eno dodatno dejavnost poleg šole.




Metuljček Cekinček -> RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izkušnje! (13.5.2010 8:44:12)

Jaz ob vikendih včasih prevajam, zato je tudi mojega metuljčka začelo zanimati, kaj počnem in sva izdelala plakat z različnimi predmeti in živalmi in me zdaj vsak dan sprašuje, kako se reče posameznemu predmetu v angleščini.

Tako da sem tudi jaz začela razmišljati, da bi ga jeseni vpisala na kakšen tečaj. Se pa strinjam z Raho, da je učenje tujega jezika v nekem tečaju ali pa tudi v šoli precej nenaravno. Učitelji, ki niso "native speakerji", nas v tem procesu učenja naučijo precej napak, ki se jih potem zelo težko otreseš.

Če bom našla kakšen tečaj, ki ga vodi "native speaker" ga bom najverjetneje vpisala, tečaj, kjer se učijo pesmice, barve in števila pa se mi ne zdi najbolj smiseln.




Pupa1 -> RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izkušnje! (13.5.2010 12:37:25)

Jaz obvladam aktivno angleško in nemško in se zavedam pomembnosti znanja tujih jezikov, pa mi še ni prišlo na misel, da bi svojo triletnico vpisala v kakšen tečaj. Saj bo še čas za to. Ok, če je preko igre, petja pesmic in da otrok v tem uživa, vredu. ČEprav tudi za to je še čas. Mogoče pri kakšnih 5 letih, ko vseeno bolje obvlada slov. jezik oziroma je njegov besedni zaklad bogatejši. Torej poanta:naj se najprej nauči slovenko....

Imamo prijatelje, ki se svojim enoletnikom pogovarjajo nemško, čeprav so Slovenci. Mislim, krneki... Jaz jih vedno zafrkavam in rečem, naj ga najprej naučijo slovensko. Meni je to čist mimo, no




jaša2 -> RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izkušnje! (13.5.2010 14:47:18)

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09

Pa saj ne gre za "učenje" angleščine, dajte no! V bistvu se otročki ves čas igrajo, poslušajo pesmice, gledajo slikce...in se skozi igro učijo angleščine. Zgodnje učenje tujega jezika je namenjeno samo temu, da otroci jezik "slišijo", da se jim vsede v spomin, da dobijo občutek za jezik. To se pozna šele kasneje, npr. na izgovorjavi. Zato je tudi veliko staršev razočaranih, ker mislijo, da bodo njihovi otroci po 1 ali 2 letih "učenja" angleščine v vrtcu tvorili stavke in govorili anleško. To sploh ni namen!

Govorim iz lastnih izkušenj oz. izkušenj mojega starejšega sina. Angleščina je eden redkih predmetov v šoli (poleg matematike), ki mu laufa BP.

Sicer sem pa tudi sama velik zagovornik igranja in ne pustim, da ima moj otrok več kot eno dodatno dejavnost poleg šole.


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] bravo! me veseli, da nisem edina takega mnenja!! kot bi mi vzela besede z jezika!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (13.5.2010 15:31:53)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (13.5.2010 15:34:09)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




blustar -> RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izkušnje! (19.5.2010 1:28:43)

Naša skoraj 4letnica hodi na angleško igralnico in se ima fajn in rada gre. Poleg tega, da je v stiku z angleščino, je tam z drugimi otroki, drugo je okolje, druge igrice in pesmice kot v vrtcu. Ne zdi se mi stran vržen denar. Nimam pa nobenih velikih pričakovanj od tečaja glede tega, kaj se bo naučila. Dovolj je, da je v stiku in da ji zbuja zanimanje za jezik.

Midva sva si rekla, da bova z njo občasno govorila angleško, pa nikoli zares nisva začela. Če se ne lotiš načrtno, ni nič - čas gre prehitro mimo. Nisem pristaš TV in dovolim samo omejeno gledanje, tako da prek risank ne more bit prav veliko v stiku z jezikom. V tujejezičnem okolju smo premalokrat in premalo komuniciramo v angleščini, da bi od tega kaj imela. Razen, da ve, da so različni jeziki in da so jo tudi začeli zanimati. Lansko poletje je sama začela spraševat, kako se kaj reče v katerem jeziku. In jeseni, ko sva našla en tak tečaj za najmlajše, sva jo dala.

Se pa strinjam, da bi bili z vidika osvajanja jezika boljši native speakerji. Varianta z angleško varuško ni slaba[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




dory -> RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izkušnje! (19.5.2010 7:38:16)

Jaz sem svojega skoraj prvošolčka pusila s tujimi jeziki...nisem ga še hotla vpisovat v kakšen tečaj...v prvem razredu bom to storila, za zraven pa enkrat na teden še native speakerja...bomo vidl kako se bo obnesl...silit ga pa ne mislim..če bo  interes,ga bom spodbujala, drugače ne...




SaaS -> RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izkušnje! (20.5.2010 13:39:35)

Nisem brala vseh odgovorov. Pišem svoje mnenje. Jaz nisem pristaš tega. Otrok ne zaposljujem na polno in tako sem se odločila za eno stvar, ki jo imata poleg vrtca in to je telovadba. Ker se mi zdi veliko bolj bistveno v tem zgodnjem otroškem obdobju delati na njihovi motoriki kot pa učenju tujih jezikov.
Sem pa pred dnevi govorila s kolegico, ki je učiteljica angleščine v oš. Ravno to sem jo spraševala, kaj si ona misli in kakšne so njene izkušnje potem v šoli. Njej se tudi ne zdi posebej smiselno tako malih predšolskih otrok spoznavat z angleščino. Pravi, da tisti, ki jim jeziki ležijo, jim bo steklo tudi brez teh zgodnjih tečajev. Tistim ki pa jeziki ne ležiji, pa se prvo leto dve v šoli pozna, da so se z jezikom že srečali in jim je mogoče malo lažje, amak kmalu so na istem kot bi bili drugače.
Še moja izkušnja. Med študijem sem veliko inštruirala angleščino, med drugim tudi fantka v prvih razredih šole, ko še ni imel angleščine v šoli. In točno tako je bilo. Na začetku je bilo fino, ker je že določene stvrai vedel, kasneje pa je "usahnil". Še celo polenil se je zaradi tega in se ni trudil, ker se mu je zdelo, da itak že vse zna, ko pa so prišle zahtevnejše stvari je pa zaškripalo...
Tako da jaz nisem za to in tudi mojih otrok ne bom vključevala na nobene take tečaje. Imam pa nekaj kolegic, katerih otroci hodijo na nemščino. In otrok pri 6 šteje po nemško. Uaaau! Malo heca, ampak pri 30 nevem no, če bo bistvena razlika z nekom, ki se bo začel učiti malo kasneje. Jasno, so pa tudi izjeme...  

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Imamo prijatelje, ki se svojim enoletnikom pogovarjajo nemško


enako nasi prijatelji: ziveli so v Angliji nekaj casa, drugi se je tam tud rodil in oce z obema govori izkljucno anglesko; mama pa materni jezik.
4-letnik tekoce govori oba jezika, v obeh ima bogat besedni zaklad.

men je to super!


Tudi meni je to super. Ampak vprašanje ni o dvojezični družini ali življenju v tujejezičnem okolju. Ampak o tečaju! To sta dve popolnoma drugi stvari.




tjasa. -> RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izkušnje! (27.9.2011 21:57:40)

Naj še sama povem svoje mnenje. Sem študentka, ki sicer nudi učenje in inštrukcije angleščine osnovnošolcem.

Strinjam se, da nekateri starši preveč zahtevajo od otrok in pričakujejo, da bo le-ta postal njihov mali genij. Otrok porebuje občutek svobode in igrivost, dokler to še ima, saj bo kmalu odrasel in naložen z obveznostmi.

Po drugi strani pa poglejte, koliko težav imajo preveč sami sebi prepuščeni otroci - ti, ki jih starši preveč razvadijo in ne naučijo, da v življenju ni pomembna samo igra. Takšni otroci imajo težave z navajanjem na delanje domačh nalog, in na učenje tudi drugih predmetov, ne le angleščine. Ko se starši tega zavedo, je težko otroka čez noč navaditi na razumevanje, da življenje ni le igra, pač pa tudi učenje, ki prinaša znanje, s katerim se odpravimo od doma v svet. Dandanašnji svet pa zahteva komunikacijo. Ne v slovenščini, temveč v angleščini.

Sprijazniti se moramo, da je angleški jezik postal naš drugi materni jezik. Z njim se lahko sporazumeva cel svet. V kolikor pogledate ocene osovnošolcev, je poleg matematike, velika težava tudi angleščina. Zato menim, da JE PRAV, da se otrok s tujim jezikom seznani čim prej, saj mu bo poznan, ga bo zanimal, in mu ne bo predstavljal težav v življenju. Dokazano je, da prav seznanjenje otroka s tujim jezikom v zgodnjem otroštvu, omogoči sposobnost govornega izražanja kasneje.

Katero mnenje torej zagovrjati? Ubrati je potrebno srednjo pot. To ne pomeni, da se otroku naloži bukva, ki jo je potrebno predelati, in se ga vpiše na intenzivni jezikovni tečaj, temveč naj otrok skozi igro, poslušanje, zanimive vaje, uganke, spoznava svet tujega jezika. To ne pomeni, da otroku odvzamemo svobodo in mu krademo čas za igro. Tudi sam bo to vzel kot igro, ki bo postala del njegove narave - recimo, kakor otroka na zabaven način učimo učenja umivanja zob, ali oblačenja, tako ga učimo tudi jezika. Pa učenje osnovnih ptreb otroku odvzema svobdo? Nikakor ne, ker so te svari pomembne za njegovo prihodnost. Verjemite, da vam bo kasneje hvaležen.



Lep pozdrav,
Tjaša




mateyka -> RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izkušnje! (28.9.2011 9:25:23)


IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1
Imamo prijatelje, ki se svojim enoletnikom pogovarjajo nemško, čeprav so Slovenci. Mislim, krneki... Jaz jih vedno zafrkavam in rečem, naj ga najprej naučijo slovensko. Meni je to čist mimo, no


vsakemu svoje. sem prepričana da bi se tudi pri tebi našlo kaj takega kar bi bilo komu drugemu čist mimo.




ares1 -> RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izkušnje! (29.9.2011 7:32:15)

Otroci, ki jih starši vključijo v zgodnje učenje tujih jezikov, kasneje v šoli ne dosegajo boljših rezultatov. Morda na začetku, vendar ko pridejo na enak nivo znanja se pa njihovo prednjačenje ustavi. Učni program ni prilagojen njim, temveč začetnikom. Poleg tega strokovnjaki verjetno vedo kdaj je primeren čas za začetek učenja TJ in kdaj za igro in osnovne življenske stvari. Potem pa se zgodi da otrok po angleško pove kako se reče škarje - rezati z njimi pa ne zna[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Jaz svoje starejše hčerke nisem nikoli prehitro navduševala za kakšno stvar, pa mi je bila v šoli vedno v velik ponos[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Roberta69 -> RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izkušnje! (29.9.2011 21:35:45)

Jaz se svojim otrokom /otrokoma pogovarjam v tujem jeziku že od začetka. Tega ne počnem zaradi nekih blaznih ambicij, nama je pomembno, da bodo otroci v življenju čim bolj zadovoljni in samostojni, ampak mu pač želim čim več reči v življenju olajšati, tako kot najbrž vsak starš svojemu otroku in to je pač nekaj od tega, kar mu lahko ponudim. Zaenkrat je rezultat krasen, moj 3,5-letnik govori "tekoče" (kolikor je to pri triletnihkih normalno) angleško oz. ravno tako kot slovensko (morda v angleščini pozna več besed, ker je šel šele pri 2,4 letih v vrtec, prej se je pa večinoma pogovarjal (no, do 2 let bolj kot ne poslušal) z mano v angleščini). Jaz v vključevanju otrok v tečaje tujih jezikov ne vidim nič spornega, ker so programi tako in tako prilagojeni in gre za učenje skozi igro, tako kot gre doma za igro in življenje, torej učenje... Mislim pa, da so pričakovanja staršev nerealna, saj logično otrok v nekaj urah ne more usvojiti jezika; lahko se nauči nekaj pesmic, nekaj besed.




brezka -> RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izkušnje! (23.11.2011 16:09:25)

Evo, našla en prav luškan način za popolnoma osnovno učenje tujih jezikov. Na teli strani obstajajo igre za učenje. Moj otrok jih igra šele kratek čas in zna vsaj nekoliko povezat besede. Jasno, povedat ne zna prav dosti, vendar mu jaz ne znam prav pomagati drugače. To je jasno prvi korak, potem pa sledi jezikovna šola in jezikovni tečaji in to ves čas osnovne šole in potem tudi. S temi igrami pa mu želim predvsem pokazat, da se da tuj jezik naučit popolnoma skozi igro, da se mu tuji jeziki ne zamerijo.




KT -> RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izkušnje! (23.11.2011 23:02:27)


IZVIRNO SPOROČILO: ares1

Otroci, ki jih starši vključijo v zgodnje učenje tujih jezikov, kasneje v šoli ne dosegajo boljših rezultatov. Morda na začetku, vendar ko pridejo na enak nivo znanja se pa njihovo prednjačenje ustavi. Učni program ni prilagojen njim, temveč začetnikom. Poleg tega strokovnjaki verjetno vedo kdaj je primeren čas za začetek učenja TJ in kdaj za igro in osnovne življenske stvari.



Ne bo povsem držalo - ne gre za učenje, ampak, kot je že ena izmed mojih predhodnic napisala za "poslušanje" (audio zaznavanje) tujega jezika. Ne bom filozofirala, ampak zaznavanje (perceptiva) tujega jezika, kateri koli najsi že bodi - je razvijanje sposobnosti, ki jo naši malčki imajo. V trenutku, ko stopijo v osnovno šolo, se sposobnost zazavanja, sprejemanja, absorbcije, v tej temi pač učenja tujega jezika ustavi - zakaj? Ker šola ukaluplja, ker šola diktira, in ker šola omejuje. V trenutku, ko naši nadebudneži prestopijo prag osnovne šole se njihov inteligenčni kvocient zmanjša - zakaj? Kurikulum. Za tiste, ki jih zanima vpogled v šolski sistem http://www.ted.com/talks/ken_robinson_says_schools_kill_creativity.html
Če povzamem - otroci pijejo, pijejo kar jim ponudiš in daš. Pa ne me narobe razumet, moja služba narekuje 10 - 15 ur vsakodnevnega komuniciranja v angleškem, italijanskem, francoskem ali španskem jeziku - tako pač je. Marsikdo bi mislil, da otroka spodbujam h komuniciranju v tujem jeziku. Vendar ne, ostala sem pri materinem jeziku (glede na to, da je spregovorila šele pri treh letih, še dobro, ker bi kdo znal poklicat CSD ;) Zakaj? Ker se popolnoma strinjam - komuniciranje v slovenskem jeziku (ki, mimogrede, premore veliko več kot marsikateri tuj jezik) je prevladalo. Vendar, okolje narekuje, da se otrok uči tudi tujega jezika - kateri koli najsi že bodi. Zatorej, mnenja sem, da je potrebno otroku ponuditi, da "pije", da zazna, in začuti tudi tuj jezik.




mateyka -> RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izkušnje! (23.11.2011 23:09:01)

točno to KT, naš vrtec ima konvergentno pedagogiko prav zaradi tega
http://www.vrtecandersen.si/zgodnje-poucevanje-tujih-jezikov-po-metodi-konvergentne-pedagogike

glej "Zgodnje učenje tujega jezika"




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (23.11.2011 23:11:44)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brbs -> RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izkušnje! (24.11.2011 10:30:13)

Tudi jaz sem se začela učit nemščino nekje pri 5-6 letih starosti in vem, da je zgodnje učenje tujega jezika zelo pomembno, saj želim, da bo vsaj 2 tuja jezika obvladal tekoče.

Ampak- dokler moj 4,5 letni sin reče "čarunalnik" namesto "računalnik", mi na kraj pameti ne pride, da bi ga učila tujih jezikov.

Najprej slovenščina, potem ostalo.
Ampak ko me pa kaj vpraša, kaj to pomeni, pa mu z veseljem povem.




petea -> RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izkušnje! (24.11.2011 10:54:02)

Meni pa je vedno zanimivo brati kontradiktornost mnenj glede učenja večih jezikov:

- če je otrok iz enojezičnega okolja, se ga nikakor ne sme učiti tujega jezika pred npr. 5 razredom OŠ, ko naj bi že popolnoma obvladal materni jezik (ker drugače ga bo tuj besednjak čisto pretresel in ne bo več mogel komunicirati v nobenem jeziku),
- če je otrok iz dvo- ali večjezičnega okolja, pa ni nikoli dovolj zgoraj, da začne spoznavati besede v vsaj dveh jezikih (četudi morda nobenega jezika ne obvladal brez napak), saj je ja logično, da se mora sporazumevati v vseh jezikih okolja.


Pred leti me je ob pogovorih s tujci presenetilo, kako npr. Švicarji, Belgijci, Skandinavci ... relativno zlahka preklapljajo pogovor med različnimi jeziki; večina se jih že od zelo zgodnjih let uči več jezikov (vsaj 3 - 4), ker so njihove dežele iz zgodovinskih razlogov večjezične oz. ker spodbujajo večjezičnost.




Balerina -> RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izkušnje! (25.11.2011 16:57:37)

Midva sva tudi dolgo razmiščjala o tem ali tečaj tujega jezika ali ne. No na koncu je prevladala enkrat tedensko telovadba jeziki pa bodo počakali na OŠ. No ja nekaj pobereta sproti, štetje recimo da smo naredili jemanje zdravil bolj zabavno in tako 3 letnik šteje do 20 v treh jezikih, no ja če prištejemo še Slovenščino potem v 4, pa nekaj preko TV, risanke večina gledata na tujih kanalih, pa na morju ko slišita in potem sprašujeta kaj pomeni.
Se mi pa zdi v tem predšolskem obdobju dosti bolj pomembno da se otroku spodbuja motorika in da se začne ukvarjati s športom ker tudi to mu bo kasneje v življenju še kako prav prišlo sej je del zdravega načina življanja. Tako da se ne strinjam s trditvijo bolje TJ kot nogomet ker bo TJ kasneje v življenju bolj potreboval, gibanje bomo vedno potrebovali ne glede na vrsto zaposlitve.
Glede jezikom pa mislim da če ga potem stalno ne uporablja ga bo tudi pozabil in je čas bolj ko ne stran vržen. Že tisti ki smo se učili v OŠ in SŠ pa že na faksu pa če ga ne uporabljaš potem nekaj let ogromno pozabiš.
Pri dvojezičnih je pa tako da so stalno v stiku za obema jezikoma in tako potem osvojijo oba.




KT -> RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izkušnje! (25.11.2011 22:03:45)


IZVIRNO SPOROČILO: Balerina

Glede jezikom pa mislim da če ga potem stalno ne uporablja ga bo tudi pozabil in je čas bolj ko ne stran vržen. Že tisti ki smo se učili v OŠ in SŠ pa že na faksu pa če ga ne uporabljaš potem nekaj let ogromno pozabiš.
Pri dvojezičnih je pa tako da so stalno v stiku za obema jezikoma in tako potem osvojijo oba.


Ne bo držalo. Da se delno popravim, strinjam se v delu, da če TJ ne uporabljaš, ti TJ ni več tako blizu kot ti je morebiti bil, ko si se aktivno ukvarjal z jezikom. Ampak, če se ga čez leta zopet lotiš, ti bo veliko lažje kot tistemu, ki se TJ ni nikoli učil. Če malce poenostavim, naši možgani so polni razno raznih predalčkov, in vsak od nas ima predal za tuj jezik, nekateri velikega kot omara, drugi pa pač malce manjšega, ampak ima ga vsak od nas - pomembno je, da otrokom pomagamo ta predal odpreti, sami pa bodo potem po svoji volji ta predal polnili in ga "gradili" (beri večali). Če pa takšnega predala otroci ne bodo odprli, spoznali, pričeli vanj "zlagati" svoja drobna spozanja, bo za njih ta predal postal neke vrste skrivnost, tabu, itd. - podobno kot se zgodi ob slabih izkušnjah ob učenju TJ, najsi bodi težave pri učenju ali pa nespretni učitelj.
Zatorej, sem za to, da otrokom "ponudimo" ta spoznanja, sami pa bodo potem naredili selekcijo in izbrali svoje najljubše predalčke v svojih možganih in si tako začrtali pot svojega življenja.




Grenkosned -> RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izkušnje! (1.12.2011 9:47:55)

Kakšno primitivno razmšljanje vzgojiteljice. Razumem, da nekateri starši niso seznanjeni s prednostmi zgodnjega učenja, da pa so tako neindoktrinirane vzgojiteljice in namesto tega podajajo neke svoje teze, ki so jih slišale od babic, je nedopustno. Problematika se kaže ravno v nepreverjanju usposobljenosti vzgojiteljic in učiteljev, šolanju o novih doktrinah, boljših pristopov...
Kakšno mučenje in obremenjenost, lepo vas prosim. Otroci v tej starosti so najbolj željni učenja. To je naravni refleks. Učenje je igra. Ne govorimo o učenju v šolskih klopeh, temveč učenje skozi igro. Je vzgojiteljica vprašala, če otrok že govori kaj slovensko? Verjetno govori, pa so ga zato obremenjevali?
Otroška radovednost je idealna priložnost za učenje. Nisem za to, da se ga vozi na tečaje angleščine. Sami se ukvarjajte z njimi. Spoznali jih boste in oni bodo spoznali vas. Še predno se boste dobro zavedali, že vas bojo presenetili s svojo sposobnostjo. Ne gre za to, da bodo kasneje v prednosti  v šoli, ne gre za to, da se bodo osvojili nekaj pred vrstniki. Gre za možganske "vezi", ki se ustvarjajo do 5. leta. Kasneje manj. Z vzpodbujanjem si jih bodo ustvarili več. Več kot jih bo, več jih bodo lahko v prihodnosti uporabili. Pa ne gre le za učenje angleščine, temveč zgodnjega učenja nasploh. Ne podcenjujte otrok. Ne sodite po sebi. Preizkusite in spoznali boste, da so sposobni več kot si mislite, več kot ste sposobni sami.






flawed -> RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izkušnje! (3.10.2014 13:10:06)

nekaj o zgodnjem učenju tujih jezikov na tej strani: http://www.c00lsch00l.eu/School/




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]