Nakup s.p.-ja od fizične osebe (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Ženkica -> Nakup s.p.-ja od fizične osebe (9.6.2010 16:06:11)

Potrebujem pomoč, če je katera iz foha računovodkinj oz. ima svoj s.p.

Zanima me, če lahko s.p. kupi  material za nadaljno prodajo od fizične osebe. V mojem primeru gre za neke LED lučke, ki so bile kupljene na Kitajskem.  Kako je z davki? Fizična oseba vem, da ga ne more zaračunat.

Hvala,

Ženkica




emma83 -> RE: Nakup s.p.-ja od fizične osebe (9.6.2010 17:30:27)

Kolikor vem, moraš narediti samoobdavčitev, ti bo pa katera druga ziher več povedala kot jaz.




babylove -> RE: Nakup s.p.-ja od fizične osebe (9.6.2010 18:58:06)

Ravno sem računovodkinji postavila to vprašanje. Pravi, da načeloma robe, ki si jo kupila brez računa, ne bi smela prodajat. Če pa že greš v prodajo, pa si ne moreš prikazat nabavne vrednosti v stroških, ker nimaš verodostojne listine (t.j. računa s tvojim imenom).
Če bo kdo kaj več povedal, bom z veseljem prebrala, ker tudi mene zanima.






Antilopa -> RE: Nakup s.p.-ja od fizične osebe (10.6.2010 5:49:48)

Jaz našim strankam svetujem, da se spiše kupoprodajna pogodba, ki jo overijo na upravni enoti. Seveda pa ne moreš od iste fizične osebe kar naprej kupovati na tak način, saj gre v tem primeru že za opravljanje dejavnosti. 




babylove -> RE: Nakup s.p.-ja od fizične osebe (10.6.2010 9:29:21)

In koliko je potem ta overjena prodajna pogodba verodostojna? Če jo vnesem v strošek in v primeru inšpekcije, se jo brez komplikacij upošteva kot račun?

In če ne opravim tega postopka, so lahko kakšne težave v primeru prodaje blaga neznanega izvora (t.j. brez računov)?




Antilopa -> RE: Nakup s.p.-ja od fizične osebe (11.6.2010 5:31:19)

Verodostojna je, vendar se vedno lahko najde inšpektor, ki zakomplicira - saj komplicirajo tudi za račune, predvsem zaradi vrste blaga/storitev (ni v zvezi z opravljenjem dejavnosti). Je pa seveda odvisno tudi od vrste blaga, ki se kupuje/prodaja. Saj pravim, če je to enkratno, ne bi smelo biti problemov, če bi se pa to ponavljalo, pa je to že opravljanje dejavnosti.




Stran: [1]