Otrok sam odpne pas pri Romer Safefix Plus (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otrok v avtu



Sporočilo


Roberta69 -> Otrok sam odpne pas pri Romer Safefix Plus (22.6.2010 14:22:25)

Že ene parkrat sem bila čisto zgrožena, da si naš dvoletnik sam odpne pas, sicer k sreči, ko avto ustavimo, a vseeno. Ne zdi se mi prav, da je zapenjanje narejeno na tak preprost način, da ga dvoletnik komot odpne. Že med vožnjo si marsikdaj roke izvleče izpod pasov in je potem pripet samo spodaj (saj se jezim, a včasih ne pomaga) - v primeru trka, bi bila varnost bolj na psu... no zdaj si ga zna pa še popolnoma odpet [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley3.gif[/image]. Kakšen predlog? A grem lahko kam preverit, če zapenjanje dobro deluje?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (22.6.2010 15:02:49)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




**Tinkara78** -> RE: Otrok sam odpne pas pri Romer Safefix Plus (22.6.2010 17:50:23)

Hčerka je že prvi dan pokazala, da zna roke vzet izpod pasov in se je tudi začela mučit z odpenjanjem.

Ko je to prvič naredila smo se ustavili in je sledil oster pogovor. Od takrat ne upa telovaditi zadaj in se tudi takoj ko se vsede v sedež sama pripne.

Pri nas pač ne poznamo heca kar se tiče varnosti. Tako je in pika. Če je privezana kot je treba se peljemo kam, če ne pa takoj domov.




čili -> RE: Otrok sam odpne pas pri Romer Safefix Plus (22.6.2010 19:22:34)

IZVIRNO SPOROČILO: **Tinkara78**

Hčerka je že prvi dan pokazala, da zna roke vzet izpod pasov in se je tudi začela mučit z odpenjanjem.

Ko je to prvič naredila smo se ustavili in je sledil oster pogovor. Od takrat ne upa telovaditi zadaj in se tudi takoj ko se vsede v sedež sama pripne.

Pri nas pač ne poznamo heca kar se tiče varnosti. Tako je in pika. Če je privezana kot je treba se peljemo kam, če ne pa takoj domov.


bravo! ...se podpišem...




Nika v službi -> RE: Otrok sam odpne pas pri Romer Safefix Plus (22.6.2010 21:30:34)

Naša se sicer sama zapne in odpne pri 4,5 letih, ampak to je dovoljeno samo na domačem dvorišču oz. garaži. Tudi pri nas glede tega ni pardona - roke so za pasom, odpenjanje, zviranje po sedežu ipd. je prepovedano. In moram priznati, da s tem sploh nimamo problemov.




zaspančka -> RE: Otrok sam odpne pas pri Romer Safefix Plus (23.6.2010 15:16:30)

Mi mamo tud ta sedežek in mi res ni jasno, kako ga lahko 2letnik sam odpne, ko moram še jaz včasih res orng pritisnit, da se odpne. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Aja, pa še to, če vleče rokice izpod pasov, po moje pasovi niso dovolj zategnjeni. Ker ko jih res zategneš, da je otroček lepo pripasan, ni šans, da jih dobi ven.




nananaja -> RE: Otrok sam odpne pas pri Romer Safefix Plus (23.6.2010 23:10:53)

Aja, pa še to, če vleče rokice izpod pasov, po moje pasovi niso dovolj zategnjeni.

In potem ti prav nič ne pomaga imet super varen sedež.

Sicer se pa otroku pri dveh letih lepo razloži, vsakič, ko kaj takega stori, zakaj je pas, kaj se lahko zgodi, če ni pripet, pa da sta tudi ati in mami pripeta. Red je vedno pas pripet! je ena akcija, ki jo oglašujejo. Otrok s časom skapira, da ni dobro. Jaz ponavadi rečem, da bom žalostna in bom jokala, če se jima kaj zgodi, čeprav v avtu ni težav.
Če bi bil pa mlajši, bi pa čez priponko kaj pripela, da gumb ne vzbuja pozornosti.




Roberta69 -> RE: Otrok sam odpne pas pri Romer Safefix Plus (24.6.2010 14:20:06)

Saj mu razlagam, zakaj mora biti pripasan in da smo drugi tudi in se jezim (samo ne pomaga vedno). Ima pa pas zategnjen do konca (bolj ne gre) - je pa bolj drobčkan fantič. In vem, da če ni pripasan, je skoraj vseeno, če bi na kosovnem odpadu pobrala en sedež.




Stran: [1]