lubenice (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Od rožce do solatke



Sporočilo


mala zirafa -> lubenice (4.7.2010 14:21:08)

Moja petletnica jih je za foro posadila spomladi.Plodovi so bolj mali nekje velikosti pink ponk žogice.Kdaj bodo nastale lepe lubenice?




Gina -> RE: lubenice (4.7.2010 15:01:20)

IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Moja petletnica jih je za foro posadila spomladi.Plodovi so bolj mali nekje velikosti pink ponk žogice.Kdaj bodo nastale lepe lubenice?


Od kod si pa doma? Če si iz primorske, vam bo uspelo, če si s celine, pa če bo poletje zelo vroče in temeprature ugodne, da ti morda celo rata kakšna manjša lubenica, ali pa seveda, če jo imaš v rastlinjaku. Sicer moraš pa vedet, da je to rastlina toplih krajev in na celini v principu ne uspeva, vsaj ne tako dobro kot če ima sebi primerne pogoje. Lahko ji pomagaš, pa odščipneš vse plodove, razen enega, dveh. Ker če mora energijo vlagat v rast in dozorevanje vseh plodov, je manjša verjetnost, da bodo veliki in zreli, kot če je gor samo ena lubenica - enako je s ta velikimi oranžnimi bučami.




mala zirafa -> RE: lubenice (8.7.2010 19:07:27)

Bom posksila z odščipanjem plodov.Smo iz primorske, tako da poznam ene ljudi ko so imeli na kg-me melon, da so jih stran metali.
Hvala.




Gina -> RE: lubenice (8.7.2010 23:26:06)

IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Bom posksila z odščipanjem plodov.Smo iz primorske, tako da poznam ene ljudi ko so imeli na kg-me melon, da so jih stran metali.
Hvala.


Aja, potem pa ne bi smelo biti problem. Mogoče imaš kakšno manj rodno sorto melon oz. lubenic doma - seme mislim. Pa včasih se zgodi, da ni leto za kakšno sadje ali zelenjavo. Enostavno ne pridelaš toliko, kot kakšno drugo leto. Pa probaj še malo dognojit. POmaga.




mala zirafa -> RE: lubenice (11.7.2010 8:53:37)

Naj povem da so ene velike kot tenis žogice[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].Nekaj morda res bo iz tega.




dps1 -> RE: lubenice (12.7.2010 16:12:26)

proti koncu avgusta. vso srečo! mi smo imeli eno leto 30 kilske! štajerski konec....




mala zirafa -> RE: lubenice (28.8.2010 9:55:13)

Prva je bila slastna, niti malo podobna kupljeni, druga pa kot bi jedel veliko kumaro[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].Žal je zorela v senci.Drugo leto jh posadimo na sonce.




Stran: [1]