anglesko nemesto slo?. (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


maktub -> anglesko nemesto slo?. (14.7.2010 23:34:21)

o nasa fantina ima 27 mescev ie je z besedami zelo zelo svoh....
vse kar pa skoraj zna je anglesko.
bus, cat,dog,sun,hammer,car,duck ali gaga

zna pa sam se; mama, tata,nona, se,ne,kača,to,tole,mavrica,baba (biba),pka-pka(pikapolonica),oga(žoga),bajer( bager) in to je skoraj vse...
v stavkih zna sam;: kje je mama,kje si ,


v  glavnem ko je pri moji mami  v varstvu ki mu daja ang.risanke vedno tolko pobere....že nekaj časa ga učim rečt kladivo...in ni sanss..ko mu pa rečem naj prinese kladivo pa točno ve kaj je ampak to je my hammer..a misite da bi mogla prepov,.dajat ang.  da ga prvo slo naučim....

malo  pa me skrbi saj je že  toliko star pa jnoče in noče govorit,..... melje cel dan po kitajsko ampak  negre:()




ursi -> RE: anglesko nemesto slo?. (15.7.2010 10:16:13)

Tudi naš fantek je star 27 mesecev in pomoje spregovori še manj besed, kot si ti napisala. Mi je pa posebno zato, ker je starejši pri taki starosti res že dobro govoril. Včasih si želim, da bi že končno spregovoril, ker pride situacija, ko eden drugmu ne morva dopovedat, kaj hočva.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Ampak razume pa veliko več, to se pa vidi. Saj drugače skoz neki čeblja. Njegove glavne besede so pa : ati, mami, tato (traktor), lolo (kolo), aka (Jaka), lalo (Aleks), lidli (sladoled), nana... neki takga, tko da v glavnem ga tudi samo ta domači razumemo, kaj hoče povedat. Pove pa še, kako se nekatere živali oglašajo.

Ma pomoje ni paike, če še ne govori, ne skrbi pa me zato, ker vsake tolk se nauči kakšno novo besedo in vidim, da pač počasi napreduje.




ursi -> RE: anglesko nemesto slo?. (15.7.2010 10:17:10)

Aja, drugae mu pa jaz nebi prepovedala govorit po angleško,bo že kasneje to pršlo na vrsto, kako in kaj.




darja.mark -> RE: anglesko nemesto slo?. (15.7.2010 11:45:15)

Jaz se na tvojem mestu ne bi preveč sekirala,..sej bo vse ob svojem času. Eni govorijo prej eni kasnej. Če se vi2 razumeta oz. da veš kaj ti hoče povedat, se ne sekiraj. Lahko da bo pa kar naenkrat začel čebljat :)

Zna pa že angleško, kar pa marsikateri te starosti ne zna [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




ČebelicaMaja -> RE: anglesko nemesto slo?. (15.7.2010 11:55:01)

naša je stara 23mes. in govori tudi nekako toliko kot tvoj, razume pa res skoraj vse, pa tudi čeblja cel dan, ampak je naša P prejšnji teden in že prej tudi razvojna P naredila paniko- da otrok mora pri 2 letih obvladat 50 besed in znat tvorit stavke[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]- mi je dala prav nek list iz knjige skopiran, kjer so stopnje razvitosti govora- po tistem res zamujamo kake 6 mes.- tko da dobiva nasl. mesec napotnico za logopeda[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Jaz se prej sploh nisem obremenjevala, pač vsak s svojim tempom, potem sem se zasekirala, sedaj si pa mislim, da logoped itak nima kaj škodit- pa naj bo...




maktub -> RE: anglesko nemesto slo?. (15.7.2010 12:28:39)

čebelicaMaja.....o to pa prvič slisim.. jaz sem pri svoji p ibil ko je imel nas 21 mesecev in je rekla da more vsaj 6 besed povedat ampak tudi če jih ne ni nič hzato,pravi da je govor zelo neodvisen od starosti....ampak je tudi mene skrbelo saj v vrtcu v nasi skupini vsi že pojejo se pog.kot mi on pa se vedno "TARZAN" speak:)))))....pa me vsi tko lgedajo čes:ooo vas pa se ne govori... je tko velik pa ne govori--čudno....

je pa tko hecen.... neki čeblja po svoje,se trudi in trudi  in ko rečem ne razumem misko...me pogleda, stisne zobe in je tko jezen:)))))
razume pa res vse.,...ja no jaz mz  bom kr pustila da govori po anglesko,kaj mu čem ....očitno mu je lažje...ziher pa gre čim prej v tečaj anglesčine:)




ČebelicaMaja -> RE: anglesko nemesto slo?. (15.7.2010 13:30:40)

ma ja, sej mene tudi moti, da dajejo tako v okvirje, ampak ena globalna primerjava pač je... tudi jaz bi ga pustila- naj govori kakor želi in kolikor želi...tudi naša je jezna, če je ne razumem, včasih me kar natepe[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




roberta -> RE: anglesko nemesto slo?. (15.7.2010 13:46:29)

ce se ostali normalno pogovarjate slovensko z njim, potem se ni za bat. se bo oz. se je že naučil tut slovensko. sam da mu je trenutno bolj zanimivo po angleško govorit. po mojem se tu res ni kaj za sekirat...




nananaja -> RE: anglesko nemesto slo?. (16.7.2010 15:16:44)

prav tako kot če reče ževla, ti najbrž poskusiš nevsiljivo popraviti z želva, narediš pri angleških: če reče car, ti rečeš avto. otroci prej ali slej povežejo, tako kot poveže, če reče, da v roki drži avto, pa drži tovornjak, pa ga popraviš, da ima tovornjak.




maktub -> RE: anglesko nemesto slo?. (18.7.2010 18:46:31)

ja sej jaz ga vedno pol popravim po slo... ampk postane jezen:)kriči po ang.,,in kvit..ko mu pa rečem prinesi avto , ve kaj je ampak na car mi reće[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




ZARA -> RE: anglesko nemesto slo?. (18.7.2010 19:14:49)

Zakaj bi mu prepovedala risanke? Vesela bodi, da je tako dojemljiv, kar pomeni, da se uči 2 jezika naenkrat. Moja pupa tudi od malega tako neprisiljeno gleda nesinhro risanke in pri 6 letih že kar obvlada malo.




mateyka -> RE: anglesko nemesto slo?. (18.7.2010 21:22:58)

že nekaj časa ga učim rečt kladivo...in ni sanss..ko mu pa rečem naj prinese kladivo pa točno ve kaj je ampak to je my hammer..a misite da bi mogla prepov,.dajat ang. da ga prvo slo naučim....


saj zna rečt kladivo, dont worry, samo noče [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]
mi našo učimo 3 jezike, pa ji je vse jasno. ni isto, da ne zna, če nekaj razume in noče povedat na ukaz. naša pa npr. nikoli noče (niti nikoli ni) nobenmu povedat kako ji je ime, niti koliko je stara. pa to ne pomeni da ne ve, samo noče.




mamamajča -> RE: anglesko nemesto slo?. (26.7.2010 11:23:37)

Ja, otroci v prvih treh letih se najlažje učijo jezikov. Mu bo ostalo in prišlo še kako prav.
Jaz mu ne bi sicer prepovedala risank. Moj jih tudi gleda in se marsikaj nauči iz njih. Se mi pa zdi, da glede na to, da tvoj angleščino že lepo obvlada, mogoče preveč časa preživi z risankami. Mogoče malo omejiš...




pelin -> RE: anglesko nemesto slo?. (26.7.2010 12:18:49)

Tudi jaz sem mnenja, da bi bilo bolje, da bi risanke malo omejili in jih mogoče nadomestili z branjem knjigic...Samo, za to si je pa treba vzeti čas, saj otrok lahko gleda tv brez tvoje prisotnosti ( čeprav tudi to ni najbolj priporočljivo, ker si marsikaj narobe razlaga), pri knjigi pa moraš biti zraven. Nimam nič proti tv, tudi moja dva jo že od malih nog gledata in nisem med tistimi, ki so strogo proti njej. Samo v mejah normale. Gre predvsem za to, da si otrok bolj razvija besedni zaklad ob knjigi, kot ob gledanju risank.Gre tudi seveda za druženje, preživetje v dvoje, prijetne trenutke...
Sedajle ti je najbrž, kljub temu, da se ti to ne zdi vredu, kar srčkano, če ti mali kakšno po angleško spusti...Seveda je zelo dobrodošlo, da se že  v rosnem otroštvu  seznanja še s kakšnim  tujim jezikom...samo tu ne gre za to. Otrok mora najprej čim bolj obogatiti svoj besedni zaklad ( branje, veliko pogovorov, petje, izštevanke, ...), ki je temelj otroškega govora. Pa čeprav je to materni ali tuji jezik.Ko je njegov  "govorni repertoar" bolj bogat, lahko brez večjih težav preklaplja med različnimi jeziki...




Stran: [1]