| 
	   
	    | 
		    
			  | Arwenko ->  RE: Decembrke 2010 II.del  (16.12.2010 20:46:33) |  
			  | Ojla punce, nas so včeraj končno spustili domov, tako da smo vsi skupaj presrečni in imamo za sabo že prvo skupno noč.   Tamala je fuuul pridna, mičkeno jo šraufa, ampak nič hujšega.
 
 Drugače porod je bil kr hiter. Drugače se sicer nekaj poskušamo dojit,  oziroma kombiniramo dojenje z mojim izčrpanim, tamala je za sesanje  namreč bolj lena in v porodnišnici sploh ni šlo, ker je zaspala na dojki  v 5 sekundah in ni vlekla nič.
 
 Sicer pa nas je vse fuuul  presenetilo. Kot sem napisala, sva bila z mojim pri starših v Mariboru.  In ponoči se jaz pač zbudim, ker me pritisne lulat, nekje okrog 3.30. In  ko se obrnem, se mi je zdelo, da mi je ena kaplja ušla, pa mi je bilo  čudno. In se vstanem in mi poleg postelje filmsko pljuskne na tla več  kot liter vode z malo krvi. In pol letim pod tuš in še en vsaj tak močen  plusk in za pest velika krvava kepa. Potem se samo stuširam in vležem v  kopalnici kr na tla in še kr teče in teče in k sreči prozorno, tako da  sem bila pomirjena, da ni nič "narobe". V tem moj kliče ali me naj kr  sam pripelje ali naj kliče rešilca in pravi babica, da naj kr sama  prideva in se spakirava v porodnišnico. No, ko pridem noter, me  pregledajo, bila sem 2 cm odprta, popadka pa nobenega nikjer. No, pa smo  šli kr v porodno in me pustijo, sva bila z mojim ful dobre volje, pol  so se pa čez kakšni dve uri začeli počasi popadki, to je tam okrog 6h in  na začetku je šlo ful počasi, tam do 3 in 4 cm in je zgledalo da bo kr  trajalo. Pol sem pa prosila, da mi dajo epiduralno in babica je  poklicala anestezistko, ko sem bila 4 cm odprta. Je pa kr nekaj časa  trajalo da je prišla in se je kr namatrala, da mi je našla pravi  "prostor". No, od tu naprej pa je šlo tak ekspresno, ko je bila EA  nastavljena, sem bila odprta 5 cm in anestezistka mi je dala ta malo  dozo, ker so mislili, da se bom dalje odpirala 1 cm na uro. Je pa bilo  naenkrat 7 cm in naenkrat kr na polno, vse skupaj v manj kot uri in  komaj so mi uspeli dodajat dozo EA. Skratka, vsi so bili začudeni, ker  sem imela tako močne popadke, večini prvorodnic z EA namreč dodajajo  umetne. EA je sicer prijela, mislim mi je dokazala anestezistka vmes med  popadki, ampak vam povem, da mene so popadki vseeno boleli ko hudič,  čutiš vse normalno skratka in normalno lahko pritiskaš. No, skratka, ob  10.57 sem pol dočakal našo princesko. Rezana nisem bila, imam en lepotni  šivček, nič hujšega. Sem bila pa pol ure po porodu že kot rožica, kot  da se nič ne bi zgodilo, sva se z mojim smejala, pošiljala sms-je, itd.  Tamalo so namreč odpeljali in je bila prvih 24 ur v topli posteljici.  Potem se je pa začela kalvarija z najino zlatenico in hranjenjem, o tem  pa kdaj drugič kaj več.
 
 Drugače pa za tiste, ki nameravate rodit v Mb. Babica je bila super,  zdravnica malo bolj čudna, ampak k sreči nisem imela z njo kaj veliko  opravka. Na oddelku pa sestre super, res ala jim vera, zlate so, sploh  glede na moje 10 dnevno bivanje sem dala vse skoz. Čudni so edino  pediatri in tam ena sestra glavna, ki pa je tudi ne vidiš kaj dosti, na  srečo. Tudi z ginekologi na vizitah, same dobre izkušnje. Kaj se tiče  materiala higieničnega je vsega dovolj, ne rabiš čisto nič svojega. Mene  je mož zalagal samo z vodo v plastenkah in raznimi štručkami, sadjem in  sladkarijami, ker sem zaradi svoje izbirčnosti pri kakšnem obroku  izvisela.
 
 |   
	          | 
 |  |  |