neporočena bodoča starša- očetovstvo (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


štručka -> neporočena bodoča starša- očetovstvo (25.7.2005 14:00:36)



Zanima me, kako je z urejanjem starševstva (predvsem očetovstva), kadar bodoča starša nista poročena. v porodnišnici možu avtomatično pripada naziv "OČE", nezakonsko dete pa ostane brez očeta dokler se papirnata bitkane konča. Baje se po rojstvu otroka slednje ureja na CSD-ju, kar je za oba starša, predvsem pa očeta zeloo neprijetno (po pripovedovanju znanke)

Zanima me, če se očetovstvo lahko uredi še pred rojstvom otroka in če, nan kakšen način.

Hvala punce:)




M&P -> neporočena bodoča starša- očetovstvo (25.7.2005 14:04:22)

Midva sva šla samo na občino pred rojstvom,tam je oče,takrat še bodoči,podpisal en papir in to je blo to.Brez problmov.Ne vem kakšna papirnata bitka?:zmeden2:Vsaj pri nama je ni bilo.Ne vem kako je drugje




Tiamo -> neporočena bodoča starša- očetovstvo (25.7.2005 14:07:38)

Očetovstvo lahko urediš tudi na Upravni enoti po rojstvu otroka.

Lahko urediš tudi na CDS, nevem zakaj je bilo tvoji znanki neprijetno? :zmeden:




Teya -> neporočena bodoča starša- očetovstvo (25.7.2005 14:39:12)

čist simple je bilo to uredit pred rojstvom...šla sva na matični urad (lahko tudi na CSD), matičarka je napisala en papir, s predvidenimi podatki, midva sva to podpisala, ona žigosala in to je bilo to....nobenih kao neprijetnih vprašanj ali česarkoli neprijetnega ni bilo v tem...

kar korajžno!




štručka -> neporočena bodoča starša- očetovstvo (25.7.2005 14:52:06)

Znanko in njenega so vsakega posebej uradno vabili na CSD, kjer sta podpisovala razne izjave in na podlagi zapisnikov nato izdali odločbo...baje jima je bilo grozno neprijetno:zmeden:




teta beta -> neporočena bodoča starša- očetovstvo (25.7.2005 15:37:49)

Verjetno se je ta tvoja znanka predstavljala (ali pa bila) kot samohranilka. V tem primeru imaš res več sitnosti. Sicer pa gresta oba lahko še pred rojstvom na matični urad, kjer podpišeta izjavo o očetovstvu, kar je najbolj preprosto, lahko pa gresta po rojstvu (ampak oba, kar je malo zoprno) na CSD to podpisat. To potrdilo o očetovstvu rabi očka za porodniški dopust, zato je to res pametno urediti prej, da ne skačeš z novorojenčkom po uradih, pa še na rojstnem listu je oče že vpisan.




štručka -> neporočena bodoča starša- očetovstvo (25.7.2005 15:40:46)

A bi šla lahko na matični urad že sedaj, ali menite, da je prezgodaj (glej trakec:) )?




Teya -> neporočena bodoča starša- očetovstvo (25.7.2005 15:55:44)

nevem, če je kaj določeno, ampak jaz že iz vraževerja, tega nebi urejala tako kmalu....




kimi -> neporočena bodoča starša- očetovstvo (26.7.2005 8:06:34)

Jaz sem pa rodila in takoj po porodu šla mislim da je na mačkovo ne vem točno v glavnem pri tromostovju kjer sva podpisala očetovstvo in plačala 300 sit za nov rojstni list kjer je tudi oče




Stran: [1]