RE: JU - si upate? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Anonimen -> RE: JU - si upate? (28.8.2010 21:28:17)

Jest bi zase rekla, da se dovolj pretegnem za to plačo,


Jaz pa zelo redko.

Vsaj 80% dela me veseli in zraven uživam.
Desetina je pač tisto, kar se mora naredit silom prilike.
Druga desetina je tisto, česar nikoli ne naredim.

Ostali % so pa dodana vrednost.

"Pretegnem" se le toliko, da je prva desetina narejena po liniji najmanjšega odpora.




Raho -> RE: JU - si upate? (28.8.2010 21:55:26)

Preden sem šla delat sem, kjer sem, sem bila učiteljica. Ja, toži se mi po tistih časih. Morda bi imela 100-150 € nižjo plačo, vendar je to popolnoma sprejemljivo, glede na vse prednosti, ki bi jih kot učiteljica imela (19 urna obveza)




Taula -> RE: JU - si upate? (28.8.2010 22:20:18)

Jaz imam 27 ur (kot učiteljica). Pa mi je ok ker uživam v tem.




bomboncek1 -> RE: JU - si upate? (29.8.2010 7:20:22)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

JOj, no, ste se spravile nad katy! Mislim, da je hotela napisat, da mu ni treba delat ne vem kakih nadur, da ni v šoli po 8 ur na dan in to... Ne pa da ni dober učitelj in da si svoje plače ne zasluži.

Sicer pa: moja bivša sodelavka je šla učit v šolo prav zato, ker je manj stresno in manj dela in ima več časa za otroke - tako pravi ona sama - še zdaj, ko je že nekaj let v šolstvu. Da tega tempa tu ni zdržala in da rabi več časa za družino (ima veliko otrok) in manj stresa. PO moje je to hotela rečt katy s tistim, da se ne pretegne. Saj nisi dober samo če si izmozgan do daske, no!



ajd, ajd, katy se je samo lepo zareklo in vsi vemo, kaj je hotela napisat. kar je napisala: da se človek ne pretegne. to zame pomeni, da dela po liniji najmanjšega odpora - če pogledaš po osnovnih šolah kaj se dogaja, kaj se ti otroci naučijo, kako so v šolah podivjani, hja, njene besede odražajo samo večinsko realno sliko. žal.

to mislim tudi zato, ker v vsaki temi v zvezi s poučevanjem učitelji kar naprej poudarjajo: priprave, popravljanje testov in šolskih nalog, govorilne ure, roditeljske sestanke, aktive, priprave na spraševanje, pripravo učnega in didaktičnega materiala, skratka - učitelji oddelajo svojih 40 ur obveznosti, če ne z urami pouka, pa s prištetimi urami za priprave in ostale obveznosti. in katy je pač povedala - tip se ne pretegne! to pomeni: v razred pride nepripravljen, otrokom naloži ogromno domače naloge, predstavitev učne ure je pavšalna in površna, priprave ima stare in univerzalne, pač slab učitelj no.

ronja, bila sem tam in ti povem, da po 8 letih ali kolikor ima njen mož delovne dobe, mora učitelj še krepko delat priprave, se udeleževat aktivov, roditeljskih, pisat in popravljat teste, se pripravljat na spraševanje, pripravljat učni in didaktični material in se svojemu delu posvetit, zato ja, se dela 8 ur efektivnega, se dela tudi nadure in se za svoje delo tudi pretegne. imela sem pa priložnost spoznat cel kup takih, ki se niso pretegnili, in zame so to slabi učitelji, ki si tako visoke plače ne zaslužijo. če pomislim, da so v visokem šolstvu asistenti na istem delovnem mestu kot učitelj, z magisterijem, doktoratom in ogromno znanstveno raziskovalnega dela plačani bistveno manj, pač učiteljem v osnovni šoli ne privoščim tako lepih plač. še posebej ker se ne pretegnejo ali prav zaradi tega.




Kerensa* -> RE: JU - si upate? (29.8.2010 7:37:49)

En moj intermezzo...

Besedna zveza "pretegniti se" ima več pomenov. Pravzaprav toliko, da ima lahko vsak človek svojega. Zame to pomeni, da delaš (kar dosti) več, kakor je od tebe zahtevano (in/ali pričakovano), ampak da za to nisi plačan. Sklepajoč po ljudeh, ki jih osebno poznam, to delajo iz dveh razlogov:
- iz mnogih razlogov (od nizke samozavesti pa do deloholičnosti) se v službi želijo konstantno dokazovati oz. priti do "naziva", da so najboljši.
- bojijo se izgube delovnega mesta in to tako zelo, da so pripravljeni ali pogoltniti ali pa prostovoljno narediti vse, na kar se jim samo namigne.

To še zdaleč ne pomeni, da ti ljudje, če vsega tega ne bi počeli, ne bi bili dobri. Bi bili oz. večinoma so že. Dobri v in pri svojem delu, da ne bo pomote.

Po marsikje omenjeni tipični slovenski miselnosti pa je vsakdo, ki se ne pretegne, slab delavec. Biti slab delavec pa po tej logiki pomeni, da nisi lojalen šefu in podjetju samemu, da nisi sposoben delati v kolektivu, da ne narediš vsega, kar bi lahko - in še marsikaj. Zakaj bi naredil vse, kar lahko, če te pa za to ne plačajo? Sama pri tem odebeljenem stavku sicer dopuščam izjeme - predvsem pri zdravnikih (ne pa izključno pri njih), katere veže Hipokratova prisega in za katere je v osnovi mišljeno (v reali pa že zdavnaj ni več tako), da se za zdravniški poklic odločijo prvotno zaradi želje/notranje potrebe po pomoči človeku in ne zaradi položaja/ugleda ali denarja. Morda bi podobno lahko rekli tudi za učitelje (o katerih govorite) - to naj bi postali tisti, ki imajo resnično željo ostale nekaj naučiti oz. širiti svoje lastno znanje še na druge. Ampak spet vsi vemo, da temu v večini ni tako.

Skratka - če nekdo naredi samo tisto, za kar je dejansko plačan, to ne pomeni, da tega, kar dela, ne dela dobro. Torej to ne pomeni, da je slab delavec. Ja, verjetno bi lahko delal več in morda tudi bolje, ampak finance so za marsikoga prvi razlog, da je v službi. Kar niti ni tako nerazumljivo.




bomboncek1 -> RE: JU - si upate? (29.8.2010 8:00:02)

Fascinantno, kako se stopi v bran taki prozorni izjavi. Ko pa pride do dejanskih posledic takega dela pri vaših otrokih, ste ob 6.55 prve v vrsti pred še zaklenjenimi vrati šole in čakate učitelja, da mu poveste svoje. Predvsem učiteljski poklic zahteva od človeka tudi nekaj etike in morale. Kaj je že to? Aja, to ni plačano...




Kerensa* -> RE: JU - si upate? (29.8.2010 8:05:05)

IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1
Fascinantno, kako se stopi v bran taki prozorni izjavi. Ko pa pride do dejanskih posledic takega dela pri vaših otrokih, ste ob 6.55 prve v vrsti pred še zaklenjenimi vrati šole in čakate učitelja, da mu poveste svoje. Predvsem učiteljski poklic zahteva od človeka tudi nekaj etike in morale. Kaj je že to? Aja, to ni plačano...

Če tole slučajno leti na moj post... Nope, nikoli me ni pred šolo ob 06:55, sploh pa ne zato, ker bi imela kateremu od učiteljev kaj konkretnega za povedati v zvezi z njegovim delom. Imam to srečo (pa morda niti ne jaz, ampak predvsem moj sin), da težav z učitelji načeloma nisem imela (z izjemo enega v podaljšanem bivanju). Morda je tudi to razlog, da razmišljam, kakor razmišljam - v nasprotnem primeru bi morda drugače.
Etika in morala pa, kar se mene tiče, nista povezana z nobenih poklicem, temveč s človekom kot z osebo, bitjem. Ne glede na to, kaj počne službeno. To dvoje se mi zdi človeška, ne poklicna lastnost. In kdor tega dvojega nima... hja, tukaj se bomo pa "zakačili" (s takšno osebo) zaradi karakterja, ne zaradi delovnega mesta.




bomboncek1 -> RE: JU - si upate? (29.8.2010 8:12:06)

Kerensa, ti to resno? Učitelj je ja tisti, ki poleg želje po predajanju svojega znanja, v prvi vrsti otroku nadomesti starše za naslednjih 10 let od vstopa v šolo. V tem primeru etika in morala ne moreta biti vezana na njegovo osebnost, pač pa na delovno mesto. Kako bi pa npr. gledali pedofila, ki uči vašega otroka? Ex morilca? Prostitutko? In to take, ki tega niti ne skrivajo? Daj no daj.

Sicer pa kot sem zgoraj povedala. Zdaj peljete vodo na katyn mlin predvsem zato, ker je RR skupnost SupeRRmam, ena vaša dobra lastnost je, da stopite v živo verigo v bran vsaki izmed vas, ko potrebuje pomoč (vsaka čast, tu ste zelo močne), ko ima prav, ampak tudi ko nima prav. V realnem življenju je seveda drugače in ste polne obsodb, ker se vam vedno zdi, da učitelji veliko premalo naredijo za plačo, kakršno zaslužijo in v tem primeru mečete v isti koš take, ki se zelo trudijo in take - ki se ne pretegnejo.




Kerensa* -> RE: JU - si upate? (29.8.2010 8:25:23)

IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1
Kerensa, ti to resno? Učitelj je ja tisti, ki poleg želje po predajanju svojega znanja, v prvi vrsti otroku nadomesti starše za naslednjih 10 let od vstopa v šolo. V tem primeru etika in morala ne moreta biti vezana na njegovo osebnost, pač pa na delovno mesto. Kako bi pa npr. gledali pedofila, ki uči vašega otroka? Ex morilca? Prostitutko? In to take, ki tega niti ne skrivajo? Daj no daj.

Pri človeku, ki je pedofil, morilec ali prostitutka, se o njegovi etiki in morali ne vprašaš zato, ker je učitelj, ampak ker je morilec, pedofil ali prostitutka, kajne?
Zdaj peljete vodo na katyn mlin predvsem zato, ker je RR skupnost SupeRRmam, ena vaša dobra lastnost je, da stopite v živo verigo v bran vsaki izmed vas, ko potrebuje pomoč (vsaka čast, tu ste zelo močne), ko ima prav, ampak tudi ko nima prav. V realnem življenju je seveda drugače in ste polne obsodb, ker se vam vedno zdi, da učitelji veliko premalo naredijo za plačo, kakršno zaslužijo in v tem primeru mečete v isti koš take, ki se zelo trudijo in take - ki se ne pretegnejo.

Če je Katy (katere osebno ne poznam) supeRRmama, ne vem, vem pa, da jaz zagotovo nisem in da sem to tudi večkrat napisala (ne samo na RR) in tudi dokazala. Tako, da mene ni smiselno prištevati med supeRRmame. Nisem pa branila Katy, temveč sem povedala svoje mnenje. Če je pač enako njenemu... kaj naj zdaj - si premislim, da bo unikatno?




Katy78 -> RE: JU - si upate? (29.8.2010 9:37:23)

IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

JOj, no, ste se spravile nad katy! Mislim, da je hotela napisat, da mu ni treba delat ne vem kakih nadur, da ni v šoli po 8 ur na dan in to... Ne pa da ni dober učitelj in da si svoje plače ne zasluži.

Sicer pa: moja bivša sodelavka je šla učit v šolo prav zato, ker je manj stresno in manj dela in ima več časa za otroke - tako pravi ona sama - še zdaj, ko je že nekaj let v šolstvu. Da tega tempa tu ni zdržala in da rabi več časa za družino (ima veliko otrok) in manj stresa. PO moje je to hotela rečt katy s tistim, da se ne pretegne. Saj nisi dober samo če si izmozgan do daske, no!



ajd, ajd, katy se je samo lepo zareklo in vsi vemo, kaj je hotela napisat. kar je napisala: da se človek ne pretegne. to zame pomeni, da dela po liniji najmanjšega odpora - če pogledaš po osnovnih šolah kaj se dogaja, kaj se ti otroci naučijo, kako so v šolah podivjani, hja, njene besede odražajo samo večinsko realno sliko. žal.

to mislim tudi zato, ker v vsaki temi v zvezi s poučevanjem učitelji kar naprej poudarjajo: priprave, popravljanje testov in šolskih nalog, govorilne ure, roditeljske sestanke, aktive, priprave na spraševanje, pripravo učnega in didaktičnega materiala, skratka - učitelji oddelajo svojih 40 ur obveznosti, če ne z urami pouka, pa s prištetimi urami za priprave in ostale obveznosti. in katy je pač povedala - tip se ne pretegne! to pomeni: v razred pride nepripravljen, otrokom naloži ogromno domače naloge, predstavitev učne ure je pavšalna in površna, priprave ima stare in univerzalne, pač slab učitelj no.

ronja, bila sem tam in ti povem, da po 8 letih ali kolikor ima njen mož delovne dobe, mora učitelj še krepko delat priprave, se udeleževat aktivov, roditeljskih, pisat in popravljat teste, se pripravljat na spraševanje, pripravljat učni in didaktični material in se svojemu delu posvetit, zato ja, se dela 8 ur efektivnega, se dela tudi nadure in se za svoje delo tudi pretegne. imela sem pa priložnost spoznat cel kup takih, ki se niso pretegnili, in zame so to slabi učitelji, ki si tako visoke plače ne zaslužijo. če pomislim, da so v visokem šolstvu asistenti na istem delovnem mestu kot učitelj, z magisterijem, doktoratom in ogromno znanstveno raziskovalnega dela plačani bistveno manj, pač učiteljem v osnovni šoli ne privoščim tako lepih plač. še posebej ker se ne pretegnejo ali prav zaradi tega.


Ne, nič se mi ni zareklo, samo nekatere ste narobe razumele, kaj sem s tem, da se ne pretegne, želela povedat. Saj sem v naslednjem postu tudi obrazložila. Jaz za nekoliko višjo neto plačo delam občutno več kot on. Pa je zelo vesten učitelj, ker ga to delo veseli. Vendar pa sam pravi, da takega načina dela in tempa, ki ga imam jaz, on ne bi zdržal. In ja, so roditeljski, pa govorilne ure in razni sestanki, največkrat v popoldanskih urah, pa sestavljanje in popravljanje testov, priprave, za katere se max. potrudi, saj hoče otrokom narediti res zanimive ure, potem pa še 2x letno ekskurzije (vedno v soboto), ki so njegova dobra volja, je dal sam pobudo zanje. Zdaj dobijo preko Comeniusa eno učiteljico iz Češke za 1 leto in se je sam ponudil, da bo delal z njo on. Tako da tukaj ni govora o lenem in nezainteresiranem učitelju. Sicer pa, kaj bi razlagala, ene se boste še vedno obešale na besedo "pretegniti", ki, priznam, ni bila najboljša izbira.




ronja -> RE: JU - si upate? (29.8.2010 10:42:33)

Pa je zelo vesten učitelj, ker ga to delo veseli. Vendar pa sam pravi, da takega načina dela in tempa, ki ga imam jaz, on ne bi zdržal.

To isto tudi tista sodelavka pravi. Pa ni edina... Pač drug temopo je v oš. In bonbonček, kot si sama rekla: asistent na faksu mora za manjšo plačo delat več. To pač tako je - ne rečem, da je prav, sploh ne! In se tudi meni zdi bedasto, ko mi učitelji jamrajo, kako imajo slabe plače, pa so precej bolje plačani kot jaz in so v službi enako časa kot jaz s polovičnim časom - in oboji naredimo precej tudi doma.




Anonimen -> RE: JU - si upate? (29.8.2010 10:49:58)

In se tudi meni zdi bedasto, ko mi učitelji jamrajo, kako imajo slabe plače, pa so precej bolje plačani kot jaz in so v službi enako časa kot jaz s polovičnim časom - in oboji naredimo precej tudi doma.


Njim je to maximum, ki ga lahko dosežejo, tebi pa še.




water lily -> RE: JU - si upate? (29.8.2010 10:50:08)

Mene pa sam zanima koliko mislite da bi vse te administratorke, čistilke, kuharice ipd. dobile plače v gospodarstvu?
In ker očitno mislite da jo je tam ful več, zakaj že 5+let delate v JU(izvzete tiste ki ne in ste šele začetnice).
Mislim resno ne razumem 10letnega jamranja folka. V 10ih letih si pa že najdeš drugo službo če ti je tako bedno kjer si. In če si tako uspešen se boš že dobro prodal. Če se pa ne moreš.....ja pol očitno pa nisi tako hudo dober kot misliš da si a ne....
V JU si pač plačan po izobrazbi. V gospodarstvu pa po tem kaj daš od sebe, vsaj v normalnih dobrostoječih firmah. Res ne razumem tako dolgega dela v JU če je tam tako grozno. Koliko ima pa kaj fluktacije kadra JU(birokracijo mislim)? Bi znal bit zanimiv podatek[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Kerensa* -> RE: JU - si upate? (29.8.2010 10:55:53)

IZVIRNO SPOROČILO: water lily
Mene pa sam zanima koliko mislite da bi vse te administratorke, čistilke, kuharice ipd. dobile plače v gospodarstvu?

Sodeč po ljudeh, ki jih jaz osebno poznam, dobijo administratorke (takšne in drugačne, od tajnice do direktorjeve pomočnice) tudi do 100% več, kakor bi dobile v JU, kuharice dobijo do 50% več, čistilke pa ne poznam nobene, ki bi imela več od zakonskega minimuma (glede na delovni čas - polni ali polovični).




Anonimen -> RE: JU - si upate? (29.8.2010 11:00:10)

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

ene se boste še vedno obešale na besedo "pretegniti", ki, priznam, ni bila najboljša izbira.


Meni je pa čisto na mestu.




Anonimen -> RE: JU - si upate? (29.8.2010 11:05:19)

IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1

V realnem življenju je seveda drugače in ste polne obsodb, ker se vam vedno zdi, da učitelji veliko premalo naredijo za plačo, kakršno zaslužijo in v tem primeru mečete v isti koš take, ki se zelo trudijo in take - ki se ne pretegnejo.


Obstaja velika razlika med veliko premalo narediti in sploh ne pretegniti se.

Učitelj, ki mu predmet leži, ki ima že nekaj izkušenj in socialni čut, da se ujame z mularijo, se v službi pač ne bo pretegnil. Pa kaj pol, baš me briga, če se ne. Saj naredi svoje, naredi ne veliko premalo, niti premalo ne, naredi vse, kar se po ps pričakuje. Lahko bi naredil tudi kaj več od tega, zaradi sebe, da bi pri sebi napredoval - ampak to je njegova stvar, ni nekaj, po čemer bi ga jaz sodila v veik minus, čeprav bi ga nasprotno v velik plus, če bi delu dodal še osebno dodano vrednost.




water lily -> RE: JU - si upate? (29.8.2010 11:09:28)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: water lily
Mene pa sam zanima koliko mislite da bi vse te administratorke, čistilke, kuharice ipd. dobile plače v gospodarstvu?

Sodeč po ljudeh, ki jih jaz osebno poznam, dobijo administratorke (takšne in drugačne, od tajnice do direktorjeve pomočnice) tudi do 100% več, kakor bi dobile v JU, kuharice dobijo do 50% več, čistilke pa ne poznam nobene, ki bi imela več od zakonskega minimuma (glede na delovni čas - polni ali polovični).



Aha...poznaš administratorko z 1400 neto plače?
To je čez dva jurja bruto.
no jaz nobene take ne poznam.
Pa tajnica in administratorka ni isto. Sicer pa tud nobene tajnice z 1400 neto ne poznam.
Take cifre mamo pri nas recimo tehnični kader, z certifikati itd.. Čez 2jurja neto pa pridejo res strokovnjaki na svojem področju, administratorji oz. birokrati jo niti vohajo ne od daleč.
Pa kar dost spremljam trg dela in res še nisem zasledila da bi kje iskali administratorko z plačo večjo k 700e[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anonimen -> RE: JU - si upate? (29.8.2010 11:12:48)

 Sicer pa tud nobene tajnice z 1400 neto ne poznam.


Jaz jih kar nekaj, ki imajo plačo tu blizu. Imajo pa vse uni. izobrazbo.




water lily -> RE: JU - si upate? (29.8.2010 11:16:32)

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

 Sicer pa tud nobene tajnice z 1400 neto ne poznam.


Jaz jih kar nekaj, ki imajo plačo tu blizu. Imajo pa vse uni. izobrazbo.


Take tud v JU nebi 700e dobile, tk da ne velja[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]





Anonimen -> RE: JU - si upate? (29.8.2010 11:18:10)

IZVIRNO SPOROČILO: water lily

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

 Sicer pa tud nobene tajnice z 1400 neto ne poznam.


Jaz jih kar nekaj, ki imajo plačo tu blizu. Imajo pa vse uni. izobrazbo.


Take tud v JU nebi 700e dobile, tk da ne velja[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Za mesto tajnice ja.




Kerensa* -> RE: JU - si upate? (29.8.2010 11:21:48)

IZVIRNO SPOROČILO: water lily
Aha...poznaš administratorko z 1400 neto plače? To je čez dva jurja bruto. no jaz nobene take ne poznam. Pa tajnica in administratorka ni isto. Sicer pa tud nobene tajnice z 1400 neto ne poznam. Take cifre mamo pri nas recimo tehnični kader, z certifikati itd.. Čez 2jurja neto pa pridejo res strokovnjaki na svojem področju, administratorji oz. birokrati jo niti vohajo ne od daleč. Pa kar dost spremljam trg dela in res še nisem zasledila da bi kje iskali administratorko z plačo večjo k 700e[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Poznam tajnico s plačo, krepko višjo, kot 1.400€. Iz zasebnega, ne javnega sektorja, seveda.
Trga dela sicer ne spremljam, lahko pa omenim sebe oz. svojo izkušnjo.
Brez izobrazbe oz. s samo OŠ, ki jo imam, najverjetneje ne bi mogla biti v javnem sektorju niti čistilka. Če me spomin ne vara, sem nekoč poslala prošnjo prav za čistilko v Parlamentu. Pa ne, da bi to res hotela delati, ampak čisto za hec - da bi videla odgovor. In so mi napisali, da nisem primerna kandidatka, ker nimam vsaj 2 ali 3-letne srednje šole oz. nekakšnega poklicnega usposabljanja (da bi se 2 leti učila držati metlo v rokah? - OK). V zasebnem sektorju pa nobene težave. Med leti 2004 in 2005 sem za 8 urni delavnik (delno dnevne in delno nočne izmene) zaslužila netto (torej brez dodaka za malico in prevoz) nad takratnih 200.000 SIT. Za delo, za kakršnega npr. na MNZ (ki spada pod JU) zahtevajo fakultetno izobrazbo.
In takšnih primerov poznam veliko.




water lily -> RE: JU - si upate? (29.8.2010 11:22:49)

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: water lily

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

 Sicer pa tud nobene tajnice z 1400 neto ne poznam.


Jaz jih kar nekaj, ki imajo plačo tu blizu. Imajo pa vse uni. izobrazbo.


Take tud v JU nebi 700e dobile, tk da ne velja[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Za mesto tajnice ja.


Ja? Poznam eno ki ima z višjo šolo več. Kot tajnica. V JU.




water lily -> RE: JU - si upate? (29.8.2010 11:25:30)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: water lily
Aha...poznaš administratorko z 1400 neto plače? To je čez dva jurja bruto. no jaz nobene take ne poznam. Pa tajnica in administratorka ni isto. Sicer pa tud nobene tajnice z 1400 neto ne poznam. Take cifre mamo pri nas recimo tehnični kader, z certifikati itd.. Čez 2jurja neto pa pridejo res strokovnjaki na svojem področju, administratorji oz. birokrati jo niti vohajo ne od daleč. Pa kar dost spremljam trg dela in res še nisem zasledila da bi kje iskali administratorko z plačo večjo k 700e[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Poznam tajnico s plačo, krepko višjo, kot 1.400€. Iz zasebnega, ne javnega sektorja, seveda.
Trga dela sicer ne spremljam, lahko pa omenim sebe oz. svojo izkušnjo.
Brez izobrazbe oz. s samo OŠ, ki jo imam, najverjetneje ne bi mogla biti v javnem sektorju niti čistilka. Če me spomin ne vara, sem nekoč poslala prošnjo prav za čistilko v Parlamentu. Pa ne, da bi to res hotela delati, ampak čisto za hec - da bi videla odgovor. In so mi napisali, da nisem primerna kandidatka, ker nimam vsaj 2 ali 3-letne srednje šole oz. nekakšnega poklicnega usposabljanja (da bi se 2 leti učila držati metlo v rokah? - OK). V zasebnem sektorju pa nobene težave. Med leti 2004 in 2005 sem za 8 urni delavnik (delno dnevne in delno nočne izmene) zaslužila netto (torej brez dodaka za malico in prevoz) nad takratnih 200.000 SIT. Za delo, za kakršnega npr. na MNZ (ki spada pod JU) zahtevajo fakultetno izobrazbo.
In takšnih primerov poznam veliko.



Ma o tem bi se tud dalo debatirat, meni je bil šef (še v JU) poba s trgovsko[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
Pa ta tajnica z jurja in pol....no ona je izjema. Oprosti ampak to ni povprečna plača tajnice v gospodarstvu. Niti približno. Svaka ji čast. Verjetno je sposobna ženska.
Ker sposobni ljudje v G. res lahko krepko več zaslužijo kot v JU. Zato pa pravim da ne štekam kaj vsi ti sposobni že 10+ let delajo v JU če je tako hudo.
V gospodarstvu dobiš toliko za kolikor si se zmožen prodat. To pa nima nobene veze z šolo. Prej z osebnostjo in sposobnostjo.




Anonimen -> RE: JU - si upate? (29.8.2010 11:30:24)

IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Ja? Poznam eno ki ima z višjo šolo več. Kot tajnica. V JU.



IZVIRNO SPOROČILO: water lily

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Sodeč po ljudeh, ki jih jaz osebno poznam, dobijo administratorke (takšne in drugačne, od tajnice do direktorjeve pomočnice)


Aha...poznaš administratorko z 1400 neto plače?
To je čez dva jurja bruto.
no jaz nobene take ne poznam.


No, kaj je zdaj, poznaš ali ne poznaš [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




water lily -> RE: JU - si upate? (29.8.2010 11:32:24)

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Ja? Poznam eno ki ima z višjo šolo več. Kot tajnica. V JU.



IZVIRNO SPOROČILO: water lily

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Sodeč po ljudeh, ki jih jaz osebno poznam, dobijo administratorke (takšne in drugačne, od tajnice do direktorjeve pomočnice)


Aha...poznaš administratorko z 1400 neto plače?
To je čez dva jurja bruto.
no jaz nobene take ne poznam.


No, kaj je zdaj, poznaš ali ne poznaš [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


Poznam eno k ma več k 700. Nima pa niti približno 1400[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]. Nisi še kave spila?




Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>