Kuhanje kave (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


anity_1 -> Kuhanje kave (31.8.2010 19:35:32)

Pozdravljeni,

sicer že dolgo kuham kave svojim gostom, ampak mi je vedno grozno, ker ne vem, kakšno kavo sem skuhala. Sama jo namreč ne pijem. Včasih si gosti zraven sladkajo, nekateri rečejo, da je premočna.. Vem, da je stvar okusa, kakšna kava komu ustreza, ampak me seeno zanima, koliko sladkorja daste pri kuhanju kave in koliko kavnih žlic kave vsujete noter?
Jaz že preden voda zavre, dam 1 žlico sladkorja, potem, ko pa voda zavre, pa dam 2 žlici kave.. To pač na eno normalno kavno skodelico..




Felicita -> RE: Kuhanje kave (31.8.2010 19:43:57)

jest mam srečo, da vsi, ki jim kuham kavo imajo enak okus. sicer pa za skodelico dam zvrhano (kavno) žlico in za vsaki 2 še eno (torej za 2 skodelici 3 zvrhane žličke kave). sladkorja za 2 skodelici manj kot eno žličko - lažje je dosadkat kot od-sladkat. ja, pa ko jo naredim, zmešam, jo dam obvezno še 1x na ogenj, da se tista pena na vrhu mal dvigne.




m_o_i -> RE: Kuhanje kave (31.8.2010 19:45:33)

zlico al zlicko?!
ce delas "klasicno" skodelico kave, se meni zdi, da je mal fejst premocna mesanica-ce govoris o veliki zlici...

jaz sladkane ne pijem, dam pa za 2 dcl dozo tri zlicke kave; ce kuham za nekoga, ki pije sladkano, pa dam zlicko sladkorja-ce je premalo, si pa se sam doda.
no, za tisto malo skodelico bi pa jaz dala eno zlicko kave[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




emma83 -> RE: Kuhanje kave (31.8.2010 19:48:44)

Za navadno šalico dam 2 čajni žlički kave, nikoli je ne sladkam med kuhanjem, si pač vsak sam pred pitjem. Naredim pa tako kot Felicita, obvezno še 1x na ogenj zaradi pene. Če je komu premočna, si pa dolije mleka, simpl.




Anonimen -> RE: Kuhanje kave (31.8.2010 20:29:56)

Ko sem še kuhala kavo na džezvo, sem dala na eno skodelico eno zvrhano čajno žličko kave in potem šeeno zvrhano čajno žličko za džezvo (torej za 2 skodelici dam 3 zvrhane žličke kave) ... pač tako me je mami učila. Sladkorja pa ne dam notri, ampak ga dam v posodici posebej na mizo, tako kot mleko.
Zdaj pa itak samo še na avomat kuham ... ok, razen v.d. tašči, ki expressa ne mara preveč.




zvezdan -> RE: Kuhanje kave (1.9.2010 9:02:43)

za vsako skodelico kave dam v vodo 2 žlički kave in eno žličko sladkorja. Nato pa še trikrat pristavim na ogenj, da povre.




hrchy -> RE: Kuhanje kave (1.9.2010 19:17:56)

jaz pa tako kot Otika - 1 zvrhano zlicko za vsako skodelico in eno za dzezvo. Sladkor pa eno zlicko (z majhnim kupckom) za vsako skodelico.




anity_1 -> RE: Kuhanje kave (3.9.2010 5:52:14)

Bom poskušala še kakšne druge načine.. Pa še to.. Ali ni ludno, da si gostje sladkajo kavo, ko je že kuhana in je notri v skodelici spodaj polno tiste godlje? Ali kavo kako drugače precedite, ko jo nalivate v skodelice, ali si pač zmešajo s to godljo vred?




zvezdan -> RE: Kuhanje kave (3.9.2010 8:38:41)

to je tudi meni uganka anity. jaz vednovprašam kako kdo pije kavo...sladkano/nesladkano. No in če je vmes kakšen cukerfree pol ostalim naknadno našopam noter natren...boljš kot usedlinasto brozgo pit[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Freya88 -> RE: Kuhanje kave (3.9.2010 12:35:00)

IZVIRNO SPOROČILO: anity_1

Bom poskušala še kakšne druge načine.. Pa še to.. Ali ni ludno, da si gostje sladkajo kavo, ko je že kuhana in je notri v skodelici spodaj polno tiste godlje? Ali kavo kako drugače precedite, ko jo nalivate v skodelice, ali si pač zmešajo s to godljo vred?


Jaz osebno pijem kavo... in sicer popolnoma nesladkano! Zato nardim normalno kavico... na mizo dam sladkor in mleko (vcasih se smetano, ce jo ravno imam)... precedim pa jaz nikoli ne... iz dzezvice ne nalijem vse... v skodelci pa tako ali tako ponavadi vsi pustijo za en sluk kavice!

Drugace pa, ce ti se nihce ni rekel da kava ni dobra oz. se se ni nihce zmrdoval... se ne sikiraj! Skuhaj taksno kot znas pa je...!:)




Izabelina -> RE: Kuhanje kave (3.9.2010 12:42:01)

men je tut grozno kuhat kavo, ker je sama ne pijem.... in ne vem kakšna je ta brozga pol... kr nerodno postrešt... tko, d če se le da se izognem kuhanju kave, nej jo kuhajo tisti, k jo pijejo... če jo pa že kuham, da 1 žžličko cukra predn zavre, potem pa žličko (zvrhano) kave za vsako skodelico...

ne vem zakaj ljudje raj ne pijejo kakava [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley14.gif[/image]




ajsek -> RE: Kuhanje kave (3.9.2010 12:46:12)

Pa ne kave precejat no. [sm=smiley36.gif] Če jo lepo naliješ v skodelice, itak večina usedline ostane v džezvi. Zaradi malo zoca na dnu skodelice pa ne bo nihče kompliciral, ker je itak jasno, da se turške kave pač ne spije do konca.

Moja mera: Na eno kavno skodelico 2 zvrhani žlički (ne žlici za juho, kot je ena zgoraj tuhtala, ampak čajni žlički) kave. Kuham grenko, ker je to pri nas večinska želja. Zraven dam sladkor in mleko.




matejchy -> RE: Kuhanje kave (4.9.2010 14:17:14)

1 žlička sladkorja + 3 žličke kave [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




mateyka -> RE: Kuhanje kave (4.9.2010 16:54:43)

Jaz že preden voda zavre, dam 1 žlico sladkorja, potem, ko pa voda zavre, pa dam 2 žlici kave.. To pač na eno normalno kavno skodelico..


jaz tudi. s tem, da zame ena "normalna" kavna skodelica zame ne pomeni una šalca od 3 deci [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




dejann -> RE: Kuhanje kave (6.9.2010 5:17:06)

KAVA [sm=smiley18.gif] izogibajte se = je teško ker je kot droga saj ima pravo ime >cofein ampak ok

ko voda zavre jo odstavimo s plina ,dodamo veliko kave zmešamo počasi ,damo nazaj na plin ko skoraj za 0-5 cm ali 1cm naraste je narejena to ponovimo 2x




dejann -> RE: Kuhanje kave (6.9.2010 5:27:03)

nosečnice ali lepše rečeno bodoče mamice :) raje za zajtrk pojejte eno jabolko kot skodelico KAVE [sm=rozica.gif]




anity_1 -> RE: Kuhanje kave (6.9.2010 7:18:29)

IZVIRNO SPOROČILO: dejann

nosečnice ali lepše rečeno bodoče mamice :) raje za zajtrk pojejte eno jabolko kot skodelico KAVE [sm=rozica.gif]


se podpišem pod to [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Ampak vseeno - kavo je treba znati skuhati za goste, če že nič drugega [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




blaža -> RE: Kuhanje kave (6.9.2010 8:39:14)

Turška kava:

naj bi se kuhala nekako takole:

vode daš točno toliko šalc, kot bo kav. Npr. če kuhaš kavo za dve osebi se naredi tako:

daš dve šalčki vode, dve čajni žlički sladkorja( odvisno koliko želiš sladko, lahko brez, lahko - ali +)

ko voda skoraj zavre, odliješ cca polovico šalce vode na stran, dodaš dve čajni žlički kave in počakaš, da spet skoraj zavre. nato vliješ še tisto vodo, ki si dala na stran in počakaš, da zavre.

Ne sme zavret, da vse ven steče, ker na vrhu se mora narest taka lepa gosta penica.

Postrežeš pa takole, da daš v vsako šalčko, žlico tega , kar se je nardilo na vrhu kave, pri kuhanju, se pravi zoca, al kako že rečete. In nato priliješ na vrh še kavo.

to je prava turška kava in na žalost, jo tle v SLo, malo kdo tako skuha, kot je treba, ampak vse zmečejo notri in zavrejo, pol pa še čakajo, da se vse vsede, da ni zoca, al pa vse komplet proč dajo,...

Če boste dale proč zoc, ne boste mogle šlogat.[sm=jezicek.gif]

No tako me je navadu moj tata, ki je iz Srbije. In tudi šlogat zna, mi je napovedal štorkljico oz ta drugega sineka.[sm=smiley36.gif]

No pri nas je to tak mini obred bolj za zezancijo kot kaj drugega.[sm=jezicek.gif]




zvezdan -> RE: Kuhanje kave (6.9.2010 8:42:30)

Hmmmm zanimivo....bom probala.........verjetno moraš imeti tudi tisto specialno džezvo a ne ?




blaža -> RE: Kuhanje kave (6.9.2010 8:48:39)


IZVIRNO SPOROČILO: zvezdan

Hmmmm zanimivo....bom probala.........verjetno moraš imeti tudi tisto specialno džezvo a ne ?


ja đezvo je dobro met, ma moji nimajo une prave, majo pač neko malo bolj moderno, no nič posebenga, je pa vedno samo za kavo in vedno se splakne( malo boljše) le z vodo, se ne drsa z detergenti.




kjava -> RE: Kuhanje kave (6.9.2010 22:28:04)

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Turška kava:

naj bi se kuhala nekako takole:

vode daš točno toliko šalc, kot bo kav. Npr. če kuhaš kavo za dve osebi se naredi tako:

daš dve šalčki vode, dve čajni žlički sladkorja( odvisno koliko želiš sladko, lahko brez, lahko - ali +)

ko voda skoraj zavre, odliješ cca polovico šalce vode na stran, dodaš dve čajni žlički kave in počakaš, da spet skoraj zavre. nato vliješ še tisto vodo, ki si dala na stran in počakaš, da zavre.

Ne sme zavret, da vse ven steče, ker na vrhu se mora narest taka lepa gosta penica.

Postrežeš pa takole, da daš v vsako šalčko, žlico tega , kar se je nardilo na vrhu kave, pri kuhanju, se pravi zoca, al kako že rečete. In nato priliješ na vrh še kavo.

to je prava turška kava in na žalost, jo tle v SLo, malo kdo tako skuha, kot je treba, ampak vse zmečejo notri in zavrejo, pol pa še čakajo, da se vse vsede, da ni zoca, al pa vse komplet proč dajo,...

Če boste dale proč zoc, ne boste mogle šlogat.[sm=jezicek.gif]

No tako me je navadu moj tata, ki je iz Srbije. In tudi šlogat zna, mi je napovedal štorkljico oz ta drugega sineka.[sm=smiley36.gif]

No pri nas je to tak mini obred bolj za zezancijo kot kaj drugega.[sm=jezicek.gif]


Zakaj bi pa pustil, da ti skipi po celem šporgetu [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Drugač pa jaz kuham nekak tkole, s tem, da vodo odlijem le v primeru, ko je precej polna džezva, pa bi šlo čez, ko bi kavo zakuhala. Pa cukra dam zravnane žličke, kave pa zvrhane.




Anonimen -> RE: Kuhanje kave (6.9.2010 22:32:32)




IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: zvezdan

Hmmmm zanimivo....bom probala.........verjetno moraš imeti tudi tisto specialno džezvo a ne ?
 

ja đezvo je dobro met, ma moji nimajo une prave, majo pač neko malo bolj moderno, no nič posebenga, je pa vedno samo za kavo in vedno se splakne( malo boljše) le z vodo, se ne drsa z detergenti.


To navado [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zardeva.gif[/img] imam pa tudi jaz.
Glede odlivanja vode pa prvič slišim - bom poskusila. Ker turška kava - njami.




Freya88 -> RE: Kuhanje kave (6.9.2010 22:58:43)

Ko je govora o `specialni´dzezvi imate v mislih bakreno?




zvezdan -> RE: Kuhanje kave (7.9.2010 8:22:53)

ja




anity_1 -> RE: Kuhanje kave (7.9.2010 12:31:00)

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Turška kava:

naj bi se kuhala nekako takole:

vode daš točno toliko šalc, kot bo kav. Npr. če kuhaš kavo za dve osebi se naredi tako:

daš dve šalčki vode, dve čajni žlički sladkorja( odvisno koliko želiš sladko, lahko brez, lahko - ali +)

ko voda skoraj zavre, odliješ cca polovico šalce vode na stran, dodaš dve čajni žlički kave in počakaš, da spet skoraj zavre. nato vliješ še tisto vodo, ki si dala na stran in počakaš, da zavre.

Ne sme zavret, da vse ven steče, ker na vrhu se mora narest taka lepa gosta penica.

Postrežeš pa takole, da daš v vsako šalčko, žlico tega , kar se je nardilo na vrhu kave, pri kuhanju, se pravi zoca, al kako že rečete. In nato priliješ na vrh še kavo.

to je prava turška kava in na žalost, jo tle v SLo, malo kdo tako skuha, kot je treba, ampak vse zmečejo notri in zavrejo, pol pa še čakajo, da se vse vsede, da ni zoca, al pa vse komplet proč dajo,...

Če boste dale proč zoc, ne boste mogle šlogat.[sm=jezicek.gif]

No tako me je navadu moj tata, ki je iz Srbije. In tudi šlogat zna, mi je napovedal štorkljico oz ta drugega sineka.[sm=smiley36.gif]

No pri nas je to tak mini obred bolj za zezancijo kot kaj drugega.[sm=jezicek.gif]


Zanimivo, tudi to bom poskusila.. Pa še to bakreno džezvo si moram nabavit [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>