Zdrav zajtrk (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


adeline -> Zdrav zajtrk (3.9.2010 22:20:41)

Pozdrav!

Potrebujem ideje za eno delavnico v šoli - torej, kaj vse pripravite doma za zdrav začetek dneva. Zanimajo me tudi ideje za razne obložene kruhke (z uporabo zdravih sestavin)... Hvala.





gaya24 -> RE: Zdrav zajtrk (3.9.2010 23:19:16)

Za zajtrjk je pomembno da vsebuje sestavljene ogljikove hidrate (polnozrnat, pirin, ržen...kruh), namaz z manj maščobe (becel, lahki sirni namaz, marmelada-po možnosti iz 100% sadja ali med), lahko damo na kruh pusto šunko, piščančje prsi ali ahek sir z manj kot 35% m.m., rezino paprike ali paradižnika ali kumare, lahko namažemo skuto, damo gor tuno ali dimljen losos, pirin namaz, okrasimo s suhimi marelicami ali slivami ali datelji ali olivami. Evo, zdaj pa kombiniraj in boš dobila zdravo obložene kruhke.
Zraven pa spada kozarec mleka ali sveže stisnjen sadni sok. Jaz mojemu [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] ob vikendih, ko si privoščimo malo daljše zajtrke, zmiksam pol banane, 1v korenček in 1 jabolko....ima ful rad.

Drugače pa lahko daš pod zdrav zajtrk tudi recimo ovsene kosmiče z mlekom ali muslije brez dodanega sladkorja, ali corn flakes- če je nožno polnozrnat.




Stran: [1]