nosečnost - pomoč (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


wessna -> nosečnost - pomoč (6.9.2010 16:48:33)

zanima me če bi mi katera znala pomagati? sem namreč noseča, študentka, hkrati pa nevem če bom status še imela od oktobra dalje, kar pomeni da nimam niti zdravstvenega zavarovanja. vem da so samoplačniške storitve pa to, samo kam se obrnem na pomoč, da bi lahko preživela in redno hodila na preglede? na kater zavod bi se lahko obrnila?

že vnaprej hvala za odgovore




tix -> RE: nosečnost - pomoč (6.9.2010 16:50:39)

a si že vse izpite dokončala? drugače bi se lahko še enkrat vpisala v isti letnik?




wessna -> nosečnost - pomoč (6.9.2010 17:01:02)

saj sem se vpisala, samo čakam odgovor, ki ga dobim pa tud konec meseca..za vsak slučaj sem poslala še par prošenj na poklicne tečaje..me pa zanima v vsakem primeru..morm met vse pripravljeno :)




donna22 -> RE: nosečnost - pomoč (6.9.2010 17:50:38)


IZVIRNO SPOROČILO: wessna

saj sem se vpisala, samo čakam odgovor, ki ga dobim pa tud konec meseca..za vsak slučaj sem poslala še par prošenj na poklicne tečaje..me pa zanima v vsakem primeru..morm met vse pripravljeno :)



Če boš imela status, si lahko zavarovana enako kot prej (preko enega od staršev).
V nasprotnem primeru pa se prijaviš na Zavod za zaposlovanje in si zavarovana preko njega; si pa v tem primeru aktivna iskalka zaposlitve, vendar ne vem, kako je s tem v času nosečnosti.

Možno pa si je urediti tudi zavarovanje preko občine, v kateri živiš.




Renesme** -> RE: nosečnost - pomoč (6.9.2010 19:40:39)

IZVIRNO SPOROČILO: donna22


IZVIRNO SPOROČILO: wessna

saj sem se vpisala, samo čakam odgovor, ki ga dobim pa tud konec meseca..za vsak slučaj sem poslala še par prošenj na poklicne tečaje..me pa zanima v vsakem primeru..morm met vse pripravljeno :)



Če boš imela status, si lahko zavarovana enako kot prej (preko enega od staršev).
ne če si starejša od 26 let, drugače pa ja.
V nasprotnem primeru pa se prijaviš na Zavod za zaposlovanje in si zavarovana preko njega; si pa v tem primeru aktivna iskalka zaposlitve (za 3 mesece lahko to koristiš), vendar ne vem, kako je s tem v času nosečnosti.

Možno pa si je urediti tudi zavarovanje preko občine, v kateri živiš. Osnovno zavarovanje, dodatno pa si plačuješ sama.
Če sta s partnerjem prijavljena v izvenzakonski skupnosti oz. če živita vsaj 2 leti na istem naslovu pa si lahko zavarovana preko njega in te on potem da tudi v davčno olajšavo kot vzdrževanega člana (če je seveda on že zaposlen)




wessna -> RE: nosečnost - pomoč (21.9.2010 15:45:16)

upam na sprejem na šolo..če ne pa zavod..preko partnerja pa se ne morem zavarovati, saj je tujec in nima urejenih papirej v sloveniji.




Stran: [1]