pravkar z morfologije....... (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


šnucika -> pravkar z morfologije....... (28.7.2005 11:51:49)

Pred dobro uro sem opravila UZ pri mojem g ...morfologijo......
zmeril je vse,kar je treba in vse je o.k.,moj mali lepo raste.:duda::bravo:
Noče pa mi povedati spola.....:zmeden::grrr::grrr:
pravi,da mi do 25 tedna ne bo nič govoril,ker ni ziher:zmeden:
Ko sem mu rekla,da imam filing,da je fantek je samo rekel,da bi lahko bil fantek.....
Ful me matra.....rada bi naredila en taprav dolg UZ pregled,tudi,če ga sama plačam....pa pri nas v Izoli nočem niti poskusit,da bi vprašala...
Kako je s Postojno....če bi sama plačala,bi mi naredili....??Kakšne izkušnje z UZ imate od tam???
Kakšen predlog,koga naj gor pokličem....enkrat sem bila tam pri eni ful v redu G in če ni na dopustu,bi kar njo.....

pozdravček....:kuza::rozica:

šnucika...21teden




Talči -> pravkar z morfologije....... (28.7.2005 11:57:18)

Ti kar imej občutek.
Jaz sem vprašala, pa je rekel, da se ne vidi najboljše, ampak da predvideva, da bo fantek.
Na naslednjem pregledu je rekel, da se mu :modri: vidi.
Včeraj sem bila v porodnišnici, so mi delali spet UZ, pa je rekla, da se čisto nič ne vidi.
Prepričani bomo, kaj imamo zagotovo šele takrat, ko bo :duda: na svetu!!! Sicer smo kupovali nekatere stvari v modrem, ampak jih tudi :roza: lahko obleče (bo :love: letel v trgovino še po kakšno roza kombinacijo, če bo potrebno).
Sicer pa si na polovici in v teh 4 tednih tudi ne boš nič zamudila. Počakaj do 25, če ti je rekel, da ti bo takrat povedal.
Meni je vseeno, kaj bo, samo da bo zdravo in da že enkrat prideeeeeeeeeee!
LP
Talči




šnucika -> pravkar z morfologije....... (28.7.2005 12:16:55)

Talči.....saj bom moj filing kar držala za rep!:):)
Si pa resnično želim,ko berem vse te poste,kako dolge UZ so nekatere imele in kaj vse so videla,da bi tudi jaz to doživela........9nebesa




ameli -> pravkar z morfologije....... (28.7.2005 12:46:35)

šnukica :bravo::bravo::bravo: bravo za tvoje dete. Pa sej veš kako pravijo: saj ni važno kaj je, samo da je zdravo in da je.... sin:ups:, šala. Sama nisem vprašala za spol in sem že kar radovedna. Mi je pa res vseeno, ker je to prvo dete.
Talči:rozica:, ti pa nič čakat in hitro osvobodi svojega :duda:. Pa javi seveda:bravo:




mml -> pravkar z morfologije....... (28.7.2005 13:01:18)

Jaz sem tudi skoraj pravkar z morfologije...no ja od torka, skratka vse je OK :bravo:9nebesa, vse smo lepo pomerili in poslikali. Samo dete je seveda že sedaj svojeglavo in ni hotelo ravno dati nog narazen :zmeden2: (menda ima svojeglavost po mami:), tako vsaj pravi bodoči očka :love:), ampak po nekaj minutnem bezanju je G le izjavila...no ja še vedno je:roza:, no bomo videli, če ne prej decembra ;).
Sicer pa šnucika vidim, da imava vsaj dve skupni točki :)...starost in rok decembra, samo da sem jaz Štajerka, ki živim v Ljubljani...

Lepo nosečnost še naprej
:nosecka:




mujcek -> pravkar z morfologije....... (28.7.2005 15:41:11)

Pozdravljene!

Tudi jaz sem danes imela UZ in me je G kar malo šokiral. Z :duda::duda: je sicer vse v redu, ampak nimamo več parčka ker je deklici pimpek zrastel. Prvič mi je napovedal spol v 18t, no danes pa je že čisto drugače. Takrat je bil bolj siguren za deklico in da bo verjetno drugi fantek, no danes pa si je premislil. Tudi jaz več ne verjamen nič, najbolj sigurno bomo vedeli, ko bosta zunaj :)-

Svetujem ti, da ne plačuješ pregleda samo zato, da bi spol izvedela :)




Sally -> pravkar z morfologije....... (28.7.2005 16:24:47)

Hojla (so)"obalka", :)-
tudi pri meni je bilo kar nekaj tezav pri ugotavljanju spola. Vprasala sem ze na UZ v 21-22 tednu, pa G ni mogla nic videt, ker je mala nagajivka :duda: bila obrnjena s hrbtom. Tudi na drugem pregledu v 25 tednu se je ponovila ista storija... G je rekla, da se ji sicer zdi kaj naj bi bilo, ni mi pa zelela (se) nicesar reci. Na zadnjem pregledu v 30 tednu pa mi je G potrdila, da naj bi bila :roza:, ker se lepo vidijo sramne ustnice. Ja, no... Jaz sem se vedno malcek skepticna in bom to vseeno vzela z nekaj rezerve, ker sem slisala ze nekajkrat, da so G zagotovili, da je :modri: oz. :roza: se je pa pri porodu izkazalo ravno obratno...:)- ;) Nakupljenih imam ze kar nekaj rozastih stvari, ampak saj je danes moderno, da se tudi :modri: oblacijo v kaj drugega kot modro...

P.S.
Ali hodis na preglede v Izolo?




mujcek -> pravkar z morfologije....... (28.7.2005 17:04:48)

Ali mi lahko prosim katera napiše, kakšne so mere otročka pi 21t? :zmeden2: G mi je rekel, da sta oba velika za toliko tednov, pa si ne znam predstavljati koliko merita ali tehtata, saj mi ni omenil mer:zmeden2:




Sally -> pravkar z morfologije....... (28.7.2005 17:20:26)

mujcek,
v matrinski knjizici na 11 strani je razpredelnica, kjer so narisane krivulje, ki prikazujejo (predviden) obseg trebuha, obseg glavice in biparietalni premer v mm glede na tedne nosecnosti. Na 15 strani pa je narisana krivulja porodne teze glede na obseg trebuha ploda. ;)

Pri moji :duda: je G namerila v 21 t :nosecka: tezo 409 g, obseg glavice 49 mm, obseg trebuha 168 mm, dolzina femurja (stegnenice) 33 mm...




mujcek -> pravkar z morfologije....... (28.7.2005 18:21:33)

Hvala :)




soncicaT -> pravkar z morfologije....... (28.7.2005 21:03:04)

Mujcek, srčkana slikica:)-




Andy13 -> pravkar z morfologije....... (29.7.2005 11:18:42)

šnucika, kdo pa je tvoj ginekolog?





Stran: [1]