[Brisano sporočilo] (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (30.9.2010 22:26:02)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Raho -> RE: Stavka javnega sektorja ... (30.9.2010 22:54:05)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Drugo kar je, pa je, da smo preveč socialna država


OK, ocitno nisem razumela: zakaj smo prevec socialna drzava?


Zato, ker imamo na področju MDDSZ zilijon transferjev denarnih pomoči, ki jih tisti, ki se znajdejo, z velikim pridom izkoriščajo. Vsi seveda ne.

Naša država je ustvarila pokojninsko shemo brez fizičnih predpostavk, za kar se sedaj,  ko generacija, rojena med 1948 in 1958 odhaja v penzijo, pošteno tolče po glavi (takrat se je začel baby boom) - si zamišljate, kako bo šele, ko bo na vrsti generacija, rojena med 1965 in 1975, ko je bil drugi val baby booma in je bilo rojenih daleč največ otrok? In zato, ker je pač pokojninska shema bila takšna kot je, nihče pa ni mislil na prihajajoče generacije - na nesorazmerje med aktivnim prebivalstvom in pasivnim prebivalstvom - je sedaj pač tam, kjer je.

Naša država je ena izmed redkih v svetu, ki izplačuje 12 mesecev porodniškega dopusta.
Naša država (beri: delodajalci) dovolijo zlorabljanje bolniških dopustov (poglejte številke, koliko bolniških se na dan izpiše v državi - toliko, da bi Slovence lahko označili za izjemno bolehen narod) in še bi lahko naštevala...

Pri delu na črno pa nisem mislila kmetice, ki prodaja jajca, ampak tiste, ki dobivajo socialno pomoč, poleg pa npr. kasirajo 5-6€ na uro za pospravljanje stanovanj, likanje, po 12-15€ na kvadratni meter položenih ploščic, po 10€ na kvadratni meter položene gips plošče...




Colt -> RE: Stavka javnega sektorja ... (30.9.2010 23:22:11)

Čer. Ravno prišel iz popoldanske službe, privatni sektor. Oddelal svoje, prinesel podjetju in državi nekaj dobička.  Raho, razloži mi zakaj se ti ob mojih komentarjih obrača želodec? To me čudi tudi zato ker se z vsakim tvojim komentarjem ki si ga napisala nadaljno,  strinjam. Torej kje je problem? Ker bi jaz lenuhe (omenjen procent) iz JU sunil na cesto in jim dal delat pravo delo? Takšno, kjer je potreben razultat ki ni relavanten glede na ure preživete na netu v službenem času?

Dopuščam pa možnost da je vsa vojska naših JU delavcev izjemno marljivih, doslednih in z vestjo da je treba delat v prid državljanov.  Ampak ta mit se poruši takoj ko človek stopi v prvo pisarno!

Alpa jaz nisem iz tega planeta?




nejcko -> RE: Stavka javnega sektorja ... (30.9.2010 23:27:18)

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Liliana, podpis! In še enkrat dodajam, tretjino javnih uslužbencev zmetat na cesto.


In s tem boš realni sektor sicer navidezno razbremenil za plače tej tretjini, vendar ga istočasno dodatno obremenil za denarna nadomestila iz naslova brezposelnosti, zdravstvenega zavarovanja, socialne transferje, ki jih bova zopet morala plačati jaz, ti, mi vsi - skratka, na 100.000 trenutno brezposelnih, dodatnih 50.000. Socialna bomba stari moj! Naj te spomnim, da realni oz. privatni sektor v trenutni gospodarski situaciji ni pripravljen sprejeti večje ponudbe na trgu delu, enostavno se v obdobju, ko podjetja nižajo stroške na račun delovne sile (odpuščanje, nižje plače itd.) oz. mahoma propadajo nobeden ne bo ravno pretegnil, da bi še koga dodatno zaposlil. Brezposelnost kot vidiš raste in ne obratno, nimamo ravno pozitivne rasti, da bi lahko tako naivno zahtevali dodatna odpuščanja.

Zgoraj sem se že podpisal, kritika ni pravilno usmerjena, še najmanj so zaposleni odgovorni za trenutno situacijo in najmanj kar potrebujemo je, da se delimo še po delodajalski liniji, da renčimo drug na drugega ker nekoga zaposluje država, nekoga pa privatnik. Če smatrate, da je nesmiselno odvajati od plače za stoirtve in usluge javnih uslužbencev, izvol`te sistem ZDA. Se bomo delili, na eni strani ograjene elitne soseske in četrti s privatnimi, sicer visokokakovostnimi vendar u pizdu materinu dragimi ustanovami, na drugi pa geto, ulični kriminal, brezdomstvo, osebni bankroti, javne nekakovostne vendar u pizdu materinu poceni ustanove.

European dream, kjer ima vsak iste možnosti.


Moj poklon in podpis!




Colt -> RE: Stavka javnega sektorja ... (30.9.2010 23:32:00)

IZVIRNO SPOROČILO: Raho
Mi si svoj denar krvavo prislužimo sami, zato se mi ob nekaterih komentarjih ala Colt kar želodec obrne.


Kdo si ga krvavo zasluži? Paraziti v JU ki imajo samo 3 kavice v delavnem času namesto 5? Paraziti ki prelagajo papirje iz enega konca pisarne v drugi konec? Pijavke ki bi za svoje plače in ugodnosti izžele enega delavca do kosti in še naprej? Koga farbaš? Lenuhi ki imajo tri svetovalce, dva podšefa  in na koncu enega terenskega operaterja ki dejansko dela? Ma daj no, sfaljeno in pesek v oči zdravemu razumu! Enkrat se vprašaj kdo to vse financira. In bodi vesela da še nekaj časa ne bo prišlo obdobje, ko bo delavski raji/plebejcem/črncem ki se morajo **** z minimalcem, enostavno prekipelo.

G




Raho -> RE: Stavka javnega sektorja ... (1.10.2010 0:07:59)

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Raho
Mi si svoj denar krvavo prislužimo sami, zato se mi ob nekaterih komentarjih ala Colt kar želodec obrne.


Kdo si ga krvavo zasluži? Paraziti v JU ki imajo samo 3 kavice v delavnem času namesto 5? Paraziti ki prelagajo papirje iz enega konca pisarne v drugi konec? Pijavke ki bi za svoje plače in ugodnosti izžele enega delavca do kosti in še naprej? Koga farbaš? Lenuhi ki imajo tri svetovalce, dva podšefa  in na koncu enega terenskega operaterja ki dejansko dela? Ma daj no, sfaljeno in pesek v oči zdravemu razumu! Enkrat se vprašaj kdo to vse financira. In bodi vesela da še nekaj časa ne bo prišlo obdobje, ko bo delavski raji/plebejcem/črncem ki se morajo **** z minimalcem, enostavno prekipelo.

G



Colt, pa ti si pameten fant, daj razumi, če te pomečeš na cesto, imaš le še višjo brezposelnost in s tem večje breme državi. Jaz bi npr. tudi JS plačala po učinku, pa ne dodatek na že lepo plačo, ampak enostavno - osnova plus potem dodatki, pa škarij in platna definitivno ne bi dala v roke šefom - za te, če želijo ostati prilubljeni, vemo, kako delajo..




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (1.10.2010 9:10:41)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




kalbo -> RE: Stavka javnega sektorja ... (1.10.2010 9:35:41)

Zanimivo je, kako se nekatere obešate na porodniško, keramičarja, knaufarja za 10 EUR po kvadratu. To so vse ljudje, ki pomojem državi odškrtnejo bore malo. Na prave davčne utaje se je treba obesit. Poglejte samo Igorja Mutivodo. Par milionov ojrčkov na banki, davka pa nobenga. Zanimivo je, kok ljudi, ki delajo kar krepko za 10 EUR po kvadratu knaufa bi moralu fušat da bi nafušalo za Bavčarjev dolg? Sam sej, taprvo je treba pri raji začet, vi s takim razmišljanjem pa še to podpirate. Porodniške niti ne mislim komentirat.




Colt -> RE: Stavka javnega sektorja ... (1.10.2010 9:45:26)

Kalbo, agree. Rajo je treba potolčt do konca, jasno. Vsakega psa lahko tepeš do enomoglosti. Samo tudi pes enkrat ugrizne nazaj....saj se spomnimo how how afere..




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (1.10.2010 9:54:24)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (1.10.2010 9:55:11)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mojcaziga -> RE: Stavka javnega sektorja ... (1.10.2010 10:01:11)

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Zanimivo je, kako se nekatere obešate na porodniško, keramičarja, knaufarja za 10 EUR po kvadratu. To so vse ljudje, ki pomojem državi odškrtnejo bore malo. Na prave davčne utaje se je treba obesit. Poglejte samo Igorja Mutivodo. Par milionov ojrčkov na banki, davka pa nobenga. Zanimivo je, kok ljudi, ki delajo kar krepko za 10 EUR po kvadratu knaufa bi moralu fušat da bi nafušalo za Bavčarjev dolg? Sam sej, taprvo je treba pri raji začet, vi s takim razmišljanjem pa še to podpirate. Porodniške niti ne mislim komentirat.


Ses trinjam z vsem napisanim.

Ampak z nečim morajo argumentirat svojo stavko, se ti ne zdi?

Pa če bi bile razmere zaposlovanja drugačne, dvomim, da bi bilo toliko ljudi na sociali, ker jih je veliko, ki bi raje delali. Pošteno in za pošteno plačilo. Ne pa da delaš 10 ur dnevno, potem pa plačila od nikoder. Recimo Vegrad. Čeprav je en kup firm, ki v javnosti niso tako znane, delajo pa popolnoma enako. Ali pa prenesejo vsa sredstva na svoja slamnata podjetja, delavca pa na cesto. Ja, in do takrat bodo ljudje vlekli socialno in na črno še kaj zaslužili. Dokler bodo firme raje borno plačevale študente kot da bi ljudi zaposlili in plačevali davke in prispevke to tako bo.
In to ni iznajdljivost raje, pa preračunljivost in lenoba al za kaj vse so že bili taki označeni, ampak skrb za preživetje. Za mene so goljufivi in vse prej omenjeno tisti, ki majo milijone na računih, naredili so pa zelo malo ali nič.

Seveda pa vedno obstaja in bo obstajalo nekaj tistih, ki bodo ne glede na možnosti vlekli socialne transferje, ampak zaradi teh država ne bi potonila, če bi vse ostalo funkcioniralo.

lp




liliana -> RE: Stavka javnega sektorja ... (1.10.2010 10:09:30)

Drugi brez drugih smo edino sami sebi namen s končnim rezultatom ničla. Podjetje kot homogen organ. Vidiš vporednico s širšo družbo?


Bakfark.....seveda vidim vzporednico.....v bistvu o njej ves čas govorim.....in če realni sektor ne more več vzdržati "pritiska" javnega sektorja se v homogenem organu mora nekaj zgoditi.....ne pa da realni sektor pada, javni pa rase......

In kot sem že rekla, zgolj razglabljanje o tem kdo je bolj kriv za trenutno situacijo v Sloveniji.....ali močan gradbeni lobi.....ali  neorganiziran javni sektor....ali siva ekonomija.....ali pokojninska reforma....ali črna vlada ali bela vlada.....ali tisti v nebesih nad nami......nima nobenega pomena.....

Vendar mi, tako vlade, kot sami državljani zgolj razglabljamo.....in zgolj iščemo krivce......spremb pa nobenih ne uvedemo.....res je, vlada nam ponudi neko rešitev, neko reformo in si človek misli, zdaj pa bo.....in potem v pogajnjih to precej omili, tako da stanje ostane isto kot prej......in se nikamor ne premaknemo z mrtve točke.....

Ko se pripravlja pokojninska reforma smo si v luftu.....ko se želi zamrzniti plače javnemu sektorju prav tako vsi krilimo z rokami......ko stroka opozarja, da dvig minimalne plače ni dolgoročno vzdržen, jo vlada dvigne, da ohrani mir......ko se pripravlja zakon o malem delu smo spet vsi proti in celo podpiramo kamenjanje državnega zbora.....

In stanje je pač tako danes, da delovno aktivno prebivalstvo ne morev več vzdrževati javne uprave, penzionistov, brezposelnih, študentov, tistih ki delajo na črno, kvazi študentov, kvazi samohranilk.....

Davkov gospodarstvu več ne moremo povečati, ker so že itak previsoki.....torej mora javni sektro zmanjšati svoje stroške.....

In ker so plače največja postavka oz. največji strošek povsod.....se  vedno začne zamanjševati pri plačah.....kar je tam učinek takojšenj......







shewolf -> RE: Stavka javnega sektorja ... (1.10.2010 10:16:28)

Joj, Colt. Ti "garač" ubogi. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Ob tvojih prispevkih dobim občutek, da samo ti še delaš v tej državi.




liliana -> RE: Stavka javnega sektorja ... (1.10.2010 10:19:20)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Samo ponavadi, ko se v šoku uvajajo korenite spremembe, te nikomur niso všeč.......ker so korenite......


Naomi Klein je v Doktrini soka opisala, kako delujejo mehanizmi elit, da pravzaprav grobo zmanjsajo pravice v soku. in to tako, da si pridobijo vso mozno argumentacijo, da je to edino mozno in edino prav.


Ja, zarote so kot vera....so zelo privlačne.......in ljudi zelo pritegnejo.....vendar jim večinoma ljudje ne verjamejo.....in so ravno zato dober biznis.....




Colt -> RE: Stavka javnega sektorja ... (1.10.2010 10:27:34)

IZVIRNO SPOROČILO: shewolf

Joj, Colt. Ti "garač" ubogi. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Ob tvojih prispevkih dobim občutek, da samo ti še delaš v tej državi.


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Ej Shewolf, maš izjemno seksi nick. Resno. No, za tiste ki ne vedo, tudi jaz sem delno ''prisesan'' na JU, kot PPRSovc (rezervist v SV) torej sem poleg gospodarskega sektorja zaposlen še v JU tako rekoč.

G




bomboncek1 -> RE: Stavka javnega sektorja ... (1.10.2010 10:30:00)

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Raho
Mi si svoj denar krvavo prislužimo sami, zato se mi ob nekaterih komentarjih ala Colt kar želodec obrne.


Kdo si ga krvavo zasluži? Paraziti v JU ki imajo samo 3 kavice v delavnem času namesto 5? Paraziti ki prelagajo papirje iz enega konca pisarne v drugi konec? Pijavke ki bi za svoje plače in ugodnosti izžele enega delavca do kosti in še naprej? Koga farbaš? Lenuhi ki imajo tri svetovalce, dva podšefa  in na koncu enega terenskega operaterja ki dejansko dela? Ma daj no, sfaljeno in pesek v oči zdravemu razumu! Enkrat se vprašaj kdo to vse financira. In bodi vesela da še nekaj časa ne bo prišlo obdobje, ko bo delavski raji/plebejcem/črncem ki se morajo **** z minimalcem, enostavno prekipelo.

G



Glede zgornjega imaš do neke mere prav. Samo ti, ki jih navajaš, so zaposleni v JU, ki so v manjšini (žal pa res poberejo precej denarja iz naslova svojih plač).

In tako pade luč na vse, ki so zaposleni v javnem sektorju. Pozabljate pa na učiteljice vaših otrok (doma en foter in ena mati jedva jedva sfolgajo problematičnega otroka, učiteljica ima takih...koliko....5, 10? 15?20?), vzgojiteljice in pomočnice, ki sprejmejo naše 11-mesečnike v jasli in dve ali tri v igralnici ujčkajo in pestvarjo prvega pol leta, ko se derejo kot jesiharji? Pa brišejo riti, pa jih kasneje spravijo ven s plenic, ker smo mi doma nedosledni? Da ne začnemo kako je nam težko skrbet za ostarelega bolnega človeka, pa imamo doma enega ali dva, strpamo jih v dom in tam drugi skrbijo zanje (uh, kakšno olajšanje za nas, ko pa je treba pripisat zasluge za skrb tega človeka pa vidimo, da javni sektor pije 3 do 5 kavic. a resno? medtem ko jih kopajo? brišejo rit?), vzdrževalci v javnem sektorju delajo isto kot tisi v zasebnem, nič več kavic ne spijejo kot oni drugi in konec koncev - kdo si ti, da lahko oceniš kaj je to delo? A res mora bit "delo" nekaj kar se prime v roko? Mora bit težko vsaj 10 kil, da mu lahko rečemo "delo"?

Za žensko, ki gre na tržnico kupit ribe, je "delo" ribič, ki je celo noč ribaril, v nevihti, mrazu, neprespan je vlekel na barkačo mreže in mreže rib.

Za turista, ki pride v državo in ga zanima kultura, je "delo" urejen muzej, zbrane slike, zbrane knjige, primerne gledališke predstave (z odličnimi dramskimi igralci npr), ta turist bo šel tudi v lokale in bo tam jedel in pil, pustil svoj denar...

Za enega gradbenika, ki vam postavlja hišo in dvomi v statični izračun, ki ga piše za temelje vaše hiše, ki se bo porušila, je "delo" zbrana strokovna literatura kjer bo poiskal pravilno enačbo, da mu ne rabi izumljat novih izračunov, da se vam bajta ne poruši


Namenoma sem izpustila slovence v zgornjem turističnem primeru, kajti več kot očitno je, da za slovenca nekdo, ki ne dela z rokami in po opravljenem delu ne more pomahat z gotovino, pač ni vreden priznanja, da je kaj "naredil". In če ne teče kri iz rok, ni vredno nič.

Žal imate izkrivljene predstave nad veliko večino javnega sektorja. Precej zgrešene in tudi nepravične. Da ne govorimo kako vehementno mahate s podatki (brala sem na drugem forumu), da imajo v JS po 6 eur nadomestila za prehrano dnevno, da imajo po 45 dni dopusta, plačane nadure, plačane izhode z dela ipd. Ne vem od kod vam ti podatki. Ne drži. Nadomestilo za prehrano je 3,76 eur, dopusta za 15 let delovne dobe, 2 šoloobvezna otroka je 29 dni, dodatek na magisterij 0, dodatek na izmensko delo 0 (da ne boste kokodajsali kako vsi iz JS pišemo iz službe - nekateri delamo v izmenah, ponoči, ob sobotah, praznikih, nedeljah in tako naprej*), dodatek za delo v  neugodnem delovnem času 0, razlika do plače 190 eur bruto (e tega že x let ne prejemam)

*opomba: kljub vsemu je nekaj JS na forumu med službenim časom, vendar tudi ogromno ogromno ogrooooooomno takih iz ZS, ki kričite kako krvavo delate in služite. ma nemoj? ful krvavo škljocate po tipkovnici! ful učinkovitost.

Vi kar pridite nad javni sektor, ni problema, zanima me koliko vas je takih, ki boste po službi odhiteli negovat vaše ostarele, kdo bo v vrtcu poslušal in skrbel za 24 otrok v skupini, ko je en lačen, enemu se kaka, drugemu lula, tretji pleza (uf, da pade!?! uf kako bi skakali nad upravo vrtca, kakšne tožbe bi padale....). Ahhh....ne grem se več [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Vi vidite tistih nekaj žensk na okencih, za katere ste prepričani, da pač ne delajo in tako je in pika!




Colt -> RE: Stavka javnega sektorja ... (1.10.2010 10:43:23)

Bonbonček, samo mimogrede...cca 11 let delovne dobe imam, reden dostop do neta v privat službi in niti minute še nisem bil gor v vseh letih med delovnim časom. Ker nisem plačan za to. To sem že Ronji razložil malo nazaj.

Kot drugo, če natančno prebereš, največkrat govorim o tretjini javnega sektorja ki je po mojem mnenju popolnoma odveč. Torej kar se mene tiče, tisti ki delajo in služijo javnosti ki jih plačuje, naj dobijo zaslužene nagrade. Samo če bi bilo vse tako kul in frudi (prosto po Adamsu)kot me hočeš prepričat ti, bi imeli super učinkovit JS, super hitro sodstvo, ultra fajn zdravstvo, izjemno hitro ostalo birokracijo...vse bi blo super.

A je res tko super al kaj?




kalbo -> RE: Stavka javnega sektorja ... (1.10.2010 10:49:13)

Sam nisem proti štrajku, sem pa seveda proti štrajku na način, ki v glavnem prizadane navadne ljudi. Še policaji so obrnili vižo, ker so jim zagrozili, da delajo škodo državi in so raje začeli navsezgodaj ustavljat in zezat ljudi, ki se vozijo na delo, dobesedno v glavo. Bognedaj, da se meni spravi v prtljažnik in gume merit. Pomojem se mi tako odpili, da bi me še zaprli.

Uradniki, ki so pa že prej srali klanfe jih pa zdaj seveda na račun štrajka še bolj. Tisti, ki so prej delali dobro, zdaj še vedno poizkušajo delat vsaj toliko, da ljudem olajšajo delo in življenje. Poznam razmere tako na UE kot na MOP in lahko rečem, da so sralci v manjšini in ravno ti so zdaj najbolj glasni. Tadelavnim in nezbirokratiziranim je pošteno nerodno, čeprav si ravno oni zaslužijo kak ojro več.




kalbo -> RE: Stavka javnega sektorja ... (1.10.2010 10:54:46)

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Bonbonček, samo mimogrede...cca 11 let delovne dobe imam, reden dostop do neta v privat službi in niti minute še nisem bil gor v vseh letih med delovnim časom. Ker nisem plačan za to. To sem že Ronji razložil malo nazaj.



No tole pomojem že malo preveč povdarjaš. Veliko je odvisno tudi od narave dela in je baš vseeno, al gledaš v luft, ko čakaš, da se ti recimo nekaj splota, al si pa na netu. Važen je rezultat, ki ga dosežeš in opravljeno delo, za katerega si zadolžen in ne minute na netu. Znanje brskanja po netu, pride pa dostikrat prav, ko iščeš raznorazne prostorske akte in podobno, tko da tud to ni za zanemarit.

Tamle skozi steno ti lahko pokažem sodelavca, ki dela ko zmešan, kaj pa v resnici naredi in koliko neumnosti poleg, je pa drugo vprašanje. Pa grem stavit, da ni niti minute dnevno na netu. On porabi cel dan, da sklanfa en dopis in poleg poje živce še petim drugim, kdo drug pa za isti dopis ali vlogo ponuca 15 minut. Kdo je pol boljši, tist ki da od sebe 10 vlog na dan in je dve uri na netu, al ta, ki ni niti minute na netu in sploh ne malca, od njega je pa ena vloga in pet ljudi ki rabijo Persen.




andreja32 -> RE: Stavka javnega sektorja ... (1.10.2010 11:02:17)

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Sam nisem proti štrajku, sem pa seveda proti štrajku na način, ki v glavnem prizadane navadne ljudi. Še policaji so obrnili vižo, ker so jim zagrozili, da delajo škodo državi in so raje začeli navsezgodaj ustavljat in zezat ljudi, ki se vozijo na delo, dobesedno v glavo. Bognedaj, da se meni spravi v prtljažnik in gume merit. Pomojem se mi tako odpili, da bi me še zaprli.

Uradniki, ki so pa že prej srali klanfe jih pa zdaj seveda na račun štrajka še bolj. Tisti, ki so prej delali dobro, zdaj še vedno poizkušajo delat vsaj toliko, da ljudem olajšajo delo in življenje. Poznam razmere tako na UE kot na MOP in lahko rečem, da so sralci v manjšini in ravno ti so zdaj najbolj glasni. Tadelavnim in nezbirokratiziranim je pošteno nerodno, čeprav si ravno oni zaslužijo kak ojro več.


podpis




ronja -> RE: Stavka javnega sektorja ... (1.10.2010 11:26:26)

No, za tiste ki ne vedo, tudi jaz sem delno ''prisesan'' na JU, kot PPRSovc (rezervist v SV) torej sem poleg gospodarskega sektorja zaposlen še v JU tako rekoč.

hehe, saj me je že nekajkrat imelo, da bi ti to naprej vrgla[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]. In če bi ti tam uspešnost merili, bi bila zelo mala - ker vojske pač ne rabimo tako zelo pogosto[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Pa to ne pomeni, da ne delaš. Če hočeš znat takrat, ko bo treba, moraš pač vadit prej - zato vas pa plačujemo tudi ves čas, ko vas sploh ne rabimo (in upam, da vas nikoli ne bomo).

Kar se neta tiče, sem ti tudi jaz že razložila: po moje večina ne bo srfala, če lahko kaj bolj pametnega počne. Kadar pa moraš čakat, ko vmes delaš par drugih stvari, kjer pač moraš bit zraven, se pač kratkočasiš, da lahko ostaneš skoncentriran. Mimogrede: jaz sem trenutno na bolniški, ker ne morem hodit, da ne boš rekel, da cel dan samo čakam. Pa sem vseeno vmes naredila že par stvari za službo, hehe. in to v JU! (Bi pa veliko rajši šla v službo, samo so mi javni uslužbenci na urgenci to zelo strogo prepovedali.)

A nisi ti prej govoril o 2/3? Bunimo se ti pa zato, ker ti trdiš, da je v JU vse gnilo (oz. 2/3), v ZS pa garate ko črna živina. V resnici pa ni tako: tu in tam so lenobe in povsod so tudi pridni. In če smo čisto čisto iskreni, je še bolj komplicirano: vsak je kdaj len, kdaj pa priden, si upam stavit, da tudi ti, Colt. Vsak ima kdaj slab dan ali je nesrečno zaljubljen ali ga zob boli ali kej kaj tretjega narobe, da ni 100% učinkovit in prijazen. Vsak kdaj izgubi motivacijo, ko mu nič ne gre in takrat naredi en drek. Pa zato ni lenoba za moje pojme. Glavno, da nisi tak ves čas oz. večino časa. Mislim, da na 100% ne moreš dolgo delat (poizkusila prevečkrat, vsakič se mi telo sesuje - ampak to pomeni popolnoma sesuje, zboli,...).

No, v bistvu sem hotela povedat isto kot kalbo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].

PS: tole primerjanje je zelo nehvaležno: ker nekdo, ki je brihten/nadarjen za nekaj, bo eno stvar hitro obvladal, drugi se bo dolgo mučil zanjo - pa ni vmes nič "kofetkal". In obratno: prvi bo mogoče bluzil,pa bo vseeno vse narejeno. Kako boš potem to uspešnost meril?




Peli -> RE: Stavka javnega sektorja ... (1.10.2010 14:02:03)

Če pogledaš statistiko, je povprečna plača v javnem sektorju 1819 EUR bruto, pa se stavka.
Kaj naj naredijo potem delavci ki delajo v proizvodnji za 600EUR (neto) mesečno?
Navsezadnje za kg kruha vsi enako plačamo...




bomboncek1 -> RE: Stavka javnega sektorja ... (1.10.2010 14:41:45)

IZVIRNO SPOROČILO: Peli

Če pogledaš statistiko, je povprečna plača v javnem sektorju 1819 EUR bruto, pa se stavka.
Kaj naj naredijo potem delavci ki delajo v proizvodnji za 600EUR (neto) mesečno?
Navsezadnje za kg kruha vsi enako plačamo...


Aha, še ena cvetka stoletja.

1. v javnem sektorju so plače vsaj transparentne in si nihče ne more izmišljevat ali jih bo prikazal ali ne, in ker so prikazane, padejo v statistiko čisto vse plače

2. v to statistiko je torej zajet ves državni aparat, od ministrov, do predsednika države (sam na njih se kaj malo obregnete, bolj imate v nosu žensko za okencem), kar krepko dvigne povprečje

3. v privatnem sektorju so pa res delali statistiko na malem delavcu, kar pomeni, da so izvzeli middle management, management, direktorje in njihove namestnike in tajkune, pa še pri statistiki so upoštevali le prikazane plače (brez tistega dela, ki gre na roko in ki ni ugotovljiv).

Moja prijateljica je tajnica v malem podjetju in ima še vedno naloge klasične tajnice, ki dviguje telefone, kuha kavice, kupuje rožice za na mizo, naroča pisarniški material in od 7. do 9. čveka s sodelavci na kavi, pa ima 1.100 eur neto plače, medtem ko ima ena medicinska sestra 750 eur. Ne posplošujte, ker slika še zdaleč ni taka.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (1.10.2010 15:13:44)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>